En iyi BT sınıfı oturma düzeni sizce nasıl

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yeni okula taşınıyoruz.
Bu okulda ağ altyapısı kurma gibi bir hayalim var.
Ben eski okulumda u düzeni kullanıyorum ve öğrencilerin hepsinin sırtı bana dönük

Sizce en iyi ders anlatım düzeni bilişim sınıfı için nasıl olabilir

Bunu bende çok düşündüm. Sanırım mekanın büyüklüğü ve şekli bilgisayar sayısı öğrenci sayısı gibi etmenleri hesap ederek bir oturma düzeni oluşturmak gerek. Ama U düzeni gerçekten çok zor oluyor özellikle de çocukların tahtaya bakmalarını istediğimizde... Sanırım normal sınıf düzeni gibi masalara koyup yapılabiliyorsa amfi şeklinde giderek yükselen bir sınıf düzeni daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabiki netsupport gibi programlamlarla kendi bilgisayarımızdan öğrenci bilgisayarlarının ekranlarını izlemek kaydıyla...

U düzenini SIRA düzenine çevirmek ya da duvardan SIRA düzeni için kablolama yapmak zor. En güzeli proje başlangıcında masa konumlarına göre zeminden kanalla değil topraktan almak.;

U düzeni robotik çalışmalarında yere ihtiyacınız olduğunda veya sınıfta gezmeyi seviyorsanız ideal.
Ancak Netsupport fazla kullanmıyorsanız ya da sınıf hakimiyetiniz yoksa SIRA düzeni doğru değil.
Diğer taraftan öğrenci açısından düşünüyorsak, benim gibi sürekli "yavrum buraya dön..." uyarıları gırla gidiyor. Üzülüyorum bazen. Sürekli dön-bak durumundalar.

Döşeme ve Kablolama maliyeti sıkıntı değilse sıra düzeni derim.

Oturma düzeni için eğer ortam müsaitse ekteki düzeni düşünebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• lab.png
    lab.png
    30.8 KB · Görüntüleme: 102
Geri