Eşiminde benim de tayinimiz çıktı ama farklı illere...

Kodla Büyü

carteremre

Site Gezgini
Arkadaşlar eşimin İzmir'e benim Aydın'a tayinimiz çıktı şimdi ben tayinimi iptal ettiricem. Nereden iptal ettirmem gerekiyor acaba ilçe mem'den mi ilden mi yoksa bakanlıktan mı?
8- a. Yer değiştirme sonuсu farklı illere atanan öğretmen eşlerden, görev yеrindеn aуrılmadan atamasını iptal ettiren, eş durumu özrüne bаğlı yer değіştіrme döneminde eşinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar isе, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

Bende aynı durumdayım hocam.Bildiğim kadarıyla bir tanesi iptal ettirecek.Birimiz fethiye birimiz nevşehir.Bilgisi olan bir arkadaş yönlendirirse bizi makbule geçer.

"kararnameler geldikten sonra gitmek istemediğiniz ile atanan kişi okuluna eşim izmir iline atandığından dolayı ağutos özür grubuna başvurabilmek için aydın iline çıkan tayinimin iptalini şeklinde dilekçe verin ve her ne surette olursa olsun ilişiğinizi kesmeyin aynı yerinizde kalın sorun yok rahat olun" şeklinde bir yorum okudum ama 147yi arayıp sorucam gecen sene sorun yaşayanlar olmuş...

ben daha önce iptal yaptırdım.eşime A şehri bana da B şehri çıkmıştı..A şehri bizim için daha iyiydi. O yüzden Kılavuzdaki ilgili maddeyi ilgi tutarak bir dilekçe yazın,kılavuzu,eşinizin kararnamesinin fotokopisini ya da yeni göreve başlama yazısını ekleyin. 1 ay içinde iptal ediyorlar..Herhangi bir sıkıntı yok yani..

carteremre' Alıntı:
1ay içinde eş durumu olursa nasıl olacak acaba... 1ay uzun gibi geldi ama.

o zamanlar kararnameler mail ile değil de elden posta ile gelirdi bu yüzden uzun sürdü,tahminim 2 hafta gibi bir sürede biter,hatta olmadı elden takip edersiniz Ankaraya kadar o zaman 2 günde biter:)

Eşiniz ile aynı branşta iseniz umarım aynı yerleri aynı sıra ile yazmışsınızdır. Biz daha önce bu yüzden çok sıkıntı yaşadık. Eğer değilse arkadaşların dediği gibi klavuzdaki maddeye ilgi tutarak okulunuza iptal için dilekçe verin sıkıntı yok ise kısa sürede iptal ediyorlar ama iptal edilmeden kesinlikle ilişik kesmeyin. Hayırlısı olsun yeni yerleriniz diyelim...

aynı bransta değiliz hocam. Eşim 25 tercihinde 1 tane Aydın yazdı fazla da açılmamıştı gerçi ama yazmadığımız yerler vardı. şimdi eşiminkini iptal ettirirken 1tane yazmısınız fazla yazmamısınız sıkıntısı olur mu acaba?

(13) Aile bütünlüğünün bozulmaması için her ikisi de öğretmen olan eşler aynı yerleşim yerlerindeki eğitim kurumları arasında tercihte bulunmak zorundadır. Bu şekilde tercihte bulunmalarına rağmen farklı yerleşim yerlerindeki tercihlerine atananlar, eşinin yanına yer değiştirmek isteyen eş görevinden ayrılmaması kaydıyla ataması iptal edildikten sonra özür grubu yer değiştirme döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir.

(14) Her ikisi de öğretmen olan eşler, istemeleri hâlinde ayrı ayrı yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar ile yer değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş durumu özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamazlar.

hocam mevzuata baktımda gerçekten sıkıntılıymış eşime muğla hiç yazamamıştık zaten 7 şer tercih yaptık eşime nevşehir bana fethiye geldi.Ben 1 tane nevşehir yazmıştım.İşler biraz karıştı.Nevşehirde bilişimden açık okullar kalmış.Bilmiyorum bakanlık nasıl bir yol izler.EŞimede muğladan iki yerin gelme şansı varmış.Acaba bunları değerlendirirlermi. eğer 14 nolu maddeyi kullanırlarsa eşim nevşehire ben fethiyeye gitmek zorunda kalcağım.1 sene sonra başvurabilecek.Ve biz bunu yeni öğreniyoruz maalesef.

bu tercih döneminde sırayla yazılacak diye birşey yazmıyodu klavuzda tercih sırası önemli değil benim bildiğim eş durumu tayinler ne zaman olacak bilen var mııııııııııııııııııııı bayramdan önce mi sonra mı

kdoksan' Alıntı:
(13) Aile bütünlüğünün bozulmaması için her ikisi de öğretmen olan eşler aynı yerleşim yerlerindeki eğitim kurumları arasında tercihte bulunmak zorundadır. Bu şekilde tercihte bulunmalarına rağmen farklı yerleşim yerlerindeki tercihlerine atananlar, eşinin yanına yer değiştirmek isteyen eş görevinden ayrılmaması kaydıyla ataması iptal edildikten sonra özür grubu yer değiştirme döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir.

(14) Her ikisi de öğretmen olan eşler, istemeleri hâlinde ayrı ayrı yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar ile yer değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş durumu özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamazlar.

hocam mevzuata baktımda gerçekten sıkıntılıymış eşime muğla hiç yazamamıştık zaten 7 şer tercih yaptık eşime nevşehir bana fethiye geldi.Ben 1 tane nevşehir yazmıştım.İşler biraz karıştı.Nevşehirde bilişimden açık okullar kalmış.Bilmiyorum bakanlık nasıl bir yol izler.EŞimede muğladan iki yerin gelme şansı varmış.Acaba bunları değerlendirirlermi. eğer 14 nolu maddeyi kullanırlarsa eşim nevşehire ben fethiyeye gitmek zorunda kalcağım.1 sene sonra başvurabilecek.Ve biz bunu yeni öğreniyoruz maalesef.

Hocam içinde bulunduğun durumu nasıl yöneteceksin konu hakkında bizleri de bilgilendirirsen seviniriz. Birde yukarıdaki 13 ve 14. maddeler yer değiştirme yönetmeliğinden mi yoksa iller arası atama klavuzundan mı ?

Hocam şimdilik bir dilecekçeye il milli eğitim müdürülüğüne Eşimin tayinin farklı bir ile çıkması nedeni ile eş durumuna başvurabilmek için tayinimin iptali diye bir dilekçe yazılacak.İl de bunu bakanlığa gönderecek bakanlıkta inceleyip ret yada kabul edecek.Kabul ederse eş durumuyla yanıma gelecek kabul etmezse bakalım neler olacak.

Merak edenler için dilekçeyi kabul etmişler.Eş durumu başvurusu yapabiliyoruz.

kdoksan' Alıntı:
Merak edenler için dilekçeyi kabul etmişler.Eş durumu başvurusu yapabiliyoruz.
Hocam ben de iptal dilekçesi verdim. Kabul edilip edilmediğini nasıl takip edebilirim?
Bir de kaç günde iptal oldu? Yani ne zaman dilekçe verdiniz, ne zaman iptal edilmiş olduğunu öğrendiniz?

salı dilekçe verdim cuma günü hallolmuş. Pazartesi günü de biz öğrendik hocam.... takip için bakanlığı arayabilirsin veya il milli eğitim müdürlüğü....

Dilekçe verenler şu an için başvuru yapabiliyorlar mı acaba?
Ben sisteme girdiğimde "İl dışı ataması olanlar başvuru yapamaz!" uyarısı alıyorum :verymad:

boteakif' Alıntı:
Dilekçe verenler şu an için başvuru yapabiliyorlar mı acaba?
Ben sisteme girdiğimde "İl dışı ataması olanlar başvuru yapamaz!" uyarısı alıyorum :verymad:

Benimde aynı hocam.
Dilekçeyi geç vermiştik ondan olabilir mi?

Geri