Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Eğitim destek odasında verilen kurs ekders sorunu

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında izorya43 tarafından paylaşıldı.

1. izorya43

izorya43 Aktif Üye

Arkadaşlar selamlar. Ortaokulda görev yapmaktayım. Ama başka bir anadolu lisesinde 2 gün Bt rehberliği görevini yürütmekteyim. Kendi okulumda açılan eğitim destek odasında özel eğitime muhtaç öğrenciler için kursta görev aldım 2 saat. Bu kursun ekdersini alabilirim değil mi? Dayanak olarak da MEBin onay yazısındaki bt rehber öğretmeni olduğu zamanlarda nöbet görevi dahil hiçbir görev alamazı gösterdim. Çünkü kendi okulumda Bt rehberi değilim. Sizin fikirleriniz neler?

2. izorya43

izorya43 Aktif Üye

Arkadaşlar, var mı fikri olan?

3. AKom

AKom Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam gecen donem ben verdim ama bu donem vermedim haftaici kurslari egitim ogretim saatinden sayan bu egitim destek odasini hic kabul etmez

4. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

Dyk yi kapatan bunun ek dersini verir mi? Yegitek in görev yazisini takan yok

5. mas1961

mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam BTR görevlendirmendeki görev tanımlarında verdiğin bu kurs yer almadığı için hem görev tanımının hem de görevlendirildiğin yerin dışında verdiğin bu kurstan ekders ücreti alabilirsin

6. eemree

eemree Süper Üye Süper Üye

Ne yaparsanız yapın,görüş sormayın

7. eemree

Alırsınız görev saati dışı içi ayrımı yok ayrıca destek odası yazısında gerekli bilgiler var, btr ayrımı yok müdür ve mudur yardımcılarıda yapabiliyor sorun yok

8. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

Mudur ve yardimcilari alamiyor

9. izorya43

izorya43 Aktif Üye

Evet arkadaşlar idareciler alabiliyorlar,. Onlar alabiliyorken benim de alabiliyor olmam lazım, zaten mantıken de öyle. Dahası lisede eğitim öğretim 4 gibi bitiyor. Kendi okulumda dersler 6.40ta bitiyor, En azindan 4ten sonra yaparsam bu eğitimi, diyecek biseyleri de olmaz, btr görevini yürütmek gereken zaman gibi bir mazeret de bildiremezler.İlçedeki mutemedin ezbere konuşması işte. Pekinhangi resmi yazıyı gostermeliyim sizce?

10. eemree

hocam yazı falan göstermeye gerek yok okul kbs ye girsin direkt ekdersi, olurunu almışlardır zaten
    ama sakın görüş sormayın, bakın destekleme kursları elimizden gitti kaç haftadır uğraşıyoruz geri almak için
    bunuda alırlar elimizden. Destek odası kılavuzda yazıyor zaten herşey

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal