Eski EBİTEFO olup da sınava girmediyse görevine devam mı?

Kodla Büyü

sahmat71

Üye
Arkadaşlar merak ettim.Eski EBİTEFO olanlar görevine devam edeceğini söylüyor yazıda.
Puanı kaç olursa olsun.Şimdi bu sınava girmemiş EBİTEFO olan kişiler var.Eskilerin Puanlarını zaten yayınlamaya cesaret edemediler.Eğer onlar devam ederseler.Bu sınavı neden yaptılar?Yapılan sınava diğer giren eski EBİTEFO arkadaşların günahı neydi?
Onu da geçtim.Yeni alınacak olanları bu kişilerle neden sınava aldınız?Asıl soru ise 50 puan barajı nereden çıktı.Bir sınav yapıyorsan sonradan ekleme şartlar koyamazsın.
Mesela bakın müdür yard. sınavlarına veya And. Lisesi öğrt. seçme sınavlarına hepsinde bir baraj var ve bunu herkes bilerek sınava çalışıp giriyor.

Bunun anlamını çözecek kadar zeka var hepimizde.Sömürü devleti olmuşuz.Üstümüzden sınav için dahi olsa birileri sınav masrafını çıkardı gibime geliyor.Bence sınav bahane,son yazıda yazanlar ise tamamen curcuna.Neymiş "eskilere birer ilçe daha verin."Ama görev alacak olanlara ise gidecekleri yerler için Yolluk istememelerini sağlayın !!
Harcırah kanuna göre çatır çatır alınır o yolluklar...Neyse benim kendi düşüncelerim.Size görevinizde başarılar...
0 puan çekmiş eski arkadaşlar ile 70-80 puan alan arkadaşları aynı görevlerinde ve kıyaslama yapılamayan bu sınavdan yüksek puan çekmiş olan arkadaşları kutluyorum...
Su yolunda akar, devran bu şekilde döner durur :)

Hocam Eskilerin uzmanlık alanları belli olsun diye sınava girdiler. Bu başından beri belirtildi. Adamlar sınava girselerde girmeselerde görevlerine devam edecekler.

Zaten kontenjanlarda ona göre güncellendi.

Eskiler görevine 30 hazirana kadar devam ediyor. Ve 30 hazirandan sonra eskiler için ne olacağı belli değil. Eğitekin görevlendirme yazıları her dönem değişir o sebeple öyle diyorum.

nosTRa' Alıntı:
Hocam Eskilerin uzmanlık alanları belli olsun diye sınava girdiler. Bu başından beri belirtildi. Adamlar sınava girselerde girmeselerde görevlerine devam edecekler.

Hımm bu girdiğimiz sınav uzmanlık alanlarımızın ne olduğunu gösterdi yani!

nosTRa' Alıntı:

:):):D vallahi ilginç bir teşhis.
Herkes bu sınavın sorularından yakındı.Sen uzmanlık sorusu olarak aldın.Peki eskiler cevaplasınlar.Bence aldıkları eğitim veya bu zaman kadar yaptıkları hangi işle ilgilydi.

Neyse bence kontenjanların durumu değil.Bıu sınava eskilerle yenileri neden aldılar demiştim yazımda.Eğer eskileri uzmanlığına göre ayıracaksın ve vazgeçilmez bir duruma koyuyorsun.Ozaman kadro açıp alıversinler onları....Onu da yapmıyor...

Çünkü iki ucu pis çubuk misali..Ödenek durumu ve yolluklar ayrı bir konu...

Neyse senin aklında kalan bence ilk gelen yazıdaki UZMANLIK sınavı yapılacak yazan ..
Ama o yazıdaki uygulamadan vazgeçti.Ona bence sıktıramadılar...Sonra bu sonuçları açıklayamayan ve kılıf uyduramayanlar ona nasıl bir kılıf bulurlardı....

Geri