Eş Durumu Bilgisi Olan Yardımcı Olurmu

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eşim sınıf öğretmeni afyona tayin isteyeceğiz.Zorunlu hizmeti devam ediyor ancak açılan okullar arasında merkez okullarda mevcut ve listeye eklediğimizde hiç hata vermiyor siz tercih edemezsiniz diye.Bu okulları tercih edebiliyormuyuz arkadaşlar bilgisi olan yorum yaparsa sevinirim.

Arkadaşlar Milli eğitimi aradım eş durumunda her yer açıyoruz dedi ancak öbür sene zorunlu hizmet bölgesine tayin olursunuz dedi.

Her yeri açıyoruz derken dolu olan okulları da mı açıyorlar yoksa sadece boş olan veya eş tayini istenen okulları mı açıyorlar?
Ben de İstanbul il içi istiyorum daha tercih ekranı açılmadı hayırlısı bakalım.

Hocam her yeri derken yani merkezdeki okullarıda açıyoruz zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlere demek normalde il dışında falan gözükmez .Çoğu zaten muhtemel boşalacak okullar açılıyor.O da eğer oradaki öğretmen tayin isteyip giderse siz onun yerine atanıyorsunuz.

Arkadaslar basvuru kaydeden varmi. .2 okul tercih yapiyorum kaydet deyince tercih disi durum secmelisiniz diyor ama orasi pasif

Hocam tercihleriniz kaydedildi mi? Benim eşim il dışı isteyecek 10 okul açık görünüyor. Bu okullar il dışı isteyecek arkadaşlarada görünüyor mu acaba?

Geri