eş durumu

Kodla Büyü

fthdyg

Aktif Üye
ikisi de öğretmen olan eşler için ikisininde başvuru yapmasına gerek var mı? yoksa sadece tercih yapacak olan mı başvuracak

İkiniz de başvuru yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz 2. aşamada hanginize daha iyi yer açıldıysa o tercih yapar.Şimdiden kimin tercih yapacağı belli ise o ayrı tabii.

ikisi birden nasıl başvuru yapıyor bu eş durumu veya özür grubu değil mi ikisinin birden bu şartı taşıması nasıl oluyor, merakımdan soruyorum yanlış anlamayın...

phileo' Alıntı:
ikisi birden nasıl başvuru yapıyor bu eş durumu veya özür grubu değil mi ikisinin birden bu şartı taşıması nasıl oluyor, merakımdan soruyorum yanlış anlamayın...

1. aşamaya eşlerin ikiside başvurabiliyor, 2. aşamada ikisinden biri tercih yapıyor zaten meb 2. aşamada eşlerden ikisininde tercih yapmasına izin vermiyor. Ben ve eşim aynı ilçede öğretmeniz şimdi ikimizde başvurduk, 2. aşamada hangimize daha iyi bir okul açılırsa o tercih yapacak diğeri yapamayacak.

peki hocam diyelim size daha iyi yerler açıldı ve siz tercih yaptınız ve atandınız. Eşiniz ne zaman yanınıza gelebilecek şubat atamasında mı?

Geri