Erasmus projemiz için değerler eğitimi " demokrasi" olan konumuzu hangi web 2.0 aracı ile etkinlik yapılmasını önerirsiniz?

Kodla Büyü

esilasoul

Aktif Üye
arkadaşlar herkese merhabalar Erasmus projemiz için Ekim ayında okulumuza yurt dışından misafirlerimiz gelecek.. ülkemizin değerler eğitimi konusu "Demokrasi"
demokrasi konusu ilk önce sunu şeklinde anlatılacak sonra 30 kişilik misafirlerimizinde katılacağı Demokrasi etkinliği yapabileceğimiz web 2 aracı hengisini önerirsiniz..
şimdiden teşekkür ediyorum..
aslına bakarsanız tam olarak demokratik uygulama-etkinlik sağlanabilirmi ondanda emin olamadım.. sizlerden akıl almak istedim .. web 2 araçlarına çok hakim değilim.. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum..

kahoot ile sunum sonrası bir online yarışma olabilir. Doğrudan demokrasi konulu uygulama yoktur muhtemelen. Olanların içine yedirmek lazım. Mesela sunumu klasik powerpoint ile değil de canva ile ya da daha güzeli prezi ile yapabilirsiniz vs.

Cevabınız için teşekkür ediyorum hocam.. Kahoot ile afaki bir seçim yaptırıp 30 kilişik grubun en naifi, en bilgilisi, en çalışkanı, en uykucusu, en espiriliisi, en güler yüzlüsünün seçimi gibi demokratik seçimler yaptırıp sonuçlarını anında görebilirmiyiz acaba? Yada seçim yapılıp hemen sonuçlarını verebilecek bir web 2.0 aracı daha mı doğru olur hangisi ile bu sağlanabilir?

En doğru seçim kahoot mudur? Yada başka bir web aracı varmıdır? Amacımız eğlenceli Demokratik seçimler yaptırabileceğimiz bir kaç etkinlik planlamak

O zaman google formlar ile açık uçlu sorarak yapın hocam. Herkes oyları verince rapor sayfasından sonuçları gösterebilirsiniz. Kahoot daha çok bilgi yarışması tarzı için.

Geri