Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

EN İYİ ARAÇ NAVİGASYON ALETİ

Konu, 'Her Telden' kısmında selcuk_hoca tarafından paylaşıldı.

1. selcuk_hoca

selcuk_hoca Aktif Üye

Arkadaşlar arabama bir navigasyon aleti almayı düşünüyorum. Siz bilişim ve teknoloji aşığı değerli meslektaşlarımlarımdan önerilerinizi bekliyorum.

Ne almamı tavsiye edersiniz ? Hiç bir bilgim yok sadece garmin i duydum oda telefonumda kurulu ama genede geç bağlanıyor.

Tavsiyeleriniz için Şimdiden teşekkürler.

2. transistor

transistor Seçkin Üye Seçkin Üye

3. erhan4252

erhan4252 Site Gezgini

4. bilogt55

bilogt55 Seçkin Üye Seçkin Üye

tomtom çok iyi hocam. 1 senedir kullanıyorum. aşırı hızlı ve pratik. ben navigasyonda müzik, video vb özellikleri saçma buluyorum zaten. fiyat kalite dengesi gayet iyi. hem de avrupa malı

5. gmaslan

gmaslan Seçkin Üye Seçkin Üye

Tomtom kullanıyorum, memnunum

6. salih225

salih225 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ona benzer özelliklerde daili hafızası 4g olan telefunken tlf250 aldım memnunum. arkadaşlar tomtom demişler ama onlar biraz pahalı

7. eemree

eemree Süper Üye Süper Üye

garmin aldım ben çok iyi

8. bilogt55

bilogt55 Seçkin Üye Seçkin Üye

9. empati52

empati52 Seçkin Üye Seçkin Üye

piranha kullanıyorum, memnunum.

10. selcuk_hoca

selcuk_hoca Aktif Üye

ERHAN HOCAM ARADIĞIM ŞEYDE TAVSİYENDEKİ ÖZELLİKLERDE OLANDI.
    Next 545 5.0'' HD Navigasyon Cihazı (Bluetooth)
    Next 525 5.0'' Navigasyon Cihazı
    HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİN. ? BİRDE CAMA TAKILAN APARATIDA İÇİNDEMİ ÇIKIYOR

11. erhan4252

erhan4252 Site Gezgini

Selçuk hocam özellikler aynı sadece bluetooth farkı var o da sizin tercihiniz. Öğretmen bir arkadaşım 545 modelini aldı çok memnun gidilecek mesafeye kalan süreniz tahmini yakıtı göstermesi gibi özelliklerinden bahsetti. Cam aparatı vardır.Kullanılan yazılımı da araştırın hocam çok iyi olduğundan bahsediliyor igo 1.2 .Bu arada teknik destek konusunda da çok iyi olduklarından ve sorulan sorulara kısa sürede yanıt alındığından bahsediliyor. Yanlış anlamayın reklam falan yapmıyorum. İnşallah iyi bir zam alırsak ben de almayı düşünüyorum. Aşağıdaki linkte cihazla ilgili açıklama ve yorumlar var inceleyebilirsiniz.

http://www.turkeyforum.com/satforum/sho ... p?t=641164

12. receps

receps Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğer illa markalı orjinal olmasını takmıyorsanız şöyle birşey önerebilirim. geçen yıl aldım ama bir kaç ay sonra arbayı satınca fazla kullanamadım ama kullandığım kadarıyla iyiydi.
    http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... b-55995732

F/P daha doğrusu Fiyat/Özellik oranı oldukça iyi bir cihaz. Uydu bağlantısı iyi, film izleme, arka kamera ekleme, blutooh bağlantısı iyi vs... incelersiniz.

13. sinefil

sinefil Site Gezgini

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... i-57280960
    linkteki ürünü bugün aldım.Güncellemelerini yaptım ama araçta yarın deneyeceğim.Uyduya bağlanması çok hızlı,menüler kolay ve geçiş hızlı.Bluetooth önemli değilse tavsiye ederim.İşlemcisi en hızlı navigasyon şu an.Ancak Haziranda yeni modelleri çıkacakmış.Ben 189a bulunca dayanamadım.Aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz.Forumlarda Telefunken tlf 250 ve Next Ye-G 525 en çok tutulan gördüğüm kadarıyla.

14. hasan

hasan Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

piranha kullanmıştım. Seçim yaparken sınısız ve ücretsiz güncelleme olanı tercih edin.
    Türkiye'de haritalar 6 ayda bir güncellenirken Avrupa'da 1-2 yılda güncelleniyor.

15. Merhoom

Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam arakdaşlar "tomtom" demiş ama Türkiyede en iyi harita hizmetini Başarsoft veriyor ve ücretsiz güncelleme konusunda çok iyi. Önceliğini Başarsoft haritası kullanan bir cihaz olmalı. Tomtomda 1 sene sonra güncelleme problemi yaşarsınız işiniz yoksa hersene 120 lira verir güncellersiniz. Ama sınırsız güncellemeli Başarsoft destekli bir cihaz çokçok işinizi görür. Sanırım Piranha başarsoft kullanıyor.
    Ama tüm bunlara rağmen bence android bir telefon alın ve Başarsoft destekli igo programını ücretsiz kurun alacağınız cihazın yapacağı tüm işlemler ve fazlasını elde edersiniz.

16. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

Laz sesi tomtom a yüklenebiliyo mu sırf bunun için bile alınır bu cihaz :lol:

17. ogretmen_ahmet

ogretmen_ahmet Aktif Üye

navitech derim kullanımı rahat güzel görüntüsü var ama navitechi alacağın fiyatada başka markalarda daha geniş ekranlı bir navigasyon tercih edebilirsin. Kuzenimde piranha vardı o da memnundu.

18. Merhoom

Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

Tomtomu bilmiyorum ama igo programına yükleniyor ben telde kullanıyorum. "Akilli ol haaa. Hız sınırını aştin .oku yedin olim" :D

19. selcuk_hoca

selcuk_hoca Aktif Üye

ERHAN HOCAM HANGİSİNİ ALAYIM
    1 http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... i-57280960
    600 MHz DİYOR.
    2- http://www.bimeks.com.tr/urun/119039/ne ... ooth-.aspx
    533 MHz DİYOR.

20. erhan4252

erhan4252 Site Gezgini

Selçuk hocam bluetooth olmasa da olur derseniz 525 ama kullanırım derseniz 545 tercih sizin tabi hız farkı da var bana soracak olursanız 545 ama 100 TL fazla vermekte var. Kesenize göre hareket edin hocam. Siz benden iyi bilirsiniz teknolojiyi yakalamak zor o kadar para verdikten sonra 545 ilk tercihim olurdu. Şu an en uygun bimekste zaten KDV indirimi var. Bulunduğunuz yerde bimeks varsa gidip inceleyin. Çok fazla araştırdıkça kafanız bulanır herkes farklı şeyler söyler. İstediğiniz özelliklerde ise hiç düşünmeyin derim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal