Eğitim-iş sendikası böte öğretmenleri çalışması

Kodla Büyü
Hocam benim bu konuda iki maddem olacak
1- DYK ların açılmasında yaşanılan sıkıntılar,
2- Yıllardır bir şey gözümüzden kaçıyor. Türkçe ve Beden Eğitimi Öğretmenleri gibi bizim de açacağımız Egzersiz Çalışmaları için herhangi bir belge sunmadan direk egzersiz açabilme imkanının da bizlere verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Gidip farklı kurs isimleri altında açıp çocuklara farklı bilgiler sunmak zorunda kalınabiliyor. Bunu bizim branşımız için öğretmenin belge ihtiyacı olmadan açmasının sağlanması gerektiği kanaatindeyim.

Hocam benim bu konuda iki maddem olacak
1- DYK ların açılmasında yaşanılan sıkıntılar,
2- Yıllardır bir şey gözümüzden kaçıyor. Türkçe ve Beden Eğitimi Öğretmenleri gibi bizim de açacağımız Egzersiz Çalışmaları için herhangi bir belge sunmadan direk egzersiz açabilme imkanının da bizlere verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Gidip farklı kurs isimleri altında açıp çocuklara farklı bilgiler sunmak zorunda kalınabiliyor. Bunu bizim branşımız için öğretmenin belge ihtiyacı olmadan açmasının sağlanması gerektiği kanaatindeyim.
Hocam egzersiz yerine dyk'ya odaklanırsak daha karlı çıkarız. egzersizin ek dersi emeğin karşılığını vermiyor maalesef

Güzel çalışma olmuş hocam, emeğinize teşekkür ederiz. Dilerim sendika bu maddeleri bakanlık gündemine sokmayı başarır.
Ankaradaki öğretmenlerimiz bir gün bakanlıktan randevu alsa ve yetkili kişilere iletebilse keşke.

Hocam egzersiz yerine dyk'ya odaklanırsak daha karlı çıkarız. egzersizin ek dersi emeğin karşılığını vermiyor maalesef
Bence bu haliyle Destekleme Kursları çok devam etmeyecek gibi geliyor bana ve maalesef her yapılan değişiklik bizim aleyhimize oluyor. Şimdi bir kıymeti yok gibi olsa da bence egzersiz çalışmalarının bizim branşımız adına düzenlenmesi gerektiği kanaatindeyim. Örneğin BTR olunca yok maaş karşılığı dolmalı mı dolmamalı mı, hafta içi mi olmalı hafta sonu mu olmalı gibi bir sürü sorunlar çıkıyor karşımıza. Tabii raporu siz yazacağınız için benimki sadece bir teklif.
Ayrıca BTR sorunlarını da dile getirirseniz sevinirim hocam. Örneğin nöbet, mesai süreleri, ders karşılığının dolup dolmaması, başka okula görevlendirilme gibi sorunlar maalesef bizi okul idareleri ile çok karşı karşıya getirebiliyor. Bunların daha net yazıldığı bir yönerge, yönetmelik ya da genelge yayınlansa bizi çok rahatlatır diye düşünüyorum. Nöbet konusunda ücret ödenmezken istemiyorduk ama şimdi ayda 150 TL 'ye varan bi kaybımız oluyor. Bu konuyu da dile getirseniz çok iyi olur gibime geliyor :)

emeğinize sağlık hocam. yalnız ilköğretimlerdeki bilişim dersine bizim girmemiz gerektiği eksik kalmış. ekleyebilirseniz çok iyi olur.

Polemik konusu olsun diye sormuyorum BTE diye bir derneğimiz var...Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla da bu dernek yetkilileri bakanlıktaki üst düzey kişilerle de görüşüyorlar.Peki bu görüşmelerde bölümün sorunları dile getirilmiyor mu?Ne yapar bu dernek açıkçası merak ediyorum?

Valla kişisel olarak sorunun bölüm öğretmenleri olarak bizden kaynaklandığını düşünüyorum. ŞÖYLEKİ;
1- Sosyal medya denen olgu günümüzde 4. güç iken sosyal medyayı en iyi kullanması gereken tayfa kendi sorununu dile getiremiyor. Sorunu SOSYAL MEDYADA dillendirmeliyiz.

2- Bir araya gelip tepki koyamıyoruz. Şu olay Beden eğitimi öğretmenlerinin başına gelse idi şimdiye çözülmüştü. Çünkü vurdumduymaz her şeye atlayan bir tayfayız. Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar ve biz bunu kabul ediyoruz: Fatih Projesi BT Rehber öğretmenliği görevlendirmesi diye bir ihtiyaç var ki kaç yıldır görevlendirmeyle götürülüyor. Gelin yapmayalım ve dernek de bu kararımızı yaysın. Ama maddi kaygılar gözetilerek (kendim dahil) bu saçma sapan görevlendirme uygulama yıllardır devam ettiriliyor.

3- Kodlama diye ortaya bir şey atıldı. Çok güzel...MEM'ler şuan bu konuda faaliyetler düzenliyor. Tam sorunları dile getirecek ortam yakalamışız ama maalesef ANLATAMIYORUZ. Okulda futbol topu olmadı mı Beden eğitimi öğretmeni "top yok al takım çıkarayım" diye sorunu dile getiriyor BTciler sağolsun hiç sorun yokmuş gibi aynen devam. O yüzden sorunlar da yukarı GİTMİYOR, GİDEMİYOR. Ben hiç okula futbol topu kazandırmak için bankalara, özel şirketlere mesaj atan Beden eğitimi öğretmeni görmedim. Bilgisayarsız bilgisayar dersi işliyoruz 4 yıldır ben dahil birçok kişi başka yerlere yardım için başvurmuştur. Hatta konu başlığı bile var. İşin özü şu: veli gördüm beden eğitimi dersinde neden top yok diye idareye tepki koymaya gelen ama bu okulun neden bilgisayarı yok bty dersi için diye gelen bir veli görmedim.

Problem çözmeye dayalı yetiştirildik. Ortada bir sorun var ama bir şekilde de hallediyoruz. Çözüm mercii de halledildiğini gördüğü, Türkiye'de yapılan eğitim de "dostlar alışverişte görsün" mukabilinde yapıldığından BÖYLE DEVAM EDECEKTİR.NOKTA

yazıya 2 madde daha ekleyip genel merkeze gönderdim arkadaşlar hayırlı olsun.
Eğitim-iş ...iş yapan sendika...

Senelerdir BTR kadrosu dediniz ne yol aldınız hocam.
Ders mers hikaye demişssiniz de bu bölümün amacı nedir.
Fatih Projesi bugün var yarın yok BTR ile ne yapmayı düşünüyorsunuz ya da neler yapmayı planlıyorsunuz.
Dersin gereksiz olup olmadığı bize bağlı, dersine sahip çıkarsan ne kadar gerekli olduğunu herkes görüyor ve anlıyor merak etme hocam.
Ama öncelikle bölüme sahip çıkmak gerekiyor.
Benim bölümde 12.senem ve hiçbir zaman boşvermedim ve şu ana kadar 5 okul gezdim hiçbir velim ya da öğrencim gereksiz olarak görmedi bu dersi.
Size ve sizin gibi düşünen arkadaşlara tavsiyem biraz bölümün arkasında duralım. Emin olun BTR dediğiniz kadro bize hiçbirşey getirmez , kaybettirir.
Umarım görürüm, sonunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak bu amaçta birleşiriz ve bölüm istediğimiz yerlere gelir.
Kesinlikle hocam katılıyorum size şu konuda: Dersimiz önemli olan BTR nin bize kattığı birşey yok... Hı eğer küçük bir okulda iseniz ve vaktiniz bol ise kendinizi geliştirmek için zamanınız olur o kadar.

Geri