Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ekran kartı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında akif_van tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. akif_van

akif_van Aktif Üye

arkadaşlar bi ekran kartı sanırım bozuk ama ekran kartı onboard acaba ne yapılabilir. görüntü ya hiç gelmiyo kasa ses çıkarıyo yada görüntü çok karıncalı geliyo

2. ickerya

ickerya Aktif Üye

Hocam nerden ses geliyor anlamadım. Yani sesle ekran kartının ne alakası olabilir. Bence hiçbir alşakası olamaz. Siz o makinaya bi format atın sonra sürücüleri yüklerken dikkatlice davranın. Özellikle ekran kartının sürücüsünü yüklerken bir sorun olup olmadığını bir kontrol edin.Kolay gelsin

3. akif_van

akif_van Aktif Üye

görüntü hiç yok

hocam görüntü hiç yokki format atayım. ekrana hiç görüntü geliyor. dıt dıt dıt
    sürekli olarak bu sesi veriyor. ama ekran kartı onboard olmasa söküp tekrer takardım belki düzelirdi. şimdi ne yapılır bilmem...............

4. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

dıt dıt dıt sesi ekran kartı değil işlemci arıza sesidir. işlemcinin slotuna tam uturdugundan emin olun.

Hiç hata uyarı sesi vermiyor iblgisayar açlıyorsa ve ekranda görüntü gelmiyorsa ozmaan ekran kartını değişitir derdim.

Ayrıca ekran kartıyla ilgili bi arızan oldugunu düşünüyosan başak bi bilg dan harici bi ekran kartı çıkart ona takıp deneyebilirsin.

5. enginozdil

enginozdil Seçkin Üye Seçkin Üye

açılışıtaki dıt dıt sesleri ya ekran kartı yada ram arızasından gelir
    ekran kartı onboard diyosunuz o zaman ram'i kontrol edin slotuna tam yerleştirin
    sorununuz çözülür
    eğer çözülmezse başka bir bilgisayardan sağlam bir ram alıp takın
    bilgisayardaki sorun çözülürse ram arızalıdır ve değişmesi gerekir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal