Eşlerin aynı okulda çalışması

Kodla Büyü

i.d.

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eşlerin aynı okulda çalışmasının artıları ve eksileri nelerdir aynı zümreyiz. Bu durumda olan varsa paylaşırsa çok iyi olur

biz farklı zümreydik eğer eş nazlıysa ayvayı yıyorsun her iş sana kalıyor :) birde eğer okulda sozu gecen bırı ısen eşinle alakalı saçma sapan ısler verılmıyor sen koordıne edıyorsun nerde ne zaman bırsey lazım olsa esıne sen ıdareye soyluyon ıkı dakkada hallediyorlar canı ısteyınce okula gelmiyor :) yada sen gelme evde işleri hallet diyon :puhaha:
eşin olduğunu bılınce terbıyelı terbıyesız ogrencıler senden otürü eşine gık bile edemiyolar dersi hazır olda dınlıyorlar , özellıkle bızım hanım hep bu konuda teşekkür edıyordu
zaman acısından cok byuk planlamalar oluyor süper oluyor ıkınızınde zamanı aynı olunca kebab :)

bben ce eksilerinden cok süper artıları var ben 2 yıl calıstım iyiydi

ben daha önce eşimle aynı okulda çalıştım ikimizde öğretmendik şu anda da aynı okuldayız eşim okul müdürü her iki durumda ben,m için dezavantajdı hala da öyle eger çok mecbur değilseniz aynı okulda çalışmayın ...eksilerini burda sayamayacağım saymakla bitmez çünkü :) en basitinden müdür eşine bir sey söylese ikinizin birden idareyle arası açılıyor ya da diğer öğretmenlerle ...

6 sene çalıştım sıkıntı olmaz hocam zaten okul içinde pek görmezsiniz birbirinizi okula birlikte gidip gelmeniz bile en azından yol masrafını yarıya indirmiş olursunuz.

+ yol masrafında azalma
+ öğrencilerin bayan eşe karşı davranışlarında iyileşme
+ zaman planlamasında kolaylık
+ bayanın angarya işlerinin erkeğe kalması

- eşiniz kavga ederse haksızda olsa sizde kavga ediyorsunuz. ister istemez taraf olmak zorunda kalıyorsunuz
- eşiniz idareci ise size karşı yapılacak isteyerek yada istemeyek en ufak bir güzelliğin göze batması

farklı zümreler eşimle 7 sene aynı okulda çalıştık( orada tanışıp evlendik) çok az sorun yaşarsınız, tabi normalde eşinizle sorun yaşamıyorsanız :)

eşiniz idareci olmadığı sürece bir sürü avantajı var arkadaşlar saymışlar. bende eşimle okulda tanıştım. güzel bir şey aynı okulda çalışmak..yaşamak lazım derler ya :)
,eğer idareci olursa bir sürü de dez avantajı oluyor.

Olay aslinda su hocam. Eger idare ve ogretmenlerle sikintiniz yoksa iyidir ancak eslerden birinin bile sikintisi varsa o sikinti 2 kat buyuk olur.

düşünmenize gerek yok arkadaşım çok samımı olarak burda arkadaşlar paylaşmış eksısı 2 ise artısı 200 dür ;) calısıpta pişman çıkan kocasının yada eşinin huysuzluğundan pişman olmuştur

9 sene aynı okulda çalıştık, ikimiz de bilişimciyiz ve bizden başka bilişimci yoktu. Küçük bir ÇPL'ydi -en fazla 120 öğrenci ve 10-12 öğretmen- ve tek mesleki bölüm bizimkiydi. Kalabalık okulda nasıl olur bilemem ama bizdeki çok güzel ve rahattı. 1.5 saat yol bile koymuyordu -3'er gün gidiyorduk -. En güzeli paslaşma halleriydi. Hani biri bir konuda (teknik/eğitim/iletişim/müdürü idare etme ;) vb.) daha iyidir, diğerine destek çıkar ya... Sonuç olarak, evde sorun yoksa okulda da olmaz; evde güzelse, okulda daha da güzel olur ;)
Not: Bahsettiğim okuldan yenice ayrıldık hocam -nedeni aynı okulda olmamız değildi tabii ki ;)-, ayrı okullarda çalışmak nasıl bir durumdur, ben de bunu merak ediyorum :shock:

ayrıca en sıkıntı duydugum konu su bir yere gidiyoruz mesela okuldan birinin düğününe , veya veli ziyaretine beni tanıstırırlarken bu da ahayat86 hocamız veya bu da okulumuzun bilgisayar öğretmeni demiyorlar müdürümüzün eşi diyorlar veliler ve diğer öğretmenler :verymad:

Internet' Alıntı:
iyi değil hocam hiç bulaşma istersen, gözden ırak olsun hanım. inan daha iyi. :)

:+1: aynı kanaatteyim. öylede yaptım.diğer türlü hanım sizi çalıştırmıyor. sürekli kıskançlık krizleri ile mücadele etmek zorundasınız.

Bence bir birinizi özleyin. Evde kavga edersin okula yansır. Okuldaki olay eve yansır :D
Rol çatışmaları falan.

Hocam siz ikinizde bt'ci olduğunuz için yenge hanım için çok avantajlı olur bence... Onun rahatlığı için belki siz daha fazla çalışırsınız ama sizin kafa başka okulda eşinizin sorun yaşamasından daha rahat olur...

Bence mantıklı..

g.cetin.66' Alıntı:
biz farklı zümreydik eğer eş nazlıysa ayvayı yıyorsun her iş sana kalıyor :) birde eğer okulda sozu gecen bırı ısen eşinle alakalı saçma sapan ısler verılmıyor sen koordıne edıyorsun nerde ne zaman bırsey lazım olsa esıne sen ıdareye soyluyon ıkı dakkada hallediyorlar canı ısteyınce okula gelmiyor :) yada sen gelme evde işleri hallet diyon :puhaha:
eşin olduğunu bılınce terbıyelı terbıyesız ogrencıler senden otürü eşine gık bile edemiyolar dersi hazır olda dınlıyorlar , özellıkle bızım hanım hep bu konuda teşekkür edıyordu
zaman acısından cok byuk planlamalar oluyor süper oluyor ıkınızınde zamanı aynı olunca kebab :)

bben ce eksilerinden cok süper artıları var ben 2 yıl calıstım iyiydi

Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. Biz üç yıl çalıştık aynı okulda. Keşke yine beraber çalışabilsek.. sizinkilere ek olarak arkadaş ortamının aynı olması, beraber arkadaşlarla kimse sıkılmadan görüşebilmek bile çok güzeldi

Geri