Ekrana Görüntü Gelmiyor.

Kodla Büyü

caisersoze

Site Gezgini
Bir hafta önce okulun güvenlik kameralarının kaydını tutan bilgisayar, elektriklerin sürekli gidip gelmesiyle birlikte kapandı. Açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Monitor sinyal alıyor ama görüntü yok. Bende kasanın tüm parçalarını söküp tekrar takmaya karar verdim. Taktıktan sonra bip sesi gelecek mi diye kafamı da kasaya iyice yaklaştırmıştım; çok sert bi patlama sesi geldi! :mrgreen: ben bile bu kadar korkacağımı tahmin etmezdim. Bacaklarım titredi. Sonra anakarta baktım fiziki bi patlama göremedim. Belki de işlemci ya da power içinde bişey diye yorumladım.

Bu arada elektrik gidip gelmeleri sonucu Projeksiyon aleti de açılmaz oldu.

Hiç bi teşhis koyamadım gitti bu işe. Sizce patlayan ne olabilir.

Hocam kusura bakmayın ama o patlama anı gözümün önüne gelince çok güldüm :mrgreen: . Ama Allah korumuş ki hala armızdasınız.
hocam burada burnunuzu kullanmanız gerekir. Nerde koku yoğunuluğu fazlaysa orası yanmıştır.
Benide aynı anda üç bilgisayarımın power supply si yanmış 20 bilgisayarı koklayarak buldum. :mrgreen:

Böyle yerlerde UPS kullanmanız yararlı olurdu.En azından proeksiyon ve bahsettiğiniz bilgisayar elektirik kesintilerinden etkilenmezlerdi.
Ses e gelince görnürde bir şe yoksa kesin power in içinden gelmiştir.
Bir diğer olasılık sizi o halde gören birisi arkadan size şaka yapmıştır. :D

oguz_efe hocam inşallah sizi makineleri koklarken görmemiştir.Lab ın kaısını kitleseydiniz. :lol: :)

40 öğrenci vardı içeride baktılar ben kokluyorum bütün sınıf koku avına girmiş.
hocam buradaki koku çok fazla buraya bakın diyorlardı. :mrgreen:

M.Kıyıcı' Alıntı:
Böyle yerlerde UPS kullanmanız yararlı olurdu.En azından proeksiyon ve bahsettiğiniz bilgisayar elektirik kesintilerinden etkilenmezlerdi.
Ses e gelince görnürde bir şe yoksa kesin power in içinden gelmiştir.
Bir diğer olasılık sizi o halde gören birisi arkadan size şaka yapmıştır. :D
Ups ler sıkıntılı ve her yıl bakımı zor oluyor. Kullanmamıştım. İnşallah bi powerla yırtarız.

arkadaşlar benim labda da bir bilgisayarda göüntü yok. windows açılana kadar herşey normal görüntü var fakat açılınca hiç bir görüntü yok ekranda neden olabilir sizce.....

bendede aynı sorun oluştu. netsupporttan o bilgisayara bağlandım.. öğrenciler ekran çözünürlüğünü max yapmışlar ondan oluyormuş meğer.. bilgisayar açık ama görüntü olmuyor böyle bir durumda ..

ama bilgisaayrlarda koruma kartı var o zaman kapanınca çözünürlük normale dönemz mi? ben defalarca denedim olmuyor.

Açılırken ilk yazılarda görüntü gelir vindvs açılırken görüntü gidiyorsa:
1. Farklı monitörler kullanın. Çözünürlük karşılamayabilir.
2. Çift çıkışlıysa monitörü her iki çıkışa da takın.

Geri