Eğitim destek odasında verilen kurs ekders sorunu

Kodla Büyü

izorya43

Aktif Üye
Arkadaşlar selamlar. Ortaokulda görev yapmaktayım. Ama başka bir anadolu lisesinde 2 gün Bt rehberliği görevini yürütmekteyim. Kendi okulumda açılan eğitim destek odasında özel eğitime muhtaç öğrenciler için kursta görev aldım 2 saat. Bu kursun ekdersini alabilirim değil mi? Dayanak olarak da MEBin onay yazısındaki bt rehber öğretmeni olduğu zamanlarda nöbet görevi dahil hiçbir görev alamazı gösterdim. Çünkü kendi okulumda Bt rehberi değilim. Sizin fikirleriniz neler?

Hocam gecen donem ben verdim ama bu donem vermedim haftaici kurslari egitim ogretim saatinden sayan bu egitim destek odasini hic kabul etmez

Hocam BTR görevlendirmendeki görev tanımlarında verdiğin bu kurs yer almadığı için hem görev tanımının hem de görevlendirildiğin yerin dışında verdiğin bu kurstan ekders ücreti alabilirsin

Alırsınız görev saati dışı içi ayrımı yok ayrıca destek odası yazısında gerekli bilgiler var, btr ayrımı yok müdür ve mudur yardımcılarıda yapabiliyor sorun yok

Evet arkadaşlar idareciler alabiliyorlar,. Onlar alabiliyorken benim de alabiliyor olmam lazım, zaten mantıken de öyle. Dahası lisede eğitim öğretim 4 gibi bitiyor. Kendi okulumda dersler 6.40ta bitiyor, En azindan 4ten sonra yaparsam bu eğitimi, diyecek biseyleri de olmaz, btr görevini yürütmek gereken zaman gibi bir mazeret de bildiremezler.İlçedeki mutemedin ezbere konuşması işte. Pekinhangi resmi yazıyı gostermeliyim sizce?

izorya43' Alıntı:
Evet arkadaşlar idareciler alabiliyorlar,. Onlar alabiliyorken benim de alabiliyor olmam lazım, zaten mantıken de öyle. Dahası lisede eğitim öğretim 4 gibi bitiyor. Kendi okulumda dersler 6.40ta bitiyor, En azindan 4ten sonra yaparsam bu eğitimi, diyecek biseyleri de olmaz, btr görevini yürütmek gereken zaman gibi bir mazeret de bildiremezler.İlçedeki mutemedin ezbere konuşması işte. Pekinhangi resmi yazıyı gostermeliyim sizce?

hocam yazı falan göstermeye gerek yok okul kbs ye girsin direkt ekdersi, olurunu almışlardır zaten
ama sakın görüş sormayın, bakın destekleme kursları elimizden gitti kaç haftadır uğraşıyoruz geri almak için
bunuda alırlar elimizden. Destek odası kılavuzda yazıyor zaten herşey

Geri