ek gösterge farkı ödeme sorunu...

Kodla Büyü

Susamuru

Site Gezgini
Arkadaşlar, 1 Ağustos itibariyle okulumda göreve başladım fakat derece kademem 8/3 olarak yapılması gerekirken 9/1 den yapıldı ve 2.5 aylık maaşımı bu şekilde aldım, 8/3 ten kaynaklanan maaş farkını almak için okula dilekçe yazdım, orası da mal müdürlüğüne gönderdi farkın hesaplanıp yatırılması için, fakat mal müdürlüğü ısrarla bu işin kendileriyle alakalı olmadığını söylüyor yani okulun farkı hesaplayıp göndermesini istiyor, ondan sonra ödeme yapılacakmış, benim merak ettiğim şey 8/3 ten dolayı kaynaklanan farkın tutarını hesaplaması gereken bordro oluşturması gereken yer neresidir? mal müdürlüğü ısrarla yapmıyor çünkü...teşekkürler

hocam o fark o kadar büyük bişey değil söyleyeyim size ama okula bir dilekçe verin düzeltirler ve farkını yatırırlar banada hep derece kademe ilerlemesi geç geliyor ve geçmiş ayların farkı yatıyor hesabıma ama dediğim gibi fazla yüksek meblalar değil

Hocam il ya da ilçe mutemedine gidip durumu anlatın. Matbu bir form var. Eğer mutemette yoksa form, mal müdürlüğünden isteyin. Oradaki hesaplama oranlarıyla maaş farkınızı hesaplayıp; formu imzalatın. Sonra mal müdürlüğüne teslim edin. Fark bordrosu yaparak ödemeyi gerçekleştirirler.

10-15 tl civarı bir fark alırsın hocam bordronu kbs sistemi ile ilgilenen müdür yard. Ya da memur yapar.

easytr' Alıntı:
okulun memuruna 1 paket sigara alırsan gerisini düşünmezsin :)

O zaman da alacağın farkı memura harcamış olursun peşin peşin... 10 TL ya tutar ya tutmaz hocam. Sen bilirsin ama uğraşmaya değer mi bilmem.

Ben niye gece uyuyamadığım zaman gelip burada birşeyler yazıyorum bu arada? 7 saat sonra "günaydın çocuklar" demem gerekmiyor mu...

trajı komik olay:)),bu ay 7.1 den 7.2 oldum . maas farkı bordrom cıkmıs sonuc, eklenen ücret 2.14 tl , kesinti 2.15 tl , net ödenen tutar -0,01 , bence hiç kademe filan atlamayın:))) :puhaha:

Arkadaşlar, mal müdürlüğüne zaten dilekçe verdim, buna rağmen umursamıyorlar, ille de okul yatacak miktarı hesaplayacakmış, ayrıca bildiğim kadarıyla kbs sistemi sadece bilgilendirme amaçlı değil mi okullar için, sisteme giriliyor ve hesaba ne kadar yatırılacağı gözüküyor, dökümü falan alınıyor, hesaplamaya dönük bir yer yok diye biliyorum, okuldan bana okulun sorumluluğunun sadece personeldeki farklılıkların mal müdürlüğüne bildirilmesi (doğum, evlilik, ölüm, derece/kademe, uzmanlık gibi) biçiminde açıklama yapıldı... gerekli hesaplamaların da mal müdürlüğünden gerçekleştirildiğini... dilekçeye cevap vermediler, artık kaymakamlığa yazmayı düşünüyorum...

Okulda bu işe ilgilenen memurun yapması gerekir.Eğer zorluk çıkarırsa idareye dilekçe yazıp verirseniz paşa paşa yapmak zorunda kalır.1 paket sigaraya da gerek kalmaz.Buna benzer bir olay benim de başıma gelmişti.Ben böyle yapmıştım

Geri