Eş Durumu...

Kodla Büyü

fthdyg

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Benim eşm bir ilçenin köyünde görev yapmakta ben ağustosta eş durumunda o ilin merkezini yazabilir miyim?

Geçmiş yıllara baktığımızda isteyemezsiniz ön başvuruda eşinizin çalıştığı ilçeyi belirtiyorsunuz tercih kısmında size sadece o ilçedeki okullar açılıyor onların içinden tercih yapıyorsunuz. Bu sene nasıl yaparlar bilemeyiz klavuzu görmek lazım.

peki eşin çalıştığı il büyükşehir ise demi bu durum söz konusu?
...
yada şu bilgi yanlış mı, eşi büyükşehrin her hangi bi ilçesinde çalışan biri o şehrin tüm ilçelerini yazabilir (eş durumunda)!!

EynelMefer' Alıntı:
...
yada şu bilgi yanlış mı, eşi büyükşehrin her hangi bi ilçesinde çalışan biri o şehrin tüm ilçelerini yazabilir (eş durumunda)!!

en son yapılan şubat eş durumunda merkez ilçelerin hepsi yazılabilyiodu, onun dışındaki ilçeler yazılamıyodu,merkez ilçe dışındaysa sadece eşin bulunduğu ilçe yazılıyodu

EynelMefer' Alıntı:
...

Hocam ben Konya'nın bir ilçesinde çalışıyorum, geçen yıl ağustos eş durumunda eşime sadece çalıştığım ilçedeki okullar açıldı merkez ilçeler veya diğer ilçeler açılmadı. Mantık çerçevesinde baktığımızda da açılmaması gerekiyor.

fthdyg hocam nokta koymuşsunuz ama bu noktaları açıklayabilecek olan var mı? varsa noktayı ondan sonra koysak?

Kendisi veya eşi, büyükşehir statüsünde olan illerin büyükşehir belediyesi sınırları dışında kalan ilçelerinde görev yapanlar, eşinin görev yaptığı büyükşehir belediye sınırları dışındaki ilçede bulunan (belde ve köyler dâhil) okulları tercih edeceklerdir.

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar ... 8.2013.pdf

sayfa 8....

----
Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenlerden;
Büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçeler dışındaki ilçelerden (belde ve köyler dâhil) büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçelere atanmasını gerektiren özrü bulunanlar büyükşehir belediyesi kapsamındaki ilçelerdeki,
Büyükşehir belediyesi kapsamı dışındaki ilçelere (belde ve köyler dâhil) atanmasını gerektiren özrü bulunanlar, özürlerinin bulunduğu ilçedeki (belde ve köyler dâhil),
Büyükşehir belediyeleri merkez ilçeleri arasında atanmasını gerektiren özrü bulunanlar eşinin görev yaptığı veya Adres Kayıt Sistemi’ne (AKS) kayıtlı ikametgâhının bulunduğu ilçedeki okulları tercih edebileceklerdir.
sayfa 9...

il mem: sadece eşinizin olduğu ilçeye isteyebilirsiniz dedi, şimdi aradım, nokta...

Yani ben merkez ilçelerden birine atandım eşim eş durumundan sadece benim atandığım merkez ilçeye gelebiliyor diğer merkez ilçeleri açmıyorlar öyle mi?

Bahadır1980' Alıntı:
Yani ben merkez ilçelerden birine atandım eşim eş durumundan sadece benim atandığım merkez ilçeye gelebiliyor diğer merkez ilçeleri açmıyorlar öyle mi?
Hayır hocam merkez ilçelerden herhangi birine atandığınız zaman diğer merkez ilçelerde ki okullarda açılıyor ama merkez ilçe dışına atanırsanız sadece atandığınız ilçedeki okullar açılıyor.

emin misiniz. diyelim ben aydın köşk ilçesine atandım, eşim sadece o ilçedeki okullarımı görecek özür durumu atamasında. önceden öyle değildi ama o ildeki tüm ilçeler gözüküyordu.

EynelMefer hocam teşekkür ediyorum. Benim tercihim büyükşehir olmayan bir il olacak ve anladığımda şu ben eşimin çalıştığı okulun ilçesine veya ikametgah ettiği ilçede tercih isteyebiliyorum yani

senay2255' Alıntı:
emin misiniz. diyelim ben aydın köşk ilçesine atandım, eşim sadece o ilçedeki okullarımı görecek özür durumu atamasında. önceden öyle değildi ama o ildeki tüm ilçeler gözüküyordu.
Hocam öncesini bilmiyorum nasıldı, eşim geçen yıl eş özründen tayin istedi ve sadece benim bulunduğum ilçedeki okullar açıldı.

Geri