ENSTRUMAN ÇALANLAR ve MÜZİSYENLERLE TANIŞALIM.

Kodla Büyü

sinaaat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Klasik piyano,klavye ve akordion çalıyorum.Birazda klasik gitar var ama öyle iyi derecede sayılmaz.
Uzun yıllar MIDI işleri ile uğraştım,yarışmalara katıldım.tabi o yıllar midi nin para ettiği yıllardı(1996-2002).

Müzik benim için eski ve vazgeçilemeyen bir dost gibi,İlk aşk gibi,unutulmaz ve vazgeçilemez bir tutku.Şu an ROLAND JV 1000,KORG Triton ve PA60 kullanıyorum.

Amacım diğer müzisyen dostlarımızla tanışmakve kendi eserlerimizi,nota,dökuman ve fikir paylaşımı yapmak aslında.
Herkese saygılar...

Re: ENSTRUMAN ÇALANLAR, MÜZİSYENLER TANIŞALIM MI?

RoboTek' Alıntı:
hocam org çalmak ne kadar bir zamanda öğrenilebilir biraz nota bilgim var bunla ilgili bilgi alabileceğim siteleri vaktin olduğunda atar mısın?Giriş seviyesi için nasıl bir org almalıyım

Hocam ne kadar zamanda öğrenilir?Aslında bunu kesin bir cevabı yok ama eğer yetenekli iiseniz kulaktan çalarak da belli bi yere kadar gelebilirsiniz.Ama belli bir noktada tıkanırsınız işte o anda mutlaka nota ister.özellikle klasik eserlerde.

Size çok professional bi klavye önermeyeceğm ama belli kalitede ses alabileceğiniz style(ritm) ve ses olarak fena sayılmayacak ve kolayca elden çıkarıp daha gelişmiş bi alet alabileceğiniz modeller var.
sıfır kapalı kutu düşünürseniz yamaha a300 tr-1000tr amatör ve yarı prof. arasında baya tutuldu fiyatıda makul.
kullanılmış düşünürseniz roland E ve G serisi, korg I-IS ve biraz daha iyi ve yeni olsun derseniz korg PA serisi düşünebilirsiniz.
.Bu yazdığım cihazların hepsi rhytm box ı olan yani accompany (eşlik) için ritm i olan aletlerdir.

iyi ıslık çalarım :puhaha:

Ben de okulda 6 şubenin müzik dersine giriyorum . Flüt - melodika çalıyourz. 40-50 kişilik falan koro oluşturuyoruz. Özel kutlamalarda - resmi bayramlarda konser veriyoruz :)

Kendi çapımda bağlama çalmaya çalışıyorum bir de :)

RoboTek' Alıntı:
öncelikle internetten eğitim için ne önerirsiniz az önce van basco indirdim bu tarz neler var dediğiniz orgların fiyatları ortalama kaç tl?Bizde bir öğrenci var 13 yaşında pa80 çalıyor çocuğa imrendim sınıfçı olduğumuz için kışın alayım uğraşayım diyorum

Hocam alın uğraşın eğer yeteneğiniz varsa olayı yavaş yavaş çözersiniz.biraz da armoni bilgisi edinirseniz akor konusunda size faydası dokunacaktır.Nota biliyorsanız cakewalk, cubase gibi programlarla MIDI yazılımlarını inceleyebilir ,editleyebilirsiniz.Bu tip yazılımlar aynı zamanda nota tecrübenizi pekiştirir.Ayrıca çevrenizde işi bilen ve size yardımcı olabilecek birisini bulursanız hemen yapışın :)

benim de sesim ve müzik kulağım iyidir.Doğduğumdan beri söylerim okul koroları, arkadaş toplantıları, musiki cemiyetleri ama artık ilgilenmiyorum sadece önemli günlerde okul korosu hazırlıyorum müzik kulübünü idare ediyorum harcandık işte bilgisayar öğretmeni olduk anadolunun bir köşesine savrulduk :-1:

1 yıldır bağlama çalıyorum..ama daha yolun başındayım....hedef Türkü cafe de çıkmak...

buğday' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:
filyas' Alıntı:
keman. bol bol notaya ihtiyacım var.
hocam keman çalan bir müzik öğretmeni arkadaş var ondan nota istedim göndericem inşallah.

hocam bende bugün keman aldım yeni başlıyorum döküman varsa bende alabilirmiyim.
Güle güle kullanın
Arkadaş elindeki notaları edit liyor ve pdf haline getiriyor.nota yazmak için özel programlar var ama baya bi uğraştırıyor.PDF ler elime geçer geçmez paylaşacağım o zamana kadar http://www.notadiyari.com/ dan dokuman alabilirsiniz.

sinaaat' Alıntı:
Klasik piyano,klavye ve akordion çalıyorum.Birazda klasik gitar var ama öyle iyi derecede sayılmaz.
Uzun yıllar MIDI işleri ile uğraştım,yarışmalara katıldım.tabi o yıllar midi nin para ettiği yıllardı(1996-2002).

Müzik benim için eski ve vazgeçilemeyen bir dost gibi,İlk aşk gibi,unutulmaz ve vazgeçilemez bir tutku.Şu an ROLAND JV 1000,KORG Triton ve PA60 kullanıyorum.

Amacım diğer müzisyen dostlarımızla tanışmakve kendi eserlerimizi,nota,dökuman ve fikir paylaşımı yapmak aslında.
Herkese saygılar...
:alkis:

ben de ney üflüyorum. bu işi yapan arkadaşlara da sabır diliyorum.

Bendirzenim kendi çapımda :) bir ara flütte de iyiydim ama yıllar işte...
Şimdilik Bendir vuruyorum sadece.

Bağlamamla geçinip gidiyoruz. Bu da yeni arkadaşımız.

Mey kursu bulmak imkansız. Kendi kendimize uğraşacağız artık. Aranızda mey çalanlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Ekli dosyalar

• meyim.jpg
    meyim.jpg
    21.8 KB · Görüntüleme: 619
bağlama kursuna gititm ellerdeki parmaklar artık kendisi işliyor dönem dönem ud kursuna giderek kendime yetecek kadar öğrenmeye çalışıyorum...
müzik kulağımın iyi olduğunu söylerim lisede korodaydım.yarışmalara gittim il bölge ve türkiye finallerine katıldım.
Gönüllü öğretmenler korosunda hanende olarak 2 yıl ffilen görev aldım.Şu anda ilçe belediuesinin haftada bir sefer yaptığı çalışmalara yine hanendeolarak katılmaya çalışıyorum işte böyle...

Forumun ilk yıllarında iki arkadaş vardı karı-koca müzik yapan; hatta bazı şarkılarını burada da paylaşıyorlardı.

keman başlangıç 6 7 parça şimdilik
ney niyet alım aşamasındayım

birde bu son bir kaç yıldır bol bol AĞIT yakıyorum :)

Uzun süredir uzun sap- kısa sap bağala, mandolin, ud; yeni yeni tambur ve cümbüş çalıyorum. Müzik olmazsa olmazım zaten :)

Hazır çalıyorken ve Cihazı (Roland JV 1000) PC ye bağlamışken kaydedeyim dedim.
Adio Kerida

Ekli dosyalar

• adio_kerida.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 48
Geri