Ek MTV

Kodla Büyü

Ek MTV'yi ödeyecek misiniz?

• Evet ödeyeceğim.

Oy: 21 48.8%
  • Hayır, mahkeme kararını bekleyeceğim.

Oy: 22 51.2%

• Kullanılan toplam oy
    43
  • Anket kapatılmış .

meehmetaslan

Aktif Üye
Malumunuz motorlu taşıtlar için ek vergi getirildi. Kimisi bu vergiyi devlet bir şekilde alacak ödeyip kurtulalım derken, kimisi de mahkemeden dönecek zaten ödemeyip bekleyeceğim diyor. Sizler nasıl davranacaksınız?

Son günlerde ek MTV'yi ödemeyenlere e-haciz yapılacağı söylentileri var. Bir şekilde alacaklar bu parayı bizden belli oldu.

Son düzenleme:
2003 yılında da MTV'ye böyle bir ek vergi gelmiş o dönemin Anayasa mahkemesi vergi gerektirecek herhangi özel bir durum olmadığı için kararı iptal etmiş. Vergiyi ödeyenler mahkeme yoluyla paralarını alabilmişler.
Bu seneki ek vergi için Anayasa mahkemesine depremden dolayı bu vergiyi almak zorunda kaldık derlerse mahkeme kararı iptal etmeyebilir.
2003 yılındaki karardan ve ödemeyi mahkeme kanalıyla almaktan dolayı vergiyi ödemek istemiyorum ancak deprem nedeniyle vergiyi alıyoruz durumu da bana mahkemeye geçerli bir gerekçe sunulduğu için bu kararı mahkemenin iptal etmeyeceği bu yüzden de vergiyi ödemek zorunda kalacağımızı işaret ettiğinden arada kalmış durumdayım. Ay sonuna kadar gelişmeleri takip etmeye devam edeceğim.

Deprem için para alacaklarsa herkesten adil bir şekilde alsın benim arabam 1.8 diye niye 8000 TL daha veriyorum? 1.0 octavia'ya binen adam 2000 veriyor benim arabam onunkinden çok mu pahalı. Hatta o daha pahalı.

Son düzenleme:
Araç satışı ve vizesi gibi bir zorunluluk olmadığı sürece ödemeyeceğim. Zira enflasyonla birlikte nakit ödediğin her para zarar. Malum sık sık af geliyor. Gelirse geldiğinde öderim artık

Geri