Ek ders yönetmeliği mi değişmiş? Sevk olayı.....

Kodla Büyü

sedkorn

Aktif Üye
Az önce öğretmenler odasında konuşuluyordu,
Önceden doktora gider ayakta tedavi olur ve o gün okula gelmezseniz ekdersiniz kesilmiyordu,
şimdi ayakta tedavi de olsanız gelmezseniz 7 saat ekders kesilecek miş?
yine miş li muş lu oldu ama... var mı duyan eden?

Yazısı gelmiş sanırım. Ama bu da muşlu oldu yahu :lol:

Bence mantıklı bir uygulama ama ekdersin haftalık kesilmesi yanlış. Bence gelinmeyen gün için 3 saat sabit ekders kesilmeli o kadar. Çünkü bu sefer de adam ekdersinin olmadığı gün ama maaş karşılığı girdiği gün için sevk alıp gidebilir. Bunu da engellemek için ders görevinden 3 saat sabit kesilmeli. Koordinatörlük vs. varsa, bu kesilen 3 saate o da eklenmeli.

Eğer doktora gittikten sonra işiniz erken bitiyosa okula geri dönmek zorundasınız.(Giriş- çıkış saatlerine bakılıyo) Ve o gün ek dersiniz kesilmiyor. Eğer doktor 1 günlük istirahat verirse o gün raporlu sayılıyorsunuz ve dolayısıyla ek dersiniz kesiliyor. En son toplantımızda böyle konuşulmuştu.

Ekli dosyalar

• atakta-tedavi-gelen.jpg
    atakta-tedavi-gelen.jpg
    51.9 KB · Görüntüleme: 5,148
anchor' Alıntı:
Eğer doktora gittikten sonra işiniz erken bitiyosa okula geri dönmek zorundasınız.(Giriş- çıkış saatlerine bakılıyo) Ve o gün ek dersiniz kesilmiyor. Eğer doktor 1 günlük istirahat verirse o gün raporlu sayılıyorsunuz ve dolayısıyla ek dersiniz kesiliyor. En son toplantımızda böyle konuşulmuştu.
Giriş çıkış saati diye birşey yok. bir önceki mesajıma bakanlığı verdiği cevapta "tarih konulmuş olup saat belirtilmemiş deniliyor". Bu saati kim çıkardı bilinmiyor.

saat ifadesi ilgide ki genelgede geçmiyor zaten. durup dururken ortalığı bulandırıp ek dersin kesilmesini sağlayacak arkadaşlar.

obsearchver' Alıntı:
Yazısı gelmiş sanırım. Ama bu da muşlu oldu yahu :lol:

Bence mantıklı bir uygulama ama ekdersin haftalık kesilmesi yanlış. Bence gelinmeyen gün için 3 saat sabit ekders kesilmeli o kadar. Çünkü bu sefer de adam ekdersinin olmadığı gün ama maaş karşılığı girdiği gün için sevk alıp gidebilir. Bunu da engellemek için ders görevinden 3 saat sabit kesilmeli. Koordinatörlük vs. varsa, bu kesilen 3 saate o da eklenmeli.
hocam maaş karşılı gün diye bir şey yok. toplam ekdersiniz her güne eşit olacak şekilde dağıtılır fazlalıklar pazartesi cuma salı perşembe şeklinde dağıtlır.

Hastaneye gidişlerde ek ders durumu en son olarak nasıl bir hal aldı.Son durum nedir?Ayakta tedavi olunca ve okula gidilmeyince o gün kaç saat ek ders kesiliyor tedavi olup okula gidince kaç saat ek ders kesiliyor.Haftanın son günü olan cuma günü hastaneye gidilerse durum ne olur? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirler mi?

gecen yılın sonlarında bizim okulada yazı gelmiş artık gelemyenlerden 7 saat kesiliyo .

danışday davayı reddetmiş.. bundan dolayı artık ek ders kesilecek.. geriye dönük verilen ek derslerin geri alınıp alınmayacağı maliyeye sorulacak..

yine bazı öğretmen arkadaşların suistimali nedeniyle bizler mağdur olduk desek yeridir, adam 8.00 da hastaneye giriş yaptırıyor 8.15 de işleri bitiyor hastaneden ayrılıyor ve ben bugün doktora gittim diye öğleden sonraki dersine gelmiyor... Bunu 50 öğretmenden biri yapıyor doğal olarak eski haline çevirdiler...Olan yine bize oldu.... zaten bu memlekette getirilen hangi madde üç kağıtçılar yüzünden gelmiyor ki...

Ayda 4 güne kadar olan ayakta tedavi de kesinti yapılamıyordu danıştayın yürütmeyi durdurma kararını kaldırması üzerine sevk rapor mazeret izni gibi durumlarda artık ekdersler kesilecek.
Sadbus ve acilus hocam
Yukarıda sayılan durumlardan dolayı ders görevini yerine getiremeyen öğretmenden öncelikle ekders ücretleri kesilir , gelemediğiniz gün kaç saat dersiniz varsa o kadar ekdersiniz kesilir hafta içinde 10 saati geçiyorsa hazırlık da kesilir.rehberlik gününüze denk geliyorsa 2 saat rehberliğinizde kesilir ;
Maaş karşılığı olan günler ,ekders olan günler diye bişey yok gelmediğniz hergün ekders karşılığı cumada gelmezseniz kesilir pazarteside gelmezseniz kesilir

DEĞİŞEN KARAR
MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16/b.Maddesine göre “Bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar”

ARTIK bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmıyorlar

egitimci.' Alıntı:
yine bazı öğretmen arkadaşların suistimali nedeniyle bizler mağdur olduk desek yeridir, adam 8.00 da hastaneye giriş yaptırıyor 8.15 de işleri bitiyor hastaneden ayrılıyor ve ben bugün doktora gittim diye öğleden sonraki dersine gelmiyor... Bunu 50 öğretmenden biri yapıyor doğal olarak eski haline çevirdiler...Olan yine bize oldu.... zaten bu memlekette getirilen hangi madde üç kağıtçılar yüzünden gelmiyor ki...

bu 50 öğretmen istatistiğini nerden buldunuz merak ettim hocam? neden sürekli öğretmenler böyle karaktersizmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor, bakana başbakana kızıyoruz öğretmenlere karsı tavırlarından ama kendi içimizde de öyle düşünenler yok değil demek ki.. ben 60 öğretmenli bir okulda çalışıyorum ve hiç birisinin öyle bir durumu kasıtlı olarak kötüye kullanmayacağına inanıyorum kesinlikle, he dediğiniz gibi belki gelmeyebilir ama hasta sonucta doktorada gitmiş ilaçlarını içip yatsa birazcık o gün gelmese kıyamet mi kopar? zaten kendini iyi hissediyorsa gidip gelir hemen..
okulumuzun hemen yakınında sağlık ocağı var ben senelerdir şahit oluyorum öğretmen arkadaşlar bırakın tamamen gelmemeyi boş dersinde gidip geliyor sağlık ocağına..
Meslektaşlarımıza bence biraz daha pozitif bakmamız gerekiyor..

serol45' Alıntı:
egitimci.' Alıntı:

bu 50 öğretmen istatistiğini nerden buldunuz merak ettim hocam? neden sürekli öğretmenler böyle karaktersizmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor, bakana başbakana kızıyoruz öğretmenlere karsı tavırlarından ama kendi içimizde de öyle düşünenler yok değil demek ki.. ben 60 öğretmenli bir okulda çalışıyorum ve hiç birisinin öyle bir durumu kasıtlı olarak kötüye kullanmayacağına inanıyorum kesinlikle, he dediğiniz gibi belki gelmeyebilir ama hasta sonucta doktorada gitmiş ilaçlarını içip yatsa birazcık o gün gelmese kıyamet mi kopar? zaten kendini iyi hissediyorsa gidip gelir hemen..
okulumuzun hemen yakınında sağlık ocağı var ben senelerdir şahit oluyorum öğretmen arkadaşlar bırakın tamamen gelmemeyi boş dersinde gidip geliyor sağlık ocağına..
Meslektaşlarımıza bence biraz daha pozitif bakmamız gerekiyor..
:+1: :+1:

Geri