Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

EĞİTİCİ SINAVINAMI GİRDİK YOKSA TAMİRCİLİK SINAVINAMI?

Konu, 'Fatih Projesi Eğitmenleri' kısmında denizlerb tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. denizlerb

  denizlerb Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.753
  Beğeni:
  0
  ben soru dağılımını çok adaletsiz buldum. hep donanım sorumuşlar. yazılımdan soru gelmemiş. Bu sınav eğitek e hiç yakışmadı?
   
 2. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.394
  Beğeni:
  167
  normal değilmi sizce hocam okulda da bizleri böyle görmüyorlar mı
   
 3. ercinc98

  ercinc98 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.846
  Beğeni:
  14
  bence de eğitek'e yakışmadı.
   
 4. denizlerb

  denizlerb Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.753
  Beğeni:
  0
  karınca-52 hocam okul insanların cahilliğinden öyle görülüyoruz. eğitek te cahilmiş.
   
 5. ertanbadem

  ertanbadem Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  100
  Beğeni:
  0
  Aranızda arızalı,açılmayan bilgisayarda yazılım çalıştırabilen olağanüstü yetenekli arkadaşlar var mı? Eğer yoksa bu işin temelinin donanım olduğunu bilmeliyiz.Ha , sadece donanım mı hayır, ama ağırlıkla donanım olması mantıklı.Çünkü yazılım deyince neyi kastediyorsunuz.C++ ta usta olan bir arkadaşım var. Dreamweaverden anlamaz hiç. Yazılım o kadar geniş bir umman ki. Kimse ben hepsinde iyiyim diyemez.Oysa donanım temeldir. Kişiler istediği yazılım alanında kendini geliştirip branşlaşabilir. Ama donanımda yetersiz bir ebitefo sadece eziyettir okullara..
   
 6. basbag

  basbag Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  566
  Beğeni:
  0
  bi özeleştiri yapayım günümün en az 6-7 saati pc başında geçiyor ve hep bilim ve teknoloji alanında işlerle uğraşıyorum. sorular gayet iyiydi. 68 net yaptım demeye hep utandım. dediğim gibi arkadaşlar bilgisayar dünyası bir derya deniz elbette herşeyi bilemeyiz. burda okuyorum arkadaşların 80 ve üstünde netleri var bravo ben bu arkadaşları gerçkten tebrik ediyorum.
   
 7. ebfo45

  ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar eğitek en baaştan beri aplus soracağım dedi. Ters köşeye yattınız mızıkçılık yapıyorsunuz. Elin amerikasında microsoft sistem mühendisliği sertifikası alacak adama önce bir a+ al server kuracağın donanımı tanı sonra msce ol derler. Elin amerikalısı doğru yapıyor bizim eğitek yanlış yapıyor öylemi. Benim netlerim de öle ahım şahım değil ama bu sınav bence 2006 ya göre daha iyiydi. Sonuçta beğenen de olacak beğenmeyen de unutmayın bu sınav eleme değil sıralama sınavıdır. Sonuçta sen yapamadıysan başkası da yapamamıştır.
   
 8. spontan

  spontan Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  35
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar. formatörlük sınavına girmedim. ama donanımı savunan bi arkadşın yazısı hiç hoşuma gitmedi. ben c , c++, dreamveawer, asp.net,php,asp,visal basic, c#,flash,fireworks,matlab,veri tabanı vs gibi programları biliyorum. hepsinden üst düzeyde olmasa da bilgim var. donanım da ne var? ya da donanımda zarar gören bi elemanı tamir mi edebiliyoruz? hardisk bozuldu at çöpe, anakart bozuldu at çöpe, işlemci bozuldu at çöpe... yenisini al tak. evet donanım önemli ama çok fazla bişi gerektirmiyo diye düşünüyorum.
  yalnız formatörlük bana göre tamircilik gibi bişey. eğitici formatörle süslemişler ismini. tekniker yerine bilgsayar öğretmenlerini kullanıyolar bence. o yüzden sınava başvurmadım. ama bunun aksini iddia eden arkadaşlar beni lütfen aydınlatsınlar...
   
 9. polathanem

  polathanem Site Gezgini

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  47
  Beğeni:
  0
  spontan hocam :+1: size tamamen katılıyorum ama ben sınava katılıp pişman olanlardanım ben teknik servis elemanı değilim egitek kusura bakmasın :)
   
 10. dej51

  dej51 Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  57
  Beğeni:
  0
  spontan hocam işlemciyi tamir ederim diyen yalan söyler tabiki anca tutturabilirsen eski işlemcilerde tırnağı lehimlersin :) geçen notebook hd'si açtım sınavdan önce kapak açık çalıştırdım kafa vuruyordu sonra dedim bu kafada problem vardır :) biraz elledim şimdi hd'nin kafası yok :D çöpe atmadım duvara astım güzel görünüyor.
   
 11. ethen

  ethen Site Gezgini

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  şikayet eden arkadaşlar acaba nasıl soruların sorulmasını bekliyorlardı merak ediyorum. soruların a+ olacağı ve a+ sınavda ne gibi soruların sorulacağı belliydiı. hatta bazı sorular testking'lerdekinin aynısıydı.

  formatörlük konusuna gelince aslında bir nevi tamircilik yapıyorsunuz fakat asli göreviniz öğretmenlerin bt sınıfını kullanmasına rehberlik etmek, devletin sağlamış olduğu bilgisayar, projeksiyon gibi araçları sadece bilgisayar dersi için değil diğer dersler içinde kullanılmasında ön ayak olmak. düşünün ders biyoloji ve siz hücredeki organellerin yerini bir yap-boz oyunuyla deneme-yanılmayla öğreniyorsunuz.

  son olarak bildiğim kadarıyla eğitici formatörlerin hizmetiçi eğitimleri oluyor ve bu eğitimlerinde teknik servis eğitimleride verilmiyor. daha çok arkadaşımın zikrettiği dw, photoshop, flash gibi programların eğitimi veriliyor. işte size kendinizi ilgili programlarda geliştirmek için fırsat. yani sorulara bakarak teknik servis elemanı olacağınızı zannetmeyin, bu tamamen görev yaptığınız yerdeki idareciler ve sizin insiyatifinize kalmış.
   
 12. sagbulent

  sagbulent Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar eğitimciyiz de öğretim becerilerinde nasıldınız merak ediyorum açıkçası 40 tane de eğitim sorusu vardı benim oldukça düşük de...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal