Elimizi ve Kol bileklerini ağrıtmayan mouse önerisi

Kodla Büyü

alper_kizil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mouse kullanmadan işaret parmağım ve kolum ağrıyor önerebileceğniiz mouse var mıdır? teşekkürler.

Mouse kadar mouse pad de önemli, kullanıyorum ve memnunum tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    4.3 KB · Görüntüleme: 3,253
aynı dertten ben de muzdaribim arkadaşlar. şu an sol elimle fare kullanıyorum ancak sağ el gibi olmuyor haliyle. bu problemle daha önce karşılaşan, tedavi olan arkadaşlar varsa tecrübelerinden yararlanmak isteriz.

hocam marka model öneremem ama şunu söyleyeyim el parmaklarının az bükülmesi için biraz iri yapılı ve ön tarafı daha yüksek fareler kullanabilirsiniz bunlar normalden biraz pahalı

arkadaşlar bu tür hastalıklar oldukça yeni fakat yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı artık,
bir arkadaşım bu bilek ağrılarından muzdaripti uzun süre tedavi gördü,
tabi bu bilek ağrılarının tam olarak bir çözümü yok, en iyi çözüm en baştan itibarek bileklerimizi korumak.
arkadaşım grafikerdi ve çok uzun süre bilgisyar kullanıyor ve çoğunlukla fareyle haşır neşir
aşağıdaki linkte bulunan benzeri bir fare alarak çözüm bulmuştu ben denedim ilk başta kullanamadım ama alışınca çok rahat oluyormuş
http://www.evoluent.com/vm4r.htm
VM4R-med.jpg

Bende ayni sorunu vaktiyle yasadim mümkün mertebe büyük bir fare kullanin ve üstte belirtilen padi buna ilave edin. Ay rica en önemli mesele fare o an kullanilmiyorsa hemen elinizi çekmeyi aliskanlik haline getirin. Bu sure 1 dakikadan az bile olsa bunu yapin.

dokunmatik ekran kullanmak nasıl olur ? maus derdini biraz azaltır bide büyük mause olabilir

yasarcan' Alıntı:
arkadaşlar bu tür hastalıklar oldukça yeni fakat yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı artık,
tabi bu bilek ağrılarının tam olarak bir çözümü yok, en iyi çözüm en baştan itibarek bileklerimizi korumak.
arkadaşım grafikerdi ve çok uzun süre bilgisyar kullanıyor ve çoğunlukla fareyle haşır neşir
aşağıdaki linkte bulunan benzeri bir fare alarak çözüm bulmuştu ben denedim ilk başta kullanamadım ama alışınca çok rahat oluyormuş

Sizin de ifâde ettiğiniz gibi bu hastalık bilgisayar kurdlarının hemen hepsinde var, fakat henüz tanınmayan, yâni adı konulmamış bir sıkıntı olduğu için maalesef farkında dâhi olmadan onunla yaşıyoruz.

Bu linki paylaşmanız pek güzel oldu hocam, teşekkür ederim :)

Determinant'ın tavsiyelerini de mühim buluyorum. Taşınabilirliği her ne kadar rahat olsada, hiçbiri insan bileğinden değerli değildir. Elleri pek ufak olan arkadaşlarımızı hâriç tutarsak, bu küçük fâreleri kullanmak, vücûdumuz için başlı başına bir sıkıntı teşkil ediyor kanaâtindeyim.

bu olay bilgisayarcıların meslek hastalığı bunuda meslek hastalıkları gruplarına almak gerek, bununla ilgili ilerleyen zamanlarda daha büyük sıkıntılar çıkacağını düşünüyorum.

yasarcan' Alıntı:
VM4R-med.jpg
bi tıp profesörü böyle bi farenin daha sağlıklı olduğunu ifade etmişti.

hocam o şekil düşünme birde şöyle düşün oyun oynarken elin maus da değil bacağının üstünde olacak elimizi en rahat şekilde ayarlayayıp kullancağız mause ye göre elimizi ayarlamak zorunda kalmayacağız kesin çözümü tabi denemekten geçer denemediğim için dediklerimin terside olabilir daha iyiside

Arkadaşlar bende bu sorunu seneler önce yaşadım. Gerçekten çok kötü bir ağrı bunun için fizik tedavi uzmanına danıştım.
Mouse kullanırken bileğinizi ve kolunuzu sakın boşta bırakmayın dirseğe kadar kolunuzun masada olması lazım .

Geri