eğitim bölgesindeki ders açığını ftbtr ile doldurulması

Kodla Büyü

say.48

Site Gezgini
Arkadaşlar Merhaba;
Bir ilçe köy ortaokulda bilişim tek öğretmeniyim.6 saat dersim bulunmakta.Eğitim bölgesi no:90. Kadromun olduğu köy okulunda akıllı tahta olmadığı için ilçe merkez anadolu lisesinde(Eğitim bölgesi no:14) Fatih.p.btr olarak görev yapıyorum.Geçen hafta anadolu lisesinde 2 ve başka bir köy okulunda ise 4 saat derse girmem gerektiğini söylediler .Bu şekilde 3 okula çıkmış oluyor.Merak ettiğim şey eğitim bölgesi farklı okullara bu şekilde görevlendirme yapılabiliyor mu?İl formatörümüz eğitim bölgeniz aynı ise girmek zorundasınız dedi.

Kendi okulundaki ders gorevini verdikten sonra sadece btr oldugunuz okulda btr gorevinizi yaparsiniz degil gorevli oldugunuz lisede hic bir baska okulda gorev veremezler

Bizde de aynı problem. Köy okulundayım, btr'yim, ilçe merkezindeki derslere girmemi istiyorlar.

FBTR Tereddüt Edilen Hususlar MADDE 2:

-Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen
öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği
okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi
verilmeyecektir.

-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık
karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır

Geri