Ekran'a görüntü gelmiyor..YARDIM'''

Kodla Büyü

titan1905

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocam okuldaki bilgisayarlardan birinin kasa düğmesine basıp bilgisayarı açıyorum fakat ekrana görüntü gelmiyo. ekranın ışığı yanıp sönüyor.Sebebi ne olabilir.Başka kablo da denedim aynı sorun

ekran-kartı veya ram olabilir
ayrıca kasanın arkasındaki güç kablosunu çıkar 5-10 dakika bekle yeniden tak ve dene

böyle bi sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir yada ramdan monitör çalışan başka pc de de aynı şeyi veriyorsa sorun şu dur
benimde geçen sene çalıştığım okulda vestel markalı monitörler vardı ve bir türlü sorunu çözemedim en sonunda servisine gönderdik monitorün horizontal ayarının yapıldığı söylediler nasıl yapıtıkları konusunda da hiç bi fikrim yok

o zmn yerinden oynamış olabilir ya da hiç oynamasa bile tekrar çıkarıp tak benim başşıma çok geldi...

çok denedim çkarıp takmayı ayrıca başka kablo ile de denedim aynı sorun..

hocam makinayı en son kim kullandı ? akıllının biri frekans ayarlarını değiştirmiş philips monitörde ekran ışığı yanıp sönüyordu görüntü gelmiyordu. donanımı kontrol ettiysen sorun bu da olabilir :)

başka bir monitör takıp deneyin görüntü gelmiyorsa sırasıyla ekran kartı,RAM leri değiştirin
görüntü geliyorsa sizin yapacağınız bişey yok televizyoncuya götürün monitörü

Geri