Enfilasyon farkı

Kodla Büyü

Kürşat_58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Temmuz ayında enflasyon farkı alacak olan memur ve emekliye %1,76 fark ödenecek. bu nasıl bir enflasyon hesabıdır ki %4,76 çıkıyor. bu hesabı yapanların çarşıdan pazardan haberi yok mu? bu millet her gün pinpon topu mu alıyor da onun üzerinden hesap yapıyorsunuz. Bence memura %1,76 lık zammı vermeyin o parayı müsait bir örtülü ödeneğe aktarın.

Bu ay - çıktıya :eek: Hep böyle oluyor ben fark olmayacak şekilde - çıkarırlar diye düşünmüştüm ama insaflı davrandılar... :?

2 ay önce et fiyatları bulunduğum yerde 28tl idi. şuan ise 35 tl. yani %25'lik bir artış var. benim yıllık maaş artışım ise %7,76 :s kaldıki vergi dilimi vs ile bunun da bir kısmını geri alıyorlar. yere batsın bu düzen!

diğer yandan: esnafımızın birçoğu, ya da en azından benim karşılaştıklarımın birçoğu, geliri ile giderini başa baş hesaplattırıyor, böylelikle minimum seviyede vergi veriyor. halk vergi kaçırmayı marifet sayıyorken devletin de milleti böyle salak yerine koyması çok da yadırganamıyor!

Çıksınlar baksınlar çarşıya pazara. Ben ambalajlı ürünlerden pay biçerek geçen yılki fiyatlarla bu yılı karşılaştırıyorum. Benim enflasyonum yıllık yüzde 35. Resmen her yıl fakirleşiyoruz bunların bizle dalga geçer gibi verdiği zamlarla.

Düğün Dernek'te Ahmet Kural'ın bir repliği var, hatırlayın;

Sırrı Süreya Önder: Sivasımız böyüyor(büyüyor)
Tüpçü Fikret: Böyüyo da sana mı böyüyo lan!

Uzun lafın kısası Türkiye son 10 yıldır "güya" her yıl yüzde 7-8 büyürken bize büyümeden hiç pay vermediler. Sadece sahte enflasyon oranlarında zam yaparak fakirleşmemizi engellediler. O da tabiki sahte verilerle.

Türkiye'nin büyümesinden pay istiyorum ben arkadaş pay. Hadi beni geçtim, asgari ücretliye yazık yaa. :-1:

yasarsahbaz' Alıntı:
Çıksınlar baksınlar çarşıya pazara. Ben ambalajlı ürünlerden pay biçerek geçen yılki fiyatlarla bu yılı karşılaştırıyorum. Benim enflasyonum yıllık yüzde 35. Resmen her yıl fakirleşiyoruz bunların bizle dalga geçer gibi verdiği zamlarla.

Düğün Dernek'te Ahmet Kural'ın bir repliği var, hatırlayın;

Sırrı Süreya Önder: Sivasımız böyüyor(büyüyor)
Tüpçü Fikret: Böyüyo da sana mı böyüyo lan!

Uzun lafın kısası Türkiye son 10 yıldır "güya" her yıl yüzde 7-8 büyürken bize büyümeden hiç pay vermediler. Sadece sahte enflasyon oranlarında zam yaparak fakirleşmemizi engellediler. O da tabiki sahte verilerle.

Türkiye'nin büyümesinden pay istiyorum ben arkadaş pay. Hadi beni geçtim, asgari ücretliye yazık yaa. :-1:

:alkis: :alkis:

patates bitti limon basladı 2tllik limon 9tl olmus enflasyon 1,76 yersen

evin arkasi. limon bahçesi.sıcak su bedava.tantuninin yanında bir poşet limon,biber,nane bedava.mersin iyiymis. babam zamlara kızdı mersi
nden ev aldi. birazda akdenizde. yaşayalım dedi.

Geri