et problemi çözemedim gitti

Kodla Büyü

greenstone

Üye
arkadaşlar, kendi laboratuvarımdaki etkileşimli tahtaya gerekli tüm programları kurdum, atak programı ve deepfreeze dahil. daha sonra yedeğini alıp okuldaki diğer tahtalara bu yedekten yükleme yaptım. aradan 1-2 gün geçtikten sonra sınıflardaki tahtaların sürekli hata verdiği, yeniden başlat yada onarma seçeneği gösterdiği, bu hata ekranında dokunmatiğin çalışmadığı, mecburen tahtanın kapatılıp tekrardan açılma suretiyle bu hatanın giderilmeye çalışıldığını öğrendim.
yaptığım birkaç araştırma sonrası hatanın deepfreeze den kaynaklandığına kanaat getirdim. deepfreeze'i kaldırıp yerine toolwiz time freze'i kurdum. yine tüm tahtalara yedekten kurdum. bu kez aradan 1 hafta geçtikten sonra aynı problemi yaşamaya başladık.
bu konuyla ilgili bilgisi olan,çözüm bulabilen varmıdır?
toolwizi kaldırıp deneyelim dicem fakat bu kezde tahtalar kalbura dönecek,herşeyi yükleyecekler.
Olayın enteresan kısmı kendi laboratuvarımdaki etkileşimli tahta tıkır tıkır çalışıyor.hiç problemi yok!

Aynı şeyleri yaşamış biri olarak çözüm bulamadığımı söylemek isterim. :verymad:

Bir sürü deep freeze sürümü kullandım ama sonuç sıfır aynı hata mesajı "Yeniden başlat - dokunmatiği çalışmayan bi tahta"
farklı bi çözüm bulmak lazım win 8 i değiştirmeyi düşünüyorum ben. Win 10 da böyle problemlerin giderildiğini umut ederek :)

Hocam yedek alırken kesinlikle deep freeze ve türevi programları kurmamalısın. İmajı aldıktan sonra diğer tahtalara sonradan kurun deepfreeze'i.

Ben shadow defender ile imaj alıp dağıttım hic problem yaşamadım. Yasarsahbaz hocamın dediği de kayda değer bir yöntem

hangi koruma yazılımı kurulursa kurulsun enin sonunda bu sorunla karşılaşılıyor.
en iyisi hiç kurmamak. daha uzun süre gidecektir bu şekilde. çünkü işleri kolaylaştırmak yerine daha fazla iş çıkartır hale geldi koruma yazılımları.

Toolwiz kurulu fakat aktif degilken imajımı aldım. 24 tahtaya kurdum. Sadece 1 tahtada bahsettiginiz hata ile karsılastım. Tekrat imaj attım 1 hafta sonra yine aynı tahtada aynı sorun. Bikac kez böyle tekrarlandı. Bu arada diger tahtalarda hic sorun cıkmadı. En son ögrencilere sordum siz biseylermi yapiyorsunuz diye. Dediler ki x ögretmen ne zaman dizustü bilgisayarini tahtaya baglasa (hdmi ile) böyle oluyor. Sonra ogretmene bi sure dizustu baglantisi yapmamasini söyledim. O gun bu gundur sorun cikmiyor. Sacma ama gercek.

denizlerb' Alıntı:
Toolwiz kurulu fakat aktif degilken imajımı aldım. 24 tahtaya kurdum. Sadece 1 tahtada bahsettiginiz hata ile karsılastım. Tekrat imaj attım 1 hafta sonra yine aynı tahtada aynı sorun. Bikac kez böyle tekrarlandı. Bu arada diger tahtalarda hic sorun cıkmadı. En son ögrencilere sordum siz biseylermi yapiyorsunuz diye. Dediler ki x ögretmen ne zaman dizustü bilgisayarini tahtaya baglasa (hdmi ile) böyle oluyor. Sonra ogretmene bi sure dizustu baglantisi yapmamasini söyledim. O gun bu gundur sorun cikmiyor. Sacma ama gercek.

Hocam o tahtanın OPS arızalıdır ya da HDD sorunlu olabilir, bende de aynı şeyler oldu OPS değişimi yaptık düzeldi

ben yedek alırken hiçbir koruma programı kullanmadım, ama 11 sınıflık bir okulda birtane akıllı tahta dediğiniz gibi sorunluydu, o çöktükçe ben format attım ben imaj atmaktan usandım o çökmekten usanmadı, neyseki o okulda görevim bitti. :)

Geri