Eş durumu atamam iptal edildi.

Kodla Büyü

kdoksan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eşim bulunduğum ilin bir köyünde öğretmen ben ise merkezde görev yapıyorum.Biliyorsunuzki eşlerden ikiside ilk aşama başvurusu yapabiliyor lakin sadece eşlerden biri tercih yapabiliyor.Bulunduğum okulda lab yok ve sorunlu bir okul bundan dolayı ben eşimin bulunduğu beldeye tayin istemeye karar verdim.Durumda bundan sonra oluştu.Belde hiç okul açılmadı lakin bana ve benim durumumda olan herkese ildeki tüm okullar tercih edebileceğiniz okullar olarak gözükmekteydi.Yani sistem bu okulları bize açıyordu.Bende merkezdeki daha yakın bir okulu tercih ettim ve bakanlıkta onayladı.Kararnamem geldi.ilişik kestim işlemleri bitti derken atandığım okula telefon gelmiş ve göreve başlatmayın denmiş.Hata olduğunu ve benim sistemde açılsa bile bu okulları tercih etmemem gerektiğini söylediler.Gariptirki eş durumundan il dışından gelenler eşlerinin bulunduğu ilçede okul açık olmasına rağmen daha güzel ilçeleri isteyenler ve atananlar oldu.
Şimdi bu durumda ne yapmalıyım nasıl bir işlem izlemeyelim.Belkide bu okulu yazıp dışarıdan gelecekler vardı gelemediler.Maduriyet nasıl giderilecek suçlu kim sistemmi?

bence ilişkini kestiysen git okula ver evraklarını beni baslat de mecburen baslatmalı hata senın degıl onların sen mahkemeye gıtsen onlar suclu cıkar acılmıssa tercıh hakkın var

Herhalde atamanın iptali işin yazı gönderilmiş bakanlığa cevap bekliyorlarmış.Biraz karışık ben çıkamadım işin içinden.Herkes farklı bir şey diyor mahkemeye bile verebilirsin diyorlar.SAnki topu bana atmışlar gibi tercih etmemem gerekiyormuş.Şu anda ilişiği kestim ama başlama yapamadım pazartesiye kaldı ne olacak bilmiyorum.Tatlı bile yedik okulda:)kararname gelince garip valla.

Hocam elindeki belgeleri, varsa atama sonuç ekran görüntüsünü al, onay kısımlarının ekran görüntüsünü al, bir sendikaya danış derim.

Sendika başkanı ile görüştüm.Bakalım telefon bekliyorum.Benim durumumda olan bir kaç kişi daha mevcut.Ama bir şey çıkmaz gibi dedi.Banada öyle geliyor.

Benim durumumda olan bir kaç kişi daha varmış galiba iptal edilmiş.Yapacak bişey yok gibi.

sendikaya ve bir avukata sorun hocam.. ama önce sendika avukatına sorun..

kdoksan' Alıntı:
Sendika başkanı ile görüştüm.Bakalım telefon bekliyorum.Benim durumumda olan bir kaç kişi daha mevcut.Ama bir şey çıkmaz gibi dedi.Banada öyle geliyor.

Sendikanız Eğitim Birsen ise öyle söylerler tabii ki. Onlardan hayır çıkmaz.

Fakat sizin adınıza üzüldüm. Yine de bence ildeki atamaya gidin ve konuşun "sizi mahkemeye verecem" deyin, sonuçta sizin başvurunuz 4-5 kişinin onayından-kontrolünden geçiyor. Madem hakkınız yok sebebini belirtip onaylamasalarmış. İptal edip, iptal nedenini de yazsalarmış.

Ohh ne güzel memleket, 2-3 tane dandik memurun sorumsuzluğu yüzünden siz sıkıntı çekeceksiniz. Yok öyle iş, en azından gidip bir konuşun tavırlarına göre siz de tavrınızı alırsınız. Belki özür dileyip, hata olduğunu felan kabul ederler. Sizin de en azından siniriniz geçer.

Geri