Egzersiz sorunsalı?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Okulumda dyk kursum açılmadı. Ben de bu yüzden egzersiz açmak istiyorum. Tabi bilişim alanında egzersiz açmak için tübitak başvurusu gerekiyormuş malum. Ben de bu yıl bir tübitak projesi hazırlamaya karar verdim. Strach ile bir proje yaparak tübitak’a başvuru yapacağım. Ancak şöyle bir sorun var. Egzersiz başvuruları bu hafta bitiyor. Ben şimdi milli eğitime gidipte ben bu yıl tübitak’a başvurup proje hazırlayacağım deyipte egzersiz açabilir miyim? Sonuçta tübitak onayları ikinci dönem netleşiyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Hocam bu durum bölgeden bölgeye fark ediyor. Geçen yıllarda dönem başında egzersiz için başvurumuzu gönderiyor ve tübitak çalışmalarına başlıyorduk. Tübitak onaylanırsa egzersize devam ediyorduk, onaylanmaz ise egzersiz son buluyordu. Ama bu sene başında gelen yazıda dediler ki önce tübitaka başvurun onaylanırsa gelin egzersiz için başvurun ona göre açalım dediler. Bu durum bir çok öğretmen arkadaş tarafından kabul görmedi. Zaten en çok zaman harcanılan ve emek verilen kısım proje hazırlama kısmı ama bu kısımda hiç bir destek yok diyorlar. Zaten onay kısmı neredeyse 2. dönemi buluyor, bu da çok mantıklı gelmiyor bir çok öğretmene. Bizde durum bu şekilde.

Ben satranç açıyorum tavsiye ederim. Bilişim olunca tubitakla uğraşama kadar satranç en iyisi derim.

Geri