Eski Eğitici formatörlerin branşları kafama takıldıda bizim ildekiler çoğunun branşı

Kodla Büyü

fenasi

Üye
aynı da İlginc geldi tahmin edin bakiyiim peşinen soyleyeyim Bilgisayar deil .sizde kendi illerinizde bulunanları yazarsanız mukayese edecem.

bırakın şu branşı mıranşı

Hiç bişeyi takmayın kafanıza utanç bence.
Kazananları tebrik ediyorum.

Türkiyede genelde memurluğu ya bir şey yapamayacak olanlar yada parasız olanlar tercih ediyor.
Nasıl olur ya nasıl bilgisayar okuyan biri 30 alır.Yazık.Hiç konuşmaya hakkı yok bunların.
Üniversitelerde deyil özel sektörde bu iş..nesile yazık oluyor...ideoloji uğruna herşeyin gerisinde kalmaktan kurtulamıyacaz böle giderse.

Bakanlık görsede bunları artık kaliteye gidilse.Bilşim teknolojilerini bari yüzümüze gözümüze bulaştırmasak.Tedbir alınsa.Eğitimler ve sınavlar artırılsa...

Re: bırakın şu branşı mıranşı

pars2' Alıntı:
Hiç bişeyi takmayın kafanıza utanç bence.
Kazananları tebrik ediyorum.

Türkiyede genelde memurluğu ya bir şey yapamayacak olanlar yada parasız olanlar tercih ediyor.
Nasıl olur ya nasıl bilgisayar okuyan biri 30 alır.Yazık.Hiç konuşmaya hakkı yok bunların.
Üniversitelerde deyil özel sektörde bu iş..nesile yazık oluyor...ideoloji uğruna herşeyin gerisinde kalmaktan kurtulamıyacaz böle giderse.

Bakanlık görsede bunları artık kaliteye gidilse.Bilşim teknolojilerini bari yüzümüze gözümüze bulaştırmasak.Tedbir alınsa.Eğitimler ve sınavlar artırılsa...

Ben bilg. öğretmeni değilim ve bu sınavdan sonra ebitefo olarak görev almaya hak kazandım.
Ancak böyle bir sınavın ardından bigisayarcılar nasıl düşük puan alırlar
yada
ben yüksek puan aldım bilg. öğretmenlerinden daha iyiyim demek çok yanlış olur.
İlk olarak kişilerin itiraz etmesi gereken şey, sınavın kapsamıdır diye düşünüyorum.
saygılarımla...

Bizim ildekilerin çoğu teknik öğretmen genelde de elektrikçi :)

sen bence mukayese edeceğin o değil puanları mukayese edebiliyorsan onları et gördük puanları birçok arkadaşımız 40 'ın altında kaldı ayrıca böte değil de teknik eğitim fakültesi mezunu olanlar bu konuda gerçekten çok bilgili diyebilirim ama sen de böte ders programlarına da bakabilirirsin nekadar bilgisayar dersi alıyorlarki. bak ama teknik eğitime 4 sene bilgisayar görüyor adamlar. bak ne kadar mukayese edeceğin konu çıktı hadi hepsini mukayese et bakalım.

bence sınıf öğretmeni olsa da farketmez bi sınav var içerik öyle yada böyle adam yuksek not almıs bil öğrt degil die formator olmayacak mı bilgisi belkide ilgisi boşa mı cıkacak

ben bil öğrt yim sonucta eger biliyorsa sınıf öğrt leri formator olsun ben beklerim hiç sorun değil

en azından bişey bilmeyen bil öğrt lerinden bin kat iyidir diye dusunuyorum

Eğitici - BÖTE

Bence..Branş ne olursa olsun hakedenler bilgisayar dalında kendini geliştirmiş kişilerin bu işi yapmasında bir sakınca yok.

hugo4545' Alıntı:
Eğitici - BÖTE

Bence..Branş ne olursa olsun hakedenler bilgisayar dalında kendini geliştirmiş kişilerin bu işi yapmasında bir sakınca yok.

altına aynen imzamı atarım

cexen' Alıntı:
bence sınıf öğretmeni olsa da farketmez bi sınav var içerik öyle yada böyle adam yuksek not almıs bil öğrt degil die formator olmayacak mı bilgisi belkide ilgisi boşa mı cıkacak

ben bil öğrt yim sonucta eger biliyorsa sınıf öğrt leri formator olsun ben beklerim hiç sorun değil

hocam, ben matematiği matematik öğretmenlerinin çoğundan yi biliyorum. şimdi benim matematiğe girmem mantıklı mı matematik öğretmeni varken. :?:

duayen' Alıntı:
cexen' Alıntı:

hocam, ben matematiği matematik öğretmenlerinin çoğundan yi biliyorum. şimdi benim matematiğe girmem mantıklı mı matematik öğretmeni varken. :?:

bunu kanıtlayabilirmisin hocam ? herhangi bir belge ile bu yeteneğini tescilleyebilirmisin?

eğer bunu yapabiliyorsan bence hiç sorun değil... önemli olan işlerin yurumesidir bence nasıl yurudugu değil.

herhangi bi sorun herhangi bir aksaklık yoksa herşey normal seyrinde ise hiç sorun değil...

Benim için de farketmiyo ama sürekli kafama birşey takılıyor. Diğer branşların formatörlük olayları olduğunda sadece o branşa yönelik uygulama yapılıyor ama bizim işimizle ilgili olduğunda isteyen herkes başvurabiliyor.

İkisinden biri doğru ve hepsinin ona göre yapılması daha adil olur gibi geliyor.
Branşı bilgisayar olmayan biri daha iyi biliyorsa teknik işleri benim için sıkıntı yok

cexen' Alıntı:

Teşekkürler hocam yalnız mesajında "Sınıf öğretmeni olsa da farketmez" derken sanki sınıf öğretmenlerini küçümser gibi bir hava hissediyorum. İnşallah hissetiğim gibi değildir. Ben sınıf öğretmeniyim İlçemde barajı geçen tek kişi bendim. 3 tane bilgisayar öğretmeni girdi bunlardan en yüksek alan 49 da kaldı. Şunu Samimiyetle söylüyorum Keşke ben barajı geçmeseydim de onlar ellinin altında kalmasaydı. Bırakınız Fakültede hangi derslerin verilip hangisinin verilmediğini Branşın olan bir konuda insan merak eder yine öğrenirdi. Bana bilgisayar konusunda hiç bir ders verilmedi.Kendi ilgi istek ve merakımla öğrendim hepsini.
İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş. Hayırlısı durun bakalım bizim başımıza neler gelecek :idea:

raco38' Alıntı:
cexen' Alıntı:

Teşekkürler hocam yalnız mesajında "Sınıf öğretmeni olsa da farketmez" derken sanki sınıf öğretmenlerini küçümser gibi bir hava hissediyorum. İnşallah hissetiğim gibi değildir. Ben sınıf öğretmeniyim İlçemde barajı geçen tek kişi bendim. 3 tane bilgisayar öğretmeni girdi bunlardan en yüksek alan 49 da kaldı. Şunu Samimiyetle söylüyorum Keşke ben barajı geçmeseydim de onlar ellinin altında kalmasaydı. Bırakınız Fakültede hangi derslerin verilip hangisinin verilmediğini Branşın olan bir konuda insan merak eder yine öğrenirdi. Bana bilgisayar konusunda hiç bir ders verilmedi.Kendi ilgi istek ve merakımla öğrendim hepsini.
İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş. Hayırlısı durun bakalım bizim başımıza neler gelecek :idea:

hocam lütfen rica ederim sizi küçümsemek gibi bir niyetim yok öyle birşey haddim de olamaz zaten.... ayrıca başarınız içinde tebrik ediyorum...

benim branşım fizik. sınavdan 52.899 alarak konyada yeniler içinde 16. oldum. ancak bilgisayarla ilgili (özellikle ağ ve web hakkında) pek bişey bilmem. sadece özel merakımdan dolayı donanımdan biraz anlarım. bir de sınavdan iki hafta önce ingilizce bi kaynak kitap indirdim. az buçuk ingilizceyle çevirip çevirip çalıştım. zaten genelde ordan çıktı. hasbelkader beni ebitefo yapsalar rezil olur, utanıp geri gelirim heralde. sınavdan 40 ın altında alan iki tane ebitefo tanıyorum. bilgi ve tecrübelerinin yanına yaklaşmam mümkün değil.

Bilgisayar öğretmenelrimizin Allah yardımcısı olsun. Bilgisayar öğretmeni diye onlardan Bilgisayarla ilgili nevarsa beilmeleri bekleniyor. bilmeyenlerde şaşkınlığa yol açıyor.

Çevremdeki insanların bilgisayar denen zamazingo hakkındaki bilgileri ne kadar azsa yukardaki düşünceye okadar akınlar. Windows deneyimi olmayan bir MacOS uzmanı. Linux deneyimi olmayan bir Windows kullanıcısı pekala olabilir.
Peki bu son sınavda sorular donanım deiglde web programlam ağırlıklı olsaydı yada
Grafik tasarım & Animasyon yazılımları veya .NET + server teknolojileri veya Linux vs.

Eminim sırama tamamen farklı olurdur.
O zaman kimse yüksek notuna sevinmesin düşük notuna üzülmesin. Kimse kimseyi yermesin.

Bilgisayar alanında bilgilerin, uygulamaların hızla arttığı günümüzde kimse bilgisayarı kendi tekelinde ben bilirim, bilgisayar öğretmenleri bilir, BÖTE mezunları bilir, sınıf öğretmneleri bilmez,şeklinde açıklama yapamaz.
Hele sınıfçıda olsa şeklinde bi küçümseme ifadesini kullanmaya kimsenin hakkı yok.
Er meydanı yapıldı arkadaşlar. Bakanlık içeriğinin nasıl olcağını açıkladığı sınavı yaptı.Puanlar alındı.Bende bu küçümsemeleri yapanların seviyesine düşüp küçümseme yapmayacağım. kimseyede senden daha iyi bilirim diye üstünlük taslamayacağım. cünkü bilgisayar dünyası bir okyanus biz teknemizle geziniyoruz.
2006 yılında eğitici oldum. 78 puan aldım.
2008 yılında 71 puan aldım. sınıf öğretmeniyim.

Arkadaşlar her bilgisayar ogretmeni network bilecek die bir kaide yok. Diger alanlarda kendini geliştiren arkadaşlarımız bu sınavda duşuk almış olabilir. Bir bilgisayar ogretmeni arkadaşım 35 aldı ama asp konusunda ustune tanımam diyebilirim. Şimdi bu arkadaşa kotu diyebilirmisiniz?

İlimizde Sınıf öğretmeni arkadaş 100 kişi arasında (bilgisayar öğretmeni bir arkadaşın ardından) 2. oldu. Emeğe, mesleğe kıdeme, bilgiye ve insana saygıdan vazgeçmeyelim lütfen. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

hala bu polemiği kaşıyosunuz
eğitek karar vermiş.bilgisayar braanşı şart değil ve ben ona göre sınav yapacam diye.er meydanına da çıkıldı sonuç ortada.

bursabilisim' Alıntı:
İlimizde Sınıf öğretmeni arkadaş 100 kişi arasında (bilgisayar öğretmeni bir arkadaşın ardından) 2. oldu. Emeğe, mesleğe kıdeme, bilgiye ve insana saygıdan vazgeçmeyelim lütfen. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Eğiteğin belirlediği kriterlere göre hocam son derece haklı. Asp ile uğraşan uzman diyebileceğim, Tv programlarına çıkmış, Bilişim dergilerine konu olmuş arkadaşım bu sınava girmedi bile. Sorulara baktığında ise ben bu soruları yapamam dedi.

Bizim bu noktada aradığımız kıstas ne? İyi bilgisayarcınedir?
Bze ta lise yıllarında eğer Pc konsunda herşeyden birşeyler biliyorsanız hiçbirşey bilmiyorsunuz derlerdi hocalarımız. Ben onları son derece haklı buluyorum.
Günümüzde Word, Excel bilmenin sıradanlaştığı bir ortamda ben iyiyim diyebilmek için belirli bir konuda kendimizi kanıtlamış olmamız lazım.

Bilgisayar branşı dışında görev yapan arkadaşlarımız tabi ki iyi ve bizden iyi olabilirler. Bence bu çok normal bir durum. Çünkü bende kendi okulumdaki öğretmenlere bakarak içlerinden bazılarından daha iyi sınıf daha iyi matematik daha iyi sosyal daha iyi fen öğretmeni olabileceğimi düşünüyoum.

Hepimizin yeterli veya yetersiz kategorisindeyiz. Bu bir gerçek.

malesef ülkemde icraata değil etikete bakıyorlar, ondan expoyu kaçırdık,ondan bizi hala muz cumhuriyeti olarak görüyorlar(dün böyle olduğumuz bütün dünyaya ispatlandı.) 4 yıl fef biyoloji okudum b sini bilmiyorum. o yüzden sınavdan düşük alan böte mezunu arkadaşları anlıyorum.

bencede yapmak isteyen yapabilrir.ben dogu hizmetine gidicem diye kabul etmedim ama EBTFÖ olmak isterdim.bir bilgisayarcı olarak bide biz tefliler yani mselekciler modiler sisteme göre ders anlatıyoruz şu anda sorularda ordan geldi başarı bundan arkadaşlar tahminim.

kusura bakmayın benim uzmanlık alanım donanım değil..yazılımla alakalı ne vardı sınavda Allah aşkına..bazı arkadaşlar 30 alan arkadaşların öğretmenlik yapamayacağını nesillere yazık olacağını söylüyor..ben burda isim vermek istemiyorum bizimde ilimizde sınıf,din ve türkçeci arkadaşlar ebitefocuydu..2006 sınavı malum bir nevi Office sınavıydı..ben malesef haberim olmadığı için girememiştim..son yapılan sınavdan bu arkadaşlara baktım en yükseği 42 almış..ama çok iyi programcılık bildiklerini de biliyorum..bilgisayar derya gibidir biliyorsunuz..aynı tıptaki gibi..her konuda uzman olan varsa helal olsun ama çok zor..
..işin aslı ben Böte mezunuyum ve bu sınavdaki sorulardan sadece ağ konusunu okulumda 1 dönem gördüm..donanım konusunda ise uzman değilim..2006da başka 2008de bambaşka içerikli sorular olması çok saçmaydı zaten..

problem kimsede değil bizim sistemde doktor olmak istiyen biri deli gibi matematik fen çalışacak sonra altı yıl boyunca hangi matematik problemini çözüyor deli gibi ezber yapmaya başlıyor adam matematikçi ezber yapmaya başlıyor ondan sonra türk tıbbının gelişmesinden bahsedin bakalım. Beni orta okulda (ozaman öyleydi:)) öğretmenim matematik ve fenim 4 diye bilgisayar kursuna almamıştı. şimdi ben ebifo oldum yani bunları tartışmanın manası yok türkiyede işler böyle insanların hangisi istediği fakülteye gidiyor çok küçük bir kısmı belki adam bilgisayar öğretmeni oldu ama matematikçi olmak istiyor içinde ukte kalmış nasıl zevkle sabah okula gidip ders anlatacak sonra sınav olur sonuç böyle olur bunlar normal aynı şey benim içinde geçerli bilgisayarı hayatımın her alanında görmek istiyorum ve bundan bıkmıyorum sınava girip gayet rahat kazanabiliyorum ama kendi branşımda girsem belki kazanamayacağım durum bundan ibaret

Geri