Et dokunmatiginde ilginç bir sorun

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar. Et dokunmatiginde ilginc bir sorun yaşıyorum. Dokunmatik çalışıyor ama tam tersi yere simetrik olarak tikliyor. Örneğin: sol uste tıklayınca sağ alta tikliyor. Alt saga tiklarsan sol uste tikliyor. Kalibrasyon yaptim, sürücüyü kaldırdım yükledim ama sorun çözülmedi. Çözümünü bilen var mi?

sayın hocam toz varsa buna benzer problem oluyor.
çözüm: özellikle tahtaların alt sağ ve sol kısımlarında çok toz birikiyor oraları temizleyince çözülür.

Teşekkürler sayın hocam ama ilk olarak toz sorununu hallettim ama fayda etmemişti.
Ama sorun çözüldü.
Tahtayı sıfırladım orjinal eba imajına döndüm defalarca yeniden başlattım kalibrasyon denedim yine çözülmedi sorun devam etti.
1 saat kadar sonra tekrar açtım tahtayı düzeldi.
İlginç şekilde başlayan sorun ilginç şekilde düzeli.

Hocam aynı yöntemleri bir deneyin belki bir çözüm olur. Zaten denediklerim dışında yapabileceğiniz bir servisi aramak kalıyor

Et dokunmatik sorunu olan arkadaşlara tavsiye:
Tahtalarımızın alt, üst ve yanlarını temizlemek bazen yeterli olmuyor.Tahtanın tam ortasına yanağınızı dayayıp köşelere baktığınızda kırmızı lensler göreceksiniz.Buralara bez türü temizleyiciler ulaşmıyor.Kulak temizleyici benzeri bir pamukla temizleyip kalibrasyon yaparsanız dokunmatik sorunu hallediliyor.Bilgilerinize...

Hocam bahsettiğiniz yerler dokunmatik özelliğini sağlayan kameralar, haftalık temizletiyorum ben o kameraları.

ertesi gün açtım yine aynı değişen birşey yok durum yine aynı işin ilginci imaj atarken düzgün çalışıyordu bu sefer imaj atarkende ters çalışıyor

Geri