ET Canlı Yayın Yapma?

Kodla Büyü

misskinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir sınıfta ET veya Fatih ağına bağlı bir bilgisayar sayesinde Fatih ağını kullanarak diğer akıllı tahtalara canlı yayın yapmak istiyoruz ekrandaki ET goruntuden çok kameranin çektiği görüntüyü yayınlamak istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Y4KUP' Alıntı:
Netsupport kuruluysa yapabilisiniz sanırım hocam.
Netsupport hiç aklıma gelmemişti. Ne zamandır lab siz okuldayim ondan sanırım. Yeni surumu kurup direk kamera görüntüsü paylaşan biliyor muyum bi bakayım. Olmadı masa ustu görüntüsü paylaşarak da kamera görüntüsünü paylaşabilirim.

Arkadaşlar benden de bugün böyle bir şey istendi

çok da mantıklı olacak. mesela 10 kasım için salonda yapılan töreni tahtalar ile bütün okula izletmek harika olurdu

öyle bir program olmalıki kamera taktığım bilgisayar yönetici olarak ayarlanabilmeli ve yayın yapmalı

windows encode veya netsupport böylebirşey yapabilirmi
veya yapan program var mı

Birkaç gündür bunu bende düşünüyorum, yapıldığını duydum ama nasıl olduğunu bilemiyorm. Şuan çoğu okulda fiber hat var. Daha önceki normal hatlarda biz okul güvenlik kamerasını herhangi bir bilgisaardan izleyebiliyorduk ancak fiber geleli izleyemiyoruz. Eğer ağ üzerinden izleme imkanı olsaydı ağa bağlı güvenlik kamerası tarzı bir şey yardımı ile tüm tahtalarda yayın izlenebilir.

Net Support ile denemiştim ama bant genişliğinden olsa gerek, görüntü kesik kesik gidiyordu (frame by frame). Ağdan izlenen güvenlik kamerası fikrine katılıyorum.

canlı yayın denemedim ama, netsupport ile ana bilgisayar üzerinden videoyu izlettim. 20 tana ET aynı anda izledi.

birde arkadaşlar bu netsupport u fiber de nasıl yapacağız

dün denedim olmadı

biyoloji ve bt labında faz 2 tahta var. bu lablarımız yan yana. iki tahtaya da netsupport kurdum. öğrenci+öğretmen+teknisyen. hepsini seçtim.

bt labımdan öğretmen konsolunu açtım ama bir türlü göremedim diğer tahtayı

sonra ip lere baktım benim tahta 10.16.49.241 diğer tahta 10.16.48.92 ip sini almış. elle diğer tahtaya 10.16.49..... vermeye çalıştım ama olmadı

neyi yanlış yaptım. ip yi otomatik almak zorunda mı tahtalaar. o an aldığı ip yi elle veremezmiyiz.

microsoft expression encoder ı deneyin
live broadcast projest kısmında yapabilmeniz lazım hafta içi okulda deneyecem

Geri