ekran kartı

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
arkadaşlar bi ekran kartı sanırım bozuk ama ekran kartı onboard acaba ne yapılabilir. görüntü ya hiç gelmiyo kasa ses çıkarıyo yada görüntü çok karıncalı geliyo

Hocam nerden ses geliyor anlamadım. Yani sesle ekran kartının ne alakası olabilir. Bence hiçbir alşakası olamaz. Siz o makinaya bi format atın sonra sürücüleri yüklerken dikkatlice davranın. Özellikle ekran kartının sürücüsünü yüklerken bir sorun olup olmadığını bir kontrol edin.Kolay gelsin

görüntü hiç yok

hocam görüntü hiç yokki format atayım. ekrana hiç görüntü geliyor. dıt dıt dıt
sürekli olarak bu sesi veriyor. ama ekran kartı onboard olmasa söküp tekrer takardım belki düzelirdi. şimdi ne yapılır bilmem...............

dıt dıt dıt sesi ekran kartı değil işlemci arıza sesidir. işlemcinin slotuna tam uturdugundan emin olun.

Hiç hata uyarı sesi vermiyor iblgisayar açlıyorsa ve ekranda görüntü gelmiyorsa ozmaan ekran kartını değişitir derdim.

Ayrıca ekran kartıyla ilgili bi arızan oldugunu düşünüyosan başak bi bilg dan harici bi ekran kartı çıkart ona takıp deneyebilirsin.

açılışıtaki dıt dıt sesleri ya ekran kartı yada ram arızasından gelir
ekran kartı onboard diyosunuz o zaman ram'i kontrol edin slotuna tam yerleştirin
sorununuz çözülür
eğer çözülmezse başka bir bilgisayardan sağlam bir ram alıp takın
bilgisayardaki sorun çözülürse ram arızalıdır ve değişmesi gerekir

Geri