Eski Laboratuvar Zemini Rahatsız Ediyor

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Merhaba eski bir laboratuvarımız var zemini eski plastik muşamba ,marley tarzı bir kaplama var.Bu kaplama rahatsız edici koku yapıyor insanın genzini yakan tarzda bir koku yayıyor.Kaplama kolay sökülmüyor altındaki yapıştırıcı artık zift gibi olmuş kaplamayı sökemiyoruz söksek de altı hep zift gibi yapıştırıcı.
Üstüne parke yapsak da gene koku olur hiçbirşey farketmez görüşü var .Sizden fikir rica ediyorum ne yapabiliriz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-04-19 at 11.28.40 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-19 at 11.28.40 (1).jpeg
    160.9 KB · Görüntüleme: 162
  • WhatsApp Image 2024-04-19 at 11.28.40.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-19 at 11.28.40.jpeg
    112.9 KB · Görüntüleme: 163
Parke yaparsanız statik elektriğe hazırlıklı olun hocam. Kokunun çözümü var mıdır bilemiyorum ama bizde eski zemin kokuyor diye söküp parke yaptık. Çatır çatır çarpıldık parkeden sonra.

Bizim zemin kolay söküldü onda sorun olmadı ama antistatik parke varsa yaparsanız o çözüm olabilir statik elektriğe ama kokuya etkisi olur mu billemiyorum parkenin.

Bu antistatik kaplama değil mi? benim labaratuvarda bunla kaplı koku yok. İlk çalıştığım okulda da öyleydi koku yoktu.

Son düzenleme:
Sınıf değişikliği yapma imkanımız var .Sınıf zeminlerinde kullanılan karodan laboratuvar da kullanıpta elektirk konusunda sıkıntı yaşayan var mı acaba ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-04-19 at 14.06.48.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-19 at 14.06.48.jpeg
    169.2 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Sınıflardaki dandik fayanslar da tekerli sandalyeler ve masalar yüzünden kırılıyor. Bende her yer kırık dökük. En iyisi dayanıklı dış zemin fayans.

Zemini söktükten sonra hic bir malzeme ile kaplamazsak ne gibi sorunlar çıkabilir.
Nette araştırdım bir çok laboratuvar zemininde yalıtım malzemesi yoktu.

Zemin o halde ise bilgisayarlar da müzelik olmuştur.
Çoğu meslek lisesinde BT sınıflarının zemini antistatik değil, normal dersliklerinki ile aynı. Bence sökülsün gitsin.

Elektrik hattı topraklaması sağlam ise bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Kasa açılıp parçalara temas etmeden önce bir metal bir cisme dokunup üstünüzdeki yükü atmak yeterli olacaktır.

Bize piktes labaratuarı yapıldı. zemin parke kaplama hiç bir zararı yok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hocam parke zemin,normal sınıf zeminine göre antitastik açıdan bir fark oluşturur mu yoksa hemen hemen aynımıdır.
Bizde parke yapmak istiyoruz ama maliyet yüksek.

Camdan yağmur suyu girer, binada su borusu patlar temizlik yaparken su dökülür vb. durumlarda ıslanınca parkenin ömrü gider kabarır, koku yapar.
öğrenciler sandalye tabure çektikçe çizilir, soyulur çirkin görünür.

Sonuçta hepsi milli servet israf edilmesin. Sınıf zeminlerine benzer sağlam, kolay temizlenebilen daha ekonomik bir malzeme seçilmesinin doğru olacağını düşünüyorum

bizde de kaplama var pencereleri açıp birkaç dakika havalandırıyorum sınıfa girince. koku gidiyor

Zemini söktükten sonra hic bir malzeme ile kaplamazsak ne gibi sorunlar çıkabilir.
Nette araştırdım bir çok laboratuvar zemininde yalıtım malzemesi yoktu.
Zeminde zift vb. kalıntı yoksa, öylece kaplamasız kalabilir. Zemin çok çirkin durumda ise; taban fayansıyla kaplamak, hem ucuz hem de estetik olur.

Geri