Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

ET-PC görüntü aktarımı

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında aak tarafından paylaşıldı.

1. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar Dersleri genellikle kendi bilgisayarımdan uygulayarak anlattığım için labdaki masaüstü bilgisayarım hdmı ile ET ye bağlı. Görüntü aktarımında sorun yok ancak görüntü ayarlarında ET yi 1. ekran kendi bilgisayarımı projeksiyon olarak görüyor. bu ayarı görüntü ayarlarından değiştiremedim. Aşağıda resimde anlayacaksınız görüntüyü projeksiyona ver dediğimde kendi monitörümde görüntü geliyor. Burada ET yi nasıl projeksiyon olarak gösterebilirim acaba

Ekli Dosyalar:

2. imece35

imece35 Aktif Üye

hocam ben çok uğraştım olmadı. Son olarak etkileşimli tahtaya da netsupport scholl programı kurdum. Böyle çözüm buldum.

3. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sayın hocam, kendi ekranınız, ekran kartının hangi portuna bağlı? HDMI mı yoksa DVI mı? Ekran kartınızın marka modeli nedir? Ekran kartınızla ilgili bir program kullanıyor musunuz yani sistem tepsisinde NVidia ya da ATI'ye ait bir program simgesi var mı?
    Olası sebepler; Ekran kartınızda portlar arasında öncelik sırası tanımlı olabilir. Yani HDMI porta öncelik verilmiş olabilir.
    Ekran kartınızın programında bu şekilde bir tanımlama yapılmış olabilir.
    İlk seçenektense yapılabilecek pek bir şey yok gibi görünüyor, donanımsal bir sınırlama olabilir. İkinci seçenek içinse programın ayarlarına bakmak gerekebilir.

4. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam harici bir program kullanmiyorum. Monitör-Kasa DVI ile Et-Kasa arası HDMI ile bağlı

5. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sanırım donanımsal olarak bir öncelik var. Eğer uğraşırsanız, ekran kartınıza uygun olarak nvidia ya da ati'nin programını yükleyip, programın ekran ayarlarından atama yapmaya çalışın.

6. aak

aak Süper Üye Süper Üye

tamam hocam okula gidince deneyeyim bakalım. Bu arada ekran kartım harici kart.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal