Eğitici Formatörlük Sınavına Katılabilir miyim?

Kodla Büyü

hirmak35

Üye
Merhabalar.
Ben okulumda Bilişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Eğitici Formatörlük Sınavına Katılmak istiyorum fakat klavuzu incelediğimizde Katılabilenler bölümünde;
c. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olan ve/veya halen
Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,lar katılabilir diyor.
Sorum şu: Benim Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik belgem yok, zaten bu belgeyi almak için sınava girmeyi düşünüyorum. Bu sınava ben girebilecek miyim? Sadece Formatörlük belgem var.
Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar....

katılabilirsin ... bunu demek çok zor olmasa gerek ;) Tabi ki bizim gibi stajerlik vs. gibi bir maddeye takılmıyorsan ...

arkadaşlar bende sınava katılmak istiyorum ama yanlış anlamadıysam stajerler müracat edemiyor.bu konuda bilgisi olan varmı?

azra' Alıntı:
arkadaşlar bende sınava katılmak istiyorum ama yanlış anlamadıysam stajerler müracat edemiyor.bu konuda bilgisi olan varmı?

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv1/forma ... LAVUZU.pdf

1.2.1 Başvuru Yapabilenler
a. Kadroları ilk veya orta dereceli okullarda olan ve bu okullarda görev yapan veya
kadroları bu okullarda olup da geçici görevle Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde
görevlendirilmiş olan,
b. Öğretmenlikte stajyerliği kalkmış ve Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda en
fazla 18 yıl görev yapmış olan (2006–2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici
Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yapmış olanlar bu maddeden muaftır),

c. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olan ve/veya halen
Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,
d. En az 4 (dört) yıllık öğretim yapan fakülte ve yüksekokullardan lisans
diplomasıyla mezun olan öğretmenler
"Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına”
başvurabileceklerdir.

madde 2 de belirtildiği gibi stajyer öğretmenler başvuru yapamazlar.

arkadaşlar benim 1 yıllık sürem tam 15 şubat itibariyle doluyor.
vede başvurular 15 şubatta son, aynı gün stajerliğim kaldırılmış olurmu ve ben sınava baş vurabilirmiyim acaba?

celikumit' Alıntı:
vede başvurular 15 şubatta son, aynı gün stajerliğim kaldırılmış olurmu ve ben sınava baş vurabilirmiyim acaba?

aynı durum benim içinde geçerli bu sorunun cevabını bende merakla bekliyorum...

Arkadaşlar 2 sorum olacak:
1. si :bu sınavın tarihi ne zaman? okulda herhangibir yazı görmedim
2. si : Ben de okulumuza 2. dönem bilgisayar formatör öğretmeni olarak görevlendirildim. Fakat Yüksek lisansı da kazandım. Okul benim için bir günümü boşaltsa bu sorun oluyormu?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

selam arkadaşlar benim sizlerden isteğim formatörlük sınavına girmek istiyorum fakat süre az geçmiş yıllarda çıkmış soru lazım ilgilenen arkadaşlar için şimdididen teşekkürler

sehergin' Alıntı:
2. si : Ben de okulumuza 2. dönem bilgisayar formatör öğretmeni olarak görevlendirildim. Fakat Yüksek lisansı da kazandım. Okul benim için bir günümü boşaltsa bu sorun oluyormu?

Arkadaşım kızma ama bilgisayar öğretmeni misin. www.meb.gov.tr diye bir zımbırtı var hocam oraya bakınız okula yazı gelcek dye beklersen çok beklersin :) 2006 sınavına katılmayan bilgisayarcı arkadaşlarda aynı mazereti sunmuştu biz sınava girsek sizi geçeriz diye. Mebin ana sayfasına bakmaktan aciz kişiler buyursun geçsin bakalım. :)

arkadaşlar benim branşım bilgisayar ve şuanda da bilişim teknoloji formatör görevlendirmesiyle çalışıyorum bu sına katılabilir miyim?seçilecek seçenekler vardı
1.2.1 Başvuru Yapabilenler
a. Kadroları ilk veya orta dereceli okullarda olan ve bu okullarda görev yapan veya
kadroları bu okullarda olup da geçici görevle Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde
görevlendirilmiş olan,
b. Öğretmenlikte stajyerliği kalkmış ve Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda en
fazla 18 yıl görev yapmış olan (2006–2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici
Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yapmış olanlar bu maddeden muaftır),
Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,
d. En az 4 (dört) yıllık öğretim yapan fakülte ve yüksekokullardan lisans
diplomasıyla mezun olan öğretmenler
"Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına”
başvurabileceklerdir.
Bunlardan hangisini işaretlemem gerekiyor...

ebfo45' Alıntı:
sehergin' Alıntı:

Arkadaşım kızma ama bilgisayar öğretmeni misin. www.meb.gov.tr diye bir zımbırtı var hocam oraya bakınız okula yazı gelcek dye beklersen çok beklersin :) 2006 sınavına katılmayan bilgisayarcı arkadaşlarda aynı mazereti sunmuştu biz sınava girsek sizi geçeriz diye. Mebin ana sayfasına bakmaktan aciz kişiler buyursun geçsin bakalım. :)

Bu formatörlük işi de zaten ileri de ziraat muhendisleri vb. kişilerin sınıf öğretmeni yapılması durumuna dönüşecek sanırım. Bu ülkede kimse kendi işini yapmadğı için formatörlüğü de diğer branşlara çok görmeyelim arkadaşlar :p

sidar' Alıntı:
celikumit' Alıntı:

aynı durum benim içinde geçerli bu sorunun cevabını bende merakla bekliyorum...

sıtajerlik hemen kalkmaz ilçe oneyleyecek sonra kaymakam sora vali sonra ilçeye gelip yazıyla size duyrulacak 2 yada üç ayı bulur o yazı okulunuza gelene kadarda stajersiniz

Geri