Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

"EŞ" LER TAYİNİ NASIL İSTEYEECEK?

Konu, 'Özür Durumu Atamaları' kısmında erdcan tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. erdcan

    erdcan Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2008
    Mesajlar:
    440
    Beğeni:
    0
    Ya gelde sövme işte!!!
    hocam teşekkürler:) müfettişler dahil bir çok yere sorduk, herkes sizin dediğiniz gibi diyor. Ama işte o kılavuz daki o ifade adamın karınan ağrı girdiriyordu. Şu anda sorun çözüldü yani . Eşler aynı sırada il yazdıktan sonra 1 den fazla il yazabilir ...Doğru mudur hocam?
     
  2. yuzuakyener

    yuzuakyener Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Şubat 2008
    Mesajlar:
    114
    Beğeni:
    0
    Doğrudur hocam. Yakında yeni bir meslek çıkacak sanırım. YEMİNLİ MEB YÖNETMELİK VE GENELGELERİ TERCÜMANLIĞI :mrgreen:
     
  3. hacounter

    hacounter Aktif Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    212
    Beğeni:
    0
    arkadaşlar ben şubatta eşimin yanına eş tayini istedim geldim.
    şimdi eşim ildışına tayin isteyecek.
    ben süre dolmadığı için il içi ve ildışı isteyemiyorum.
    eşimin tayini çıkarsa ağustosta tekrar eş tayini isteyeceğim.
    bir problem olmaz değil mi?
     
  4. yuzuakyener

    yuzuakyener Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Şubat 2008
    Mesajlar:
    114
    Beğeni:
    0
    Sanırım 1 yıldan önce tekrar eş özründen faydalanamıyorsunuz hocam. Sonraki şubatı beklemeniz gerekecek.
     
  5. hacounter

    hacounter Aktif Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    212
    Beğeni:
    0
    bu kanıya bir önceki özür grubu klavuzundan mı vardınız hocam ?
     
  6. yuzuakyener

    yuzuakyener Aktif Üye

    Kayıt:
    14 Şubat 2008
    Mesajlar:
    114
    Beğeni:
    0
    Bu klavzudan hocam. Madde 3.12'den.
    3.12. Her ikisi de öğretmen olan eşlerden yer değiştirme şartlarını taşıyanların, istemeleri hâlinde ayrı
    ayrı yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar
    ile yer değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş
    durumu özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır
    .
     
  7. hacounter

    hacounter Aktif Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    212
    Beğeni:
    0
    hocam burda her iki öğretmenin de şartları taşıması lazım ben şartları taşımıyorum.isteyemiyorum.eşim isteyebiliyor.
     
  8. ygencay

    ygencay Aktif Üye

    Kayıt:
    27 Eylül 2007
    Mesajlar:
    142
    Beğeni:
    0
    Hocam sizle aynı durumda sayılırım, eşim il dışı tayin isteyecek, ben asker öğretmenim 3 yılım dolmadığı için isteyemiyorum, ağustosta eş durumundan isteyip giderim diye düşünüyorum, yalnız klavuz o kadar inceleniyor ki acaba bir sorun çıkarmı diye paranoya oldum.
    3.12. maddeye göre yer değiştirme şartlarını taşımadığımdan dolayı bu madde benim için geçersiz, diyelim ki eşimin tayini çıktı, daha sonra sendikaların başvurusu üzerine mahkeme asker öğretmenliği görevden sayıp yer değiştirme hakkı verdi, bu durumda artık bende yer değiştirme şartlarını sağlıyorum.
    Daha sonra eş durumu tayinlerinde bu maddeye göre tayin isteyemezsiniz derler mi acaba?
    Gerçekten paranoya mı oldum yoksa bu ihtimal olabilir mi?
     
  9. mezbele

    mezbele Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    16 Eylül 2007
    Mesajlar:
    274
    Beğeni:
    8
    Hocam bizimle aynı durumdasınız bende 3 yıl dolmadığı için il içi isteyebiliyorum eşim ise il dışı, tayin hakkın varsa istersin, farklı yerleşim yerleri çıkarsa iptal ettirip atamanı özürden gidersin, tayin hakkın yoksa bekler özür istersin, benim anladığım bu hocam.
     
  10. acer50

    acer50 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    22 Ekim 2009
    Mesajlar:
    1.259
    Beğeni:
    73
    Ben farklı başlıkta açmıştım ama konunun yeri burasıymış;

    Eşimle bu sene tayin isteyeceğiz, eşim de öğretmen ama farklı branştan, mem den dediler ki aynı sıraya aynı illeri yazmalısınız, bu saçma değil mi bana ilden 10 okul açılıyor, eşime aynı ilden 5 okul, nasıl ayarlayacağız bunu?

    veya aynı ilden farklı ilçeler çıktı, ilçelerin arası 200 km, ilçe birleştirme gibi bişey oluyor mu??

    Başına gelen varsa yadırmcı olursanız çok memnun olurum...
     
  11. murataslanix

    murataslanix Site Gezgini

    Kayıt:
    11 Ekim 2007
    Mesajlar:
    98
    Beğeni:
    0
  12. nildem

    nildem Üye

    Kayıt:
    11 Ocak 2010
    Mesajlar:
    7
    Beğeni:
    0
    aynı olayla ben karşılaştım. farklı yerlere tayinimiz çıktı. birimiz iptal ettik (göreve başlamadan iptal edilmesi gerekiyor.) , eş durumundan ben eşimin yanına geldim.
    ancak bu bir şartla kabul ediyorlar. tüm tercihleri aynı sırayla yapmak. mesela
    1. tercih adana ise eşinin ki de aynı olmalı
    2. tercih istanbul ise eşinin ki de istanbul olmalı.

    eğer bu durumun dışında hareket edilmişse, meb iptal etmiyor. bu durum bir arkadaşın başına geldi. iptal etmediler. bir sonraki eş durumuna kadar beklediler
     
  13. kastor

    kastor Site Gezgini

    Kayıt:
    20 Eylül 2007
    Mesajlar:
    45
    Beğeni:
    1
    Arkadaşlar Yukarıda yazılanlar benim durumumu tam anlamıyla ifade ediyormu çözemedim.
    Ben 3,5 yıldır Diyarbakırdayım askerliğimimi asker öğretmen olarak yaptım ve şu anda il dışı hakkım yok.
    Eşim 2008 yılında yanıma eş durumundan geldi.kurumda 2.5 yılı dolmuş oluyor ve yalnızca il içi tayin isteyebiliyor.
    Yakın zamanda umutla beklediğimiz 3 yıl şartı ortadan kalkarda ben tayin istersem.
    Eşimin eş özürünün kullanıp benim tayininmin çıktığı yere gelme hakkı olacak mı?
    Saygılar.
     
  14. murataslanix

    murataslanix Site Gezgini

    Kayıt:
    11 Ekim 2007
    Mesajlar:
    98
    Beğeni:
    0
  15. murataslanix

    murataslanix Site Gezgini

    Kayıt:
    11 Ekim 2007
    Mesajlar:
    98
    Beğeni:
    0
  16. murataslanix

    murataslanix Site Gezgini

    Kayıt:
    11 Ekim 2007
    Mesajlar:
    98
    Beğeni:
    0
  17. rosenet

    rosenet Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2007
    Mesajlar:
    4
    Beğeni:
    0
    hacounter ve ygencay
    benim durumum da sizinkiyle aynı. ben 3 yılı doldurdum, ildışı istedim, eşimin askerlik görevi sayılmadığı için 2.5 yılda kaldı, benim tayinim çıkarsa onun da hemen önümüzdeki eş durumunda geleceğini tahmin ediyorum yanıma. il milli eğitimin ataması da öyle söyledi. bu durum şartları taşıyan iki kişi olup birisi tayin isterse geçerliymiş, benim eşim zaten bu şartı taşımıyomuş.

    şimdi yazılanları okudum tekrar kafam karıştı. eşim il içi şartını taşıyo, ama biz il dışı gitmek istiyoruz
     
  18. murataslanix

    murataslanix Site Gezgini

    Kayıt:
    11 Ekim 2007
    Mesajlar:
    98
    Beğeni:
    0
  19. k*eski*n

    k*eski*n Üye

    Kayıt:
    12 Kasım 2010
    Mesajlar:
    16
    Beğeni:
    0
    Konuyu hortlatıp sorumu soruyorum.
    İlçe sıralaması da olmak zorunda mı?
     
  20. saayees

    saayees Aktif Üye

    Kayıt:
    10 Eylül 2007
    Mesajlar:
    237
    Beğeni:
    4
    Arkadaşlar benim eşimde zorunlu hizmet yükümlüsü ben tayin isteyeceğim fakat eşim de istemek zorunda mı?
    (Netice de sadece zorunlu hizmet olan yerlere başvurabiliyor?
    Çok acil bilgisi olanlar paylaşabilir mi?
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal