Eş Özrü biir sorum var...

Kodla Büyü

BaRaNaY

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar büyükşehirde ikamet etmekteyim ve il içi eş özrüne başvuru yapacağım...
Eşim başka ilçede ben başka ilçedeyim ve ikametgahımız başka ilçede bu durumda hem ben hemde eşim ikametgahımızın bulunduğu yere tayin isteyebiliyormuyuz...
Aşağıdaki yazı başvuru ekranından alınmıştır....
Farklı yerleşim yerlerinde görev yapan her ikisi de öğretmen olan eşler, özür durumu yer değiştirme takviminin I. aşamasında eş durumu özründen başvuruda bulunabilirler. Ancak, takvimin II. aşamasında, eşlerden biri tercih formunu doldurduğunda, diğer eşin yapmış olduğu başvuru geçersiz sayılır.
Birde atama kılavuzunda şu yazı var...
Büyükşehir statüsünde ki illerde görev ypan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sisteminde(AKS) kayıtlı ikametgahlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir...

SORUM ŞU İKİMİZDE AYNI ANDA BAŞVURU YAPABİLİRMİYİZ...

Kesin olmamakla birlikte yapılması gerekir. yoksa atama kılavuzundaki ikamet ettiği ilçeyi tercih etmenin bir anlamı olmaz.

Hocam aynı anda ikimizde iliçinden ikametgahımızın olduğu yere gidebiliyormuyuz? Önemli olan bu...

Hayır hocam, yapamazsınız. İkemetgah özür sebebi değildir. Sadece birinizin başvurusu kabul edilir. En azından geçen sene böyle idi.

Not: Birinizin başvurusu kabul edilir ama tercihlerde büyükşehir olması sebebiyle eşin çalıştığı ilçe haricinde ikametin kayıtlı olduğu ilçeyi de isteyebilirsiniz. İstanbul'da iseniz sorunuza cevap verecek bir memur bulursunuz ama benim gibi büyükşehir(cik)te iseniz herkes kafasına göre takılır. Kesinlikle sorun, isteyin, ısrar edin.

öncelikle başvuru iki aşamalı olacak
ilk aşamada ikinizde başvuru yapabilirsiniz
ama ikinci aşamada yani okul tercih edileceği zaman sadece biriniz başvuru yapabilir. sistem eşlerden diğerinin başvurusunu kabul etmez.

büyükşehir kapsamındaki illerde eşler diğer eşin çalıştığı ilçedeki ve eşinin ikamet ettiği ilçedeki okullara başvuru yapabilir.

yani hocam özür atamalarında sadece biriniz okul tercih edebilirsiniz.

cevaplarınız için teşekkür ederim... aycadurmaz hocam cevabınız da geçen eşdurumunda başnızdan buna benzer bir olay geçtiğini yazmışsınız? tam olarak ne ile karşılaşmıştınız? Bu durum biraz canımı sıktı daha önce bir arkadaşım alabileceğimizi söylemişti...

Geri