ekran kartım bozuldu mu acaba?

Kodla Büyü

geronimo10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geçenlerde kasaya bi temizlik yapayım dedim. ekran kartını söktüm, fanını falan sildim geri taktım fakat görüntü yok. kasa normal açılıyor gibi, kasanın ve ekran kartının fanları çalışıyor. klavyenin ışıkları yanıyor. capslock tuşuna basınca ışık yanıp sönüyor fakat ekranda tık yok. vga-dvi denedim netice aynı. farklı kasada da denedim ama aynı. karttan ümidimi kessem mi acaba bir de bu durum garanti kapsamına girer mi? kart daha 2 aylık.

Hocam muhtemel Ram'dir... Ramleri çıkarıp yeniden takın sorun çözülecektir...

Düzenleme: Siz yine yukarıdakini bir bakın, farklı kasalarda da denedim demişsiniz orayı görmemiştim.

Ekran kartının ayrıca güç bağlantısı varsa buna dikkat ediniz..Ekran kartı arızalandı ise biosun arıza kodu (sesi) üretmesi lazım.

sinaaat' Alıntı:
Ekran kartının ayrıca güç bağlantısı varsa buna dikkat ediniz..Ekran kartı arızalandı ise biosun arıza kodu (sesi) üretmesi lazım.

hocam kartın ayrı bir güç bağlantısı yok. herhangi bir ses de çıkmıyor kasadan. herşey normal çalışıyormuş gibi hatta hdd nin tıkırtılarını bile duyuyorum. ama maalesef görüntü yok.

temizlik yaptım dediniz, bir ihtimal ekran kartı yuvasına ufak bi toz topağı kaçmıştır, iğne ile temizleyip deneyin.Birde ekran kartı fanlarını temizledim demişsiniz, eğer söküp temizlediyseniz takarken vidaları fazla sıktıysanız gevşetin öyle deneyin...

geronimo10' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:

hocam kartın ayrı bir güç bağlantısı yok. herhangi bir ses de çıkmıyor kasadan. herşey normal çalışıyormuş gibi hatta hdd nin tıkırtılarını bile duyuyorum. ama maalesef görüntü yok.
hocam hdd tıkırtılarını duyabilirsiniz.Start butonuna basınca powerdan güç alan hdd direk çalışır ve bu sesler anakarta veri bağlantısı olmasa bile gelir.anakarttan hiç ses gelmiyorsa (bip sesi) muhtemelen onboard speaker (buzzer) yoktur bir tane bulup takarsanız bu sesleri duyarsınız.
arkadaşın dediği gibi PCie ve RAM yuvasına hava ile iyi bir temizlik yapın.

Ekli dosyalar

• 460492011128221324.jpg
    460492011128221324.jpg
    29.5 KB · Görüntüleme: 1,549
hcm buyuk ıhtımalle ekran kartı devrenizle ilgili problem.bendeki kart laptopta idi(nvidia 8600gs) Lafı uzatmadan soyleyeyim http://www.youtube.com/watch?v=SEx6g-xt0CI daha ilginc bir videoda 200 derecelik fırına boardu tamamen söküp, sadece ekran kartı cipi gorunecek sekılde sanırım alumınyum folyo veya vb sararak ısıtmak suretiyle cozuyorlardı.bir de hot air gun var.Tumu gecici cozumler işe yarar mı?işinizi kısa vadede görür. Hiç ugrasmayın gönderin garantiye.neden mi?eski olduğu için benimki kaybedecek bir seyim yok ya :D en son ısıtmada bakır sogutucu levha ayrıldı.Anlayacagınız ugrasmaya degmeyecek bir sey ama iş isterseniz deneyebilirsiniz :)

Geri