ET-PC görüntü aktarımı

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar Dersleri genellikle kendi bilgisayarımdan uygulayarak anlattığım için labdaki masaüstü bilgisayarım hdmı ile ET ye bağlı. Görüntü aktarımında sorun yok ancak görüntü ayarlarında ET yi 1. ekran kendi bilgisayarımı projeksiyon olarak görüyor. bu ayarı görüntü ayarlarından değiştiremedim. Aşağıda resimde anlayacaksınız görüntüyü projeksiyona ver dediğimde kendi monitörümde görüntü geliyor. Burada ET yi nasıl projeksiyon olarak gösterebilirim acaba

Ekli dosyalar

• görüntü ayarları.JPG
    görüntü ayarları.JPG
    202.3 KB · Görüntüleme: 437
hocam ben çok uğraştım olmadı. Son olarak etkileşimli tahtaya da netsupport scholl programı kurdum. Böyle çözüm buldum.

Sayın hocam, kendi ekranınız, ekran kartının hangi portuna bağlı? HDMI mı yoksa DVI mı? Ekran kartınızın marka modeli nedir? Ekran kartınızla ilgili bir program kullanıyor musunuz yani sistem tepsisinde NVidia ya da ATI'ye ait bir program simgesi var mı?
Olası sebepler; Ekran kartınızda portlar arasında öncelik sırası tanımlı olabilir. Yani HDMI porta öncelik verilmiş olabilir.
Ekran kartınızın programında bu şekilde bir tanımlama yapılmış olabilir.
İlk seçenektense yapılabilecek pek bir şey yok gibi görünüyor, donanımsal bir sınırlama olabilir. İkinci seçenek içinse programın ayarlarına bakmak gerekebilir.

Hocam harici bir program kullanmiyorum. Monitör-Kasa DVI ile Et-Kasa arası HDMI ile bağlı

Sanırım donanımsal olarak bir öncelik var. Eğer uğraşırsanız, ekran kartınıza uygun olarak nvidia ya da ati'nin programını yükleyip, programın ekran ayarlarından atama yapmaya çalışın.

tamam hocam okula gidince deneyeyim bakalım. Bu arada ekran kartım harici kart.

Geri