'Ermeni soykırımı yoktur!' demek artık suç değil...

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Evet; "Ermeni soykırımı yoktur" demek düne kadar birçok ülkede suçtu. Hatırlarsınız; İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de sırf bu yasağı protesto etmek için İsviçre'ye gitmiş ve Ermeni "soykırımı" iddialarını reddetmişti. Sonuçta da 90 gün hapis cezası karşılığında 9 bin İsviçre Frangı para cezasına çarptırmıştı.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Doğu Perinçek'in bu konuda açtığı davayı karara bağladı ve Perinçek'i haklı buldu.

Bundan böyle hiçbir Avrupa ülkesinde, "Ermeni soykırımı olmamıştır" demek suç değil...

Bu mücadeleyi veren Perinçek'i ve hukukçu arkadaşlarını yürekten kutluyorum.

http://aydinlikgazete.com/yazarlar/must ... luyor.html

Ermeni iddialarını çökerten oğul perinçek'te devlete yaptığı iyiiliğe karşılık içeri alınmıştı. Devletin yapamadığını yaptılar... Allah razı olsun!

s_kajmeran' Alıntı:
Ermeni iddialarını çökerten oğul perinçek'te devlete yaptığı iyiiliğe karşılık içeri alınmıştı. Devletin yapamadığını yaptılar... Allah razı olsun!
maalesef gündemim azizliğine uğradı bu haber.

herşey o kadar birbirine girmiş durumda ki inanın birçok olayı anlamakta zorluk çekiyorum

en azından TARİH,
ülkemize çalınan bu kara lekeyi temizleyenlerin hakkını verecektir.

Helal olsun Perinçeğe. Yani bu adamdan hiç emin olamıyorum ama yine de bu yaptığı çok güzel bişey. Bizim koca devletten bir tane adam çıkıp ta bunun yaptığını yapamıyor. Adam devletin, milletin itibarını uluslararası platformda koruyor resmen.

HElal olsun.

bazen keşke ermeni soykırımı olsaydı demek geliyor içimden. (tabi hakeden topluluk için... yoksa hümanistimdir :)...)

gerçekten işçi partisini bazı gruplar yüzünden sevmesemde ülkem adına iyi bir iş yaptığını gördüğüm herkes başımın tacıdır...

son olaylar sonucu arka planda kalmıştır doğrudur. sarıkamışı anma yıl dönümünün ve dün akşam adnan şenses in ölümünün arka planda kaldığı gibi...

aklımıza tekrar kaosu yer ettirme peşindeler diye düşünmeden geçemiyorum...

hangi partinin veya ideolojinin peşinde koştuğumuz hiç önemli değil. eğer amacımız bu ülkenin, devletimizin, milletimizin ve en önemliside kendimizin ileriye gitmesi ise önce birbirimizi sevmeli ve fikirlerimizi yargılamak, güçümsemek ve ezmek yerine bu fikirleri zenginlik olarak görmemiz gerekiyor...

başımızdakileri seçmek için elimizdeki en büyük cetvel oyumuzdur... onunla gerekirse sandıkta ele bir darbe, boyunun ölüçüsünü alma veya kefen ölçme gibi işlerimizi gayet güzel yaparız... ama darbe zihniyetiyle ülkeyi kaosa sürükleyerek yapmaya kalkarsak hepimiz bundan zarar görüyoruz...

Allah ülkemizi, devletimizi, milletimizi ve bizleri şerden korusun...

Geri