Eşi SSK'lı olan arkadaşlar???

Kodla Büyü

bilişim07

Aktif Üye
Eşi SSK'lı arkadaşlar birinci başvuru tarihinin son günü itibariyle son 2 yıl içinde 360 gün sigortalı ve sigortasının halen devam ettiğini gösterir belgeyi alan var mı? Bana sgk dan sigorta dökümünü verdiler onda son olarak haziran ayı pirimi ödenmiş temmuz ağustos görünmüyor ve sigortalılığı halen devam ediyor diye bir ibare yok.

Bazı forumlarda sigorta dökümünün kabul edilmediğini, farklı bir belge alınması gerektiğini okudum. Bu konu hakkına bilgisi olan var mı? Bu belgenin adı nedir? Alan arkadaş nasıl aldığını yazabilir mi????

Hocam ben sadece hizmet dökümü aldım. Farklı bir belge varsa da haberim yok. Pazartesi göreceğiz bakalım o belge geçerli mi değil mi.

hocam bu konu çok net aslında kafa karıştıracak bir durum yok

1- iki yıl içerisinde 360 gün çalıştığına dair belge (sgk hizmet dökümü ( son ay gözükmeyebilir normaldir. bu belgede halen çalıştığına dair ibare olmaz. sadece işe giriş çıkış tarihleri gözükür
2- iş yerinden çalıştığına dair görev belgesi alınacaktır. ( bu belgede işe hangi tarihte giriş yapmış ve hangi görev ile çalıştığını belirtir ayrıca halen çalıştığına dair ibare bu belgede bulunur
3- iş yerinin halen faaliyette olduğunu gösterir belge. iş yeri bu belgeyi hazırlayıp size teslim edecektir.

hocam bazı sgklar düzenli yapıyor bu işi. ben tayin için dedim matbu bir dilekçe verdiler doldurdum. son 2 yılda kaç gün prim olduğunu ve dökümü içeren sayılı konulu dört dörtlük belge verdiler.

............. SGK Müdürlüğüne

Son 2 yıl içerisindeki prim sayılarımın hesaplanarak tarafıma yazılı belge olarak verilmesini talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

ad soyad...........................................................................tarih
tc no ...............................................................................imza
tel ............................................................................... ad soyad
adres

şeklinde dilekçe veriyorsunuz onlar da size imzalı mühürlü belge olarak geri veriyor.

Ayrıca hizmet dökümü aldığınızda .
en son sayfada

" hizmet akdi devam etmektedir " şeklinde not düşürtüyorsunuz
imzalatıp mühürletiyorsunuz.

sonra sorun kalmıyor :)

teşekkür ederim. bu konu memurlarnet tede baya bi yazılmış. hizmet dökümünü kimi mem kabul ediyormuş kimi etmiyormuş. bu şekilde dilekçeyle sorun kalmaz inş . tekrar sağolun.

Ben de bir soru sormuş olayım. Benim eşim de SSK'lı. Belgeyi bana verirler mi? yani eşimin mi alması gerekiyor, yoksa ben alabilir miyim? Yarın gidip alacağım da

hizmet dökümünü veriyolar ben eşim adına aldım ama yukarıdaki gibi bi dilekçe için kendisinin taleb etmesi gerekiyo diyebilirler.

hocam benim eşim sgk lı ve geçen şubat ayında eş durumu atamasıyla geldim. bazı ilçe memler hem hizmet dökümü hem de son iki yıldaki çalışma durumunu ve gün sayısını gösterir belgeyi talep edebiliyor. sen işini sağlama al. şimdiden hayırlısı olsun inşallah. yardımcı olabileceğim birşey varsa yazabilirsin.

Eşi ssk lı olup başvurusunu yapabilen var mı acaba?
Ayrıca ssk lı son 2 yılda 360 gün ve ssk+diğer 360 gün olması herhangi birşeyi değiştirir mi. bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Geri