Ekders Programı KBS ye Otomatik veri DYK ya göre düzenlenmiş

Kodla Büyü
Hocam kbps için otomatik veri oluşturuyor masaüstünde... kbs yi açıp ilgili dosyayı siz gosteroyorsunuz

kbs yükleme dosyasında 3,0 4,0 gibi girilen günlük ders sayıları var ama kbs ye ise sadece ek dersler işleniyor.nasıl olacak bu

BU AY YAPTIGIMIZ EKDERS

Ekli dosyalar

• EKİM 2015 EKDERSPC.rar
    76 KB · Görüntüleme: 191
hocam bütün değişiklikleri yapıyorum.Bana 80 satır felan lazım. Kayıtları giriyorum ancak butonlardan herhangi birine tıkladığımda yani makrolar çalıştığında başa dönüyor. Kayıtları başka yerde hazırlayıp kopyalamaya çalışıyorum Salt okunur hatası veriyor.Anlamadım bir türlü. Sayfa parolasını biliyormusun korumayı kaldırıp denesem yine aynı sorun çıkarmı acaba diye düşünüyorum

Bir de excelin 51. satırında toplam kısmı var sarı dolgulu birleştirilmiş hücre.o alanı koruyarak satır ekliyor tablonun o satırında birleştirilmiş hücre olarak kalıyor.malesef değişiklikte yapılmıyor

hocam ayarlar sekmesine 80 kişi yazıyorsunuz program otomatik 80 kişilik oluyor siz eklemiyorsunuz manuel olarak...program ekders ve ayarlar diye iki sekmeden oluşuyor.SİZ AYARLAR SEKMESİNE GİRİN VE KAÇ KİŞİLİK EKDERS OLUŞTURULSUN YAZAN YERE 80 YAZIN (250 YE KADAR YOLU VAR) DAHA SONRA EKDERS SEKMESİNE GELİP TABLO HAZIRLAYA BASIN

hocam zaten anlattığınız gibi yapıyorum. ancak makrolar çalıştığı anda eski haline dönüyor. Ayrıca bahsettiğim 51. satırda birleştirilmiş hücre alanını çözümleyemiyorum. sayfa koruma parolası istiyor ve sonuç olarak satırların arasında böyle bir alan kalıyor

Adı soyadı sütunlarını ayrı ayrı değil de tek sütün da yapsanız ver girişi için daha iyi olur. Kopyala yapıştır yapamıyoruz bu şekilde.

sayfa korumasını çok kolay yöntemlerle kaldırabilirsiniz youtube ta video anlatımları bolca mevcut

Hafta sonları için örneğin 117 kodlu takviye kursu gece için olan ekders kısmı sadece bir sütunda gözüküyor. hafta sonları mesela 6-6-6-.. gibi dağıtılamıyor.
sizin ekimde yapmış olduğunuz 117 kodlara bakıyorum. toplu olarak sadece 1 güne verilmiş. (kbs verisi hazırladıktan sonra)
ayrıca tabloda hafta sonları olması gerekirdi diye düşünüyorum. nasıl eklenebilir.

:alkis: valla işlevi oluyorsa güzel özellikle kbsye otomatik atsın valla bravo diyecem bakalım aralık ekdersine artık kasımı yaptık

peki cumartesi ve pazar eklenemezmi bu tabloya birde bu günleri biz kendimiz mi yazacağız elimizle? :verymad:

Passware Kit Forensic Full 13.5.8557 dosyanın kilitlerini kaldırmak için bunu kullanın arkadaşlar nette arayın full hali var her kilidi kırdım vba şifresinide çözdüm :idea:

ARKADAŞLAR PROGRAMIN VBA ŞİFRESİ TLJCK6 EKDERS PROGRAMINDA CUMARTESİ VE PAZAR SÜTUNLARI YOK EKLEYEBİLECEK ARKADAŞ VARMI BU ARADA ŞİFRESİNİ KIRAN ATAOĞLU HOCAMIZA TEŞEKKÜRLER

theliony' Alıntı:
ARKADAŞLAR PROGRAMIN VBA ŞİFRESİ TLJCK6 EKDERS PROGRAMINDA CUMARTESİ VE PAZAR SÜTUNLARI YOK EKLEYEBİLECEK ARKADAŞ VARMI BU ARADA ŞİFRESİNİ KIRAN ATAOĞLU HOCAMIZA TEŞEKKÜRLER

şifreyi kabul etmedi.

Ekders sayfasında Ek ders tarihini değiştirerek başlıyorum ama "Tarih ayarlarını uygula" tıkladığımda type mismatch hatası veriyor.

Öğretmenim sayfanın en üst kısmındaki programınızı indirdim.Nisan Ayının ek ders programını yaptım.Ancak Hafta bütünlüğünden dolayı başlangıç tarihini 28.032016 bitiş tarihini 30.04.2016 yazdım.28,29,30 ve 31 mart tarihlerinde ek ders sayıları gelmedi(.) işareti geldi.Acaba ben bir şeyi eksik mi yapıyorum.İlgilenirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.

hocam programın en güncel halini gönderiyorum bunda (nöbet de dahil)

ayrıca ayarlar kısmında hafta bütünlüğü kısmı var oradaki ayarlamayı yapın hocam

Ekli dosyalar

• 11082848_kadroluretmenekdersprogram2016.rar
    104 KB · Görüntüleme: 316
Sayın Hocam programınızda çizelgede haftasonları olan Cumartesi ve Pazarları da ekleseniz, günü gününe Belletmenlik görevlerini, haftasonu destekleme ve yetiştirme kursları gibi hafta sonuna rast gelen görevleri yazsak daha doğru olaz mı?
Birde bazı aylar KBS de hafta başlangıcı cumartesi veya Pazar olabiliyor. Mesela bu yıl Mayıs ayı başlangıcı 1 Mayıs Pazara rast geldi. Ama sistem hafta başlangıcı olarak bu tarihi izin vermiyor.
Bir diğer husus da Mazeretlerde sadece İzinli (i) ve Sevkli (S) var. Öğretmen Rapor aldığında (R) yazabilsek buna göre hesaplansa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Programınıza bu haftasonlarını da eklerseniz mükemmel olacak.
Şimdiden Teşekkürler.
Bayram ATAGÜNDÜZ

cangar15' Alıntı:
Sayın Hocam programınızda çizelgede haftasonları olan Cumartesi ve Pazarları da ekleseniz, günü gününe Belletmenlik görevlerini, haftasonu destekleme ve yetiştirme kursları gibi hafta sonuna rast gelen görevleri yazsak daha doğru olaz mı?
Birde bazı aylar KBS de hafta başlangıcı cumartesi veya Pazar olabiliyor. Mesela bu yıl Mayıs ayı başlangıcı 1 Mayıs Pazara rast geldi. Ama sistem hafta başlangıcı olarak bu tarihi izin vermiyor.
Bir diğer husus da Mazeretlerde sadece İzinli (i) ve Sevkli (S) var. Öğretmen Rapor aldığında (R) yazabilsek buna göre hesaplansa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Programınıza bu haftasonlarını da eklerseniz mükemmel olacak.
Şimdiden Teşekkürler.
Bayram ATAGÜNDÜZ

hocam program bana ait değil bizim ilçede kullanılıyor yıllardır.İlçe şefimiz geliştiriyor.ctesi ve pazar eksiği dışında bir sorunu yok. c tesi ve pazar günleri dyk larımızın ekderslerini cuma günlerine toplu olarak yazıyoruz.nede olsa olsa kod aynı değişen bir şey olmuyor. Rapor ve mazaret aldığında i yazıyoruz sevk ise s... PROGRAMIN SON HALİNİ İLK SAYFAYA KOYDUM
buraya da haziran 2016 ek dersimizi koyuyorum

Ekli dosyalar

• HAZİRAN 2016 EKDERS.rar
    76.4 KB · Görüntüleme: 171
sinansoycan' Alıntı:
Merhaba,

Programın hala haftasonu (cumartesi-pazar) eklenmiş versiyonu yok mudur?

Teşekkür ederim...
HOCAM haftasonlarını 117 koduyla h içine(biz cuma günlerine yazıyoruz) yazabilirsiniz sonuçta kod burda önemli olan
ama olsa arkadaşında dediği gibi dadından yenmezdi

Hocam programı kullanmaya yeni başladım.

Kasım ayı için , hafta bütünlüğünü dikkate alarak, tarih alanına 31/10/2016-02/12/2016 yazıyorum. Böyle yazdığımda hesaplama yapmıyor, ek ders kutucuklarına nokta koyuyor.Acaba nerede yanlış yapıyorum?

Elinize sağlık hocam, henüz denemedik ancak birgün muhakkak lazım olur. İyi çalışmalar

hturna7' Alıntı:
Hocam programı kullanmaya yeni başladım.

Kasım ayı için , hafta bütünlüğünü dikkate alarak, tarih alanına 31/10/2016-02/12/2016 yazıyorum. Böyle yazdığımda hesaplama yapmıyor, ek ders kutucuklarına nokta koyuyor.Acaba nerede yanlış yapıyorum?

hocam ben yarın sabaha bu ayki ekdersimizi sana hatta burayada atayım incelersin
tabi bu ay teog görevleride var
2016 kasım TEOG GÖREVLERİ DE DAHİL

Ekli dosyalar

• KASIM2016 EKDERS - Kopya.rar
    100.6 KB · Görüntüleme: 76
Geri