Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Erdoğan'a Başkanlık Sarayı!

Konu, 'Her Telden' kısmında savas3457 tarafından paylaşıldı.


 1. savas3457

  savas3457 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğeni:
  1
  http://www.memurlar.biz/haber/erdogana- ... 98536.html

  Başbakan Erdoğan, “kriz var, memura yüksek zam yapamayız” açıklamaları yaparken, 300 milyon TL tutarındaki yeni Başbakanlık binası ihalesini halktan gizli tutacak.

  İhale süreci halktan gizlenecek

  Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok’un haberine göre, Söğütözü’nde bulunan Orman Genel Müdürlüğü arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası “davetiye usulü” ihaleyle inşa edilecek. İlk etapta 300 milyon TL’lik yerleşke inşaatı için 10 firmaya çağrı yapıldı. İnşaat masrafı Kalkınma Bakanlığı bütçesinden karşılanacak ama yurttaş ‘yüksek güvenlik’ gerekçesiyle ihale sürecini yakından izleyemeyecek.

  İkinci bir ihale daha yapılacak

  Yerleşkenin ince işçiliği ve iç donanımı için ise ikinci bir ihale daha yapılacak. Söğütözü’nde bulunan Orman Genel Müdürlüğü arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası Türkiye’nin en güvenlikli alanlarından biri olacak. 150 bin metrekareyi bulacak yerleşkede helikopter pisti bile bulunacak.

  Yandaş firmalar mı zengin edilecek?

  Başbakanlık’ın Ankara Söğütözü’nde yapılacak yeni binası “yüksek güvenlik” gerekçesiyle “davetiye usulü” ihaleyle inşa edilecek. İlk etapta 300 milyon TL’lik yerleşke inşaatı için 10 firmaya çağrı yapıldı. Bedeli Kalkınma Bakanlığı bütçesinde yer alan Yatırımları Hızlandırma Ödeneği’nden karşılanacak ihale, ihale yasası kapsamı dışında tutulduğu için itiraz ve bekleme söz konusu olmayacak.

  Erdoğan’ın Beyaz Saray’ı

  Başbakanlık’ın “Beyaz Saray” olarak nitelendirilen yeni yerleşkesine ilişkin ihale çalışmaları sürüyor. Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu İhale Kanunu kapsamı dışına çıkarılan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen ihaleye davet usulüyle 10 firma çağrıldı. Bakanlar Kurulu, geçen mart ayında “hassas görülen” mal ve hizmet alımlarının yalnızca “pazarlık” ve “davet” yöntemleriyle ihale edileceğini ya da “doğrudan alım” yönteminin seçilebileceğini karara bağlamıştı.

  Kamu İhale Yasası’nın 3. maddesi, “Savunma, güvenlik veya istihbarat alanları ile ilişkili olduğuna veya gizlilik içinde yürütülmesi gerektiğine ilgili bakanlık tarafından karar verilen veya mevzuatı uyarınca sözleşmenin yürütülmesi sırasında özel güvenlik tedbirleri alınması gereken veya devlet güvenliğine ilişkin temel menfaatlerin korunmasını gerektiren hallerle ilgili olan mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin” yasa kapsamına alınmayabileceği ifade ediliyor. İşte bu çerçevede yapılacak ihale için Türkiye’nin büyük inşaat firmalarına çağrı yapıldı. Firmalar Başbakanlık’ın çağrısı üzerine yerleşke ihalesi için tekliflerini hazırladı. 300 milyon TL’lik ihalenin ardından yerleşkenin ince işçiliği ve iç donanımı için ikinci bir ihale daha yapılacak.

  Yeni bina inşaatı için Başbakanlık bütçesinde ödenek konulmadı. Kampusun yapımı; Kalkınma Bakanlığı bütçesinde yer alan Yatırımları Hızlandırma Ödeneği’nden karşılanacak.

  Orman Genel Müdürlüğü’ne ait arazi üzerine yapılacak yeni yerleşkeyle ilgili ayrıntılar da netleşmeye başladı. Buna göre yeni yerleşke 3 bloktan oluşacak. Yaklaşık 150 bin metrekarelik alana yayılacak yeni Başbakanlık yerleşkesi içerisinde bir helikopter pisti de yer alacak..

  - VATAN-
   
 2. alfa-turk

  alfa-turk Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.876
  Beğeni:
  0
  saraycıktır o.
   
 3. ESKİŞEHİR

  ESKİŞEHİR Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  421
  Beğeni:
  1
  her katında bahçesi olacak. ben ali ağaoğlu. yaptım olacak. :)

  o değilde gerçekten haber gerçeği yansıtıyorsa.. Nasılsa bir gün helalleşeceğiz.
   
 4. collision

  collision Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2008
  Mesajlar:
  353
  Beğeni:
  9
  diyeceğim şu ki itikatı sağlam adam bunlara bakıp inanmaz.
   
 5. Internet

  Internet Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.450
  Beğeni:
  8
  duyduklarım doğru mu ?_ :cry:
   
 6. cagdas

  cagdas Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  1
  doğruysa ve bunların gerçekten ahiret inancı varsa, nelerin kendilerini beklediğini bilmiyorlar mı ? bana da hala buçuklarla zam teklif edin :x gerçi kabahat bunlarda değil bu rahatlığı verenlerde :-1:
   
 7. Enver Paşa

  Enver Paşa Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  nerelere para harcanıyor bir bilseniz. daha dün simit satanlar şimdi milyoner oldu. dünü eleştiriyorduk bugününde dünden farkı yok tek farkı insanlar değişti. budün davut oğlu 39 bin tl lik kiralık evde oturuyor. oturduğu yer 7 katlı kayserili bir yandaş iş adamının.
   
 8. hayalcisuat

  hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  947
  Beğeni:
  12
  Padişahım çok yaşa...!!!
   
 9. Tuna54^

  Tuna54^ Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2010
  Mesajlar:
  430
  Beğeni:
  3
  abartmayın ya saraycıktır o saraycık
   
 10. yasarsahbaz

  yasarsahbaz Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  22 Aralık 2010
  Mesajlar:
  3.187
  Beğeni:
  51
  bu haberin inşallah aslı yoktur.
   
 11. Enver Paşa

  Enver Paşa Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  ABD ülkeye başkanlık sisiteminin gelmesini istiyor ayrıca başbakanın cumhurbaşkanlık sorunuda böylece çözülecek. özellikle israilinde türkiyenin başkanlık sisteminden yana nedenine gelince suriyede ve ırakta bölünmüş ve bölünecek özerk bölgelerin türkiyeye bağlanması isteniyor hatta bugünlerde kekükteki petrolleri türkiyeye işletme kararını bile aldılar. başkanlık sisitemi dışardan göründüğü gibi masum değil. birileri diyecek ki olur mu ya türkiyeyi kimse yıkamaz. son günlerde neler yıkılmıyor ki milli olan herşeyi kaldırdıklarına bakınca artık herşey bu türkiyede olur. israil kuzey ıraktaki kürtleri akrabağ bağı olduğu için oranın korunmasını istiyor. orayı koruyacak tek ülkede türkiye
   
 12. kafkas

  kafkas Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.944
  Beğeni:
  65
  Tabi canım suçluluğu ispatlanana kadar herkes masumdur değil mi sayın hocam?
   
 13. ozhan07

  ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  329
  Beğeni:
  20
  "koskoca ülkenin başbakanı en iyi yerlerde oturmaya layiktir, hakkıdır, o oturmayacakta ben mi oturacağım" diye yorumlar yapılabilir :)

  inşallah gerçek değildir, haram zıkkım olsun gerçekse...
   
 14. habbe

  habbe Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.080
  Beğeni:
  0
  Halktan gizli tutacakmış ama biz halk değil miyiz? Daha ihale yapılmadan bizim haberimiz oldu da. :D :D
   
 15. barthez

  barthez Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.104
  Beğeni:
  2
 16. savas3457

  savas3457 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  576
  Beğeni:
  1
  madem memura verilecek üç kuruşla yunanistana dönücez ne diye okullarda dökülen sütlere para veriliyor ne diye kadınlara oy alıcam diye 250 tl dağıtılıyor bunlarla ekonomiye bişey olmuyor nedense
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal