enteresan bi BİLGİSAYAR.var elimde ???

Kodla Büyü

botemlk

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuza bi firmanın gönderdiği bi bilgisayar var ancak
1-Kablolu bağlantıyla int. giriyor ama kablosuz adaptörle bi türlü internete giremiyor
2-Ses kartı yüklü gözüküyor,aygıt yöneticisinde herhangi bi sorun yok gözüküyor ama kesinlikle ses de gelmiyor?

acaba firma, çalışanlarına yasak getirmiş olup da bilg. ses, internet gibi bu özelliklerine erişimi mi engelledi ki?
Bilemedim...
Sizce ne olabilir? Fikri olan var mı..

Re: enteresan bi bilg.var elimde ???

merak ettim.. bilgisayarı niye bilg. diye kısalttınız?
ben ilk okuyuşta enterasan bilgiler ... diye okudum..

mutlucan' Alıntı:
merak ettim.. bilgisayarı niye bilg. diye kısalttınız?
ben ilk okuyuşta enterasan bilgiler ... diye okudum..

aynen ben de acaba ne bilgisi var diye hemen açtım ama okyunca alakasız çıktı.

Paylaşmak için teşekkür ederiz. İyi şanslar
cpu.gif

bende 7 cevap görünce Aaaa arkadaşlar bir kez sormamla akıllarındaki çözüm yollarını ne güzel sıralamışlar diye düşünmüştüm...
Bi de açtım baktım ki alakasız çıktı!!!!! :-1:
Aşkolsun arkadaşlar yanii ne diyimmm....

botemlk' Alıntı:
1-Kablolu bağlantıyla int. giriyor ama kablosuz adaptörle bi türlü internete giremiyor
2-Ses kartı yüklü gözüküyor,aygıt yöneticisinde herhangi bi sorun yok gözüküyor ama kesinlikle ses de gelmiyor?

acaba firma, çalışanlarına yasak getirmiş olup da bilg. ses, internet gibi bu özelliklerine erişimi mi engelledi ki?
Bilemedim...

İlk olarak bende bilgi olarak atladım, demekki yalnız değilmişim.
Sorunun çözümü olarak,
1-Kablosuz adaptör arızalanmış olabilir, veya modemin kablosuz ayarlarıyla ilgili bir problem olabilir. Başka bir kablosuz adaptörle deneyebilir, veya modemin kablosuz ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Mach filtrelemesi falan olabilir. Bu sorunun farklı nedenleri de olabilir.
2- Ses kartının doğru sürümü yüklenmemiş olabilir. Mesela Realtek Audio vardı bir bilgisayarda windowsu ilk kurduğumda sorun yok gösteriyor, sesleri de çıkartıyor gösteriyordu fakat hoparlörlerden ses çıkmıyordu. Driverı güncelleyince sorun ortadan kalktı. Sürümünü iyi incelemenizi tavsiye ederim.

yeniden işletim sistemi kurun , hallolmazsa donanımsal bir problem var.

hocam banada bir tane geldi. aynı sorunlar. tüm donanımları güncelleştirdim düzeldi.
sizde donanımları kaldırın tekrar kurun.

wes' Alıntı:
botemlk' Alıntı:

Bilemedim...

İlk olarak bende bilgi olarak atladım, demekki yalnız değilmişim.
Sorunun çözümü olarak,
1-Kablosuz adaptör arızalanmış olabilir, veya modemin kablosuz ayarlarıyla ilgili bir problem olabilir. Başka bir kablosuz adaptörle deneyebilir, veya modemin kablosuz ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Mach filtrelemesi falan olabilir. Bu sorunun farklı nedenleri de olabilir.
2- Ses kartının doğru sürümü yüklenmemiş olabilir. Mesela Realtek Audio vardı bir bilgisayarda windowsu ilk kurduğumda sorun yok gösteriyor, sesleri de çıkartıyor gösteriyordu fakat hoparlörlerden ses çıkmıyordu. Driverı güncelleyince sorun ortadan kalktı. Sürümünü iyi incelemenizi tavsiye ederim.

kablosuz adaptör dediğiiz gibi evet arızalıymış..onu hallettim.
ama ses yine sorun devam ediyor..
win7 kurulu ve aygıt yöneticisine girdiğim zaman da herhangi bi sarı soru işareti yok.-yani donanımda özellikle ses kartında bi sorun yok diye anlıyorum ben..
ama yine de ses kartının driverinı kaldırdım yeniden kurdum ama yine ses yok ama yine soru işareti-sorun gösteren- yok.. :verymad:
anlamadım neden

sistemi tekrar kurucam artık..

Geri