Eski itibarımı nasıl kazanabilirim ??

Kodla Büyü

GND

Site Gezgini
s.a kıymetli arkadaşlar ; ben kamuya bağlı bir şirkette çalışan birisiyim. eski yazılımcıyım 12 sene evvel yazılım kodlama yapıyordum şimdi tekrar geri döndüm bu işlere + elektronik işiyle uğraşıyorum.
şimdi sıkıntı şu ben şirkete bilgi işlemci olarak girdim ama ama velhasıl kelam şirketin genel network ve internet alt yapısı sıkıntılı olduğu için bende bu işlerde başarısız olduğum için bazı tipler benim ayağımı kaydırdı şu andada son 7 aydır hiç alakan olmayan saçma sapan bir işte çalışıyorum.
eski işime ger dönmek için sürekli uğraşıyorum çabalıyorum şimdi bana bu konuda ne tavsiye edersiniz kendimi nasıl geliştirmeliyim ? ne yapsam şirketin ilgisini çekerim şirketin alt yapısı fiber internet o konuda çok bilgim yoktur. bizim işyerinde siyasi işler çok dönüyor adamı olan alakasız adamlar alakasız yerlere geçiş yapıyor benim iyi kötü bir yazılım bilgisayar geçmişim var sadece network konusunda başarısız oldum diye beni yerimden yurdumdan ettiler bana ne tavsiye edersiniz acaba ??

Thread 'Network öğrenmek istiyorum' https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/network-öğrenmek-istiyorum.179200/
1 sene geçmiş. Daha öğrenemediniz mi? Ağ derken yazıcı paylaşımı filan bahsediyorsanız bunların mutlaka kullanma kılavuzu filan vardır. Türkçe yoksa bile İngilizce vardır. Ben karşılaştığım sorunları ilk başta Türkçe aratsamda birde İngilizce olarak bakarım. İngilizce mutlaka bir çözüm vardır.

Örnek olarak şu konuyu gösterebilirim. Türkçe çözüm yok İngilizce mevcut.

Siyasetin bulaştığı kurumlardan hayır gelmez. Kurum sizin eskiden çalıştığınız gibi kalmamış. Böyle bir kurumda çalışmak sadece sizi yıpratır. Daha profesyonel bir kurumda çalışmanızı tavsiye ederim. Siz boşuna kürek çekersiniz ve sizin kıymetinizi bilmezler. Altın sarrafın elinde değerlenir.

arkadaşın dediği gibi gemileri yakıp cisco eğitimi alıp o şirketi kirli peçete gibi yağurup çöpe atmalısınız.
tekrar çağırırsalar ekip arkadaşlarımı kendim seçmek şartıyla deyin.

• Beğen
Tepkiler: GND
aynı suda ikinci kez yıkanılmaz. şirkete ayak basmayın ..kendinizi geliştirin ve daha adil bir şirkete geçin. insanız hırs yapıyoruz. aynı yere dönüp hepsinin gününü filan göstermek istiyoruz ama bu insanın kendini yıpratır anca. değmez üç günlük dünya için. pis yer pisletir. ne gerek var yıpranmaya. hayat çekişmelerden daha güzelini hak ediyor

Thread 'Network öğrenmek istiyorum' https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/network-öğrenmek-istiyorum.179200/
1 sene geçmiş. Daha öğrenemediniz mi? Ağ derken yazıcı paylaşımı filan bahsediyorsanız bunların mutlaka kullanma kılavuzu filan vardır. Türkçe yoksa bile İngilizce vardır. Ben karşılaştığım sorunları ilk başta Türkçe aratsamda birde İngilizce olarak bakarım. İngilizce mutlaka bir çözüm vardır.
öğrenemedim çünkü öğrenmeme fırsat vermediler 1 sendir farklı işlerde çalıştırıyor şirket beni...

Siyasetin bulaştığı kurumlardan hayır gelmez. Kurum sizin eskiden çalıştığınız gibi kalmamış. Böyle bir kurumda çalışmak sadece sizi yıpratır. Daha profesyonel bir kurumda çalışmanızı tavsiye ederim. Siz boşuna kürek çekersiniz ve sizin kıymetinizi bilmezler. Altın sarrafın elinde değerlenir.

hay ağzına sağlık hocam vallahi kitabın ortasından konuştun ....
gerçekten bu süreç beni çok yıprattı. bunlar yetmezmiş gibi işyerinde birde hoşlandığım kız vardı o ayrı dert oldu bu yer değişikliği ayrı dert oldu resmen dert sahibi hastalık sahibi oldum...

aynı suda ikinci kez yıkanılmaz. şirkete ayak basmayın ..kendinizi geliştirin ve daha adil bir şirkete geçin. insanız hırs yapıyoruz. aynı yere dönüp hepsinin gününü filan göstermek istiyoruz ama bu insanın kendini yıpratır anca. değmez üç günlük dünya için. pis yer pisletir. ne gerek var yıpranmaya. hayat çekişmelerden daha güzelini hak ediyor

çok doğru söylediniz zaten engelli kadrosundan işe girdim üzerine birde bu süreç beni çok yıprattı .zaten çalıştığım şirket 3 -4 senelik oturmuş bir şirket değil çok eksiği var sözde kurumdal firma ama torpilin daniskası dönüyor bende telekoma müracat ettim bakalım süreç nasıl olacak ?

bu eğitimi nerden nasıl alabilirim acaba ???

burayıda araştırınca gördüm bir inceleyebilirsiniz:

Çözüm basit siz de siyasi birilerine yanaşmaya bakın. Yoksa ağzınla kuş da tutsan boşuna

Çözüm basit siz de siyasi birilerine yanaşmaya bakın. Yoksa ağzınla kuş da tutsan boşuna
olabilir belki ama kişide muazzam bir cisco sertifikası varsa ve aldığı sertifikanın da üstünde yeteneğini geliştirdiyse görüş mörüş dinlemiyorlar hocam hapşırınca tükürüğünü havada yutuyorlar.

yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

bugün bir iki tane bilgi işlemci arkadaşla görüştüm bir tanesi istanbulda almış bu eğitimden ama çok memnun kalmadığını birşey öğretmediklerini söyledi bilmiyorum biraz daha araştıracam bu işi...

Geri