Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Aday Seçme Sınavı Açıklandı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Anladığım kadarıyla bu sınavın "okul formatörlğü" ile ilgisi yok,yanılıyor muyum?

Tuncay hcm Personel Genel Müdürlüğünün Denge Tazminatı ile ilgili görüşü yazılı olarak sizde varmı? Eğer varsa yüklerseniz sevinirim. Saygılarımla...

Microsoft Office Professional Plus 2007 hakkında olmasın bu sorular. en son sürümü sorup güncelliği ölçebilirler aslında.

formasyon dersleri eğitimde yöntem teknik stratejiler diye yorumladım ama emin değilim

biltek2007' Alıntı:
Microsoft Office Professional Plus 2007 hakkında olmasın bu sorular. en son sürümü sorup güncelliği ölçebilirler aslında.

Office den bi tane bile soru çıkmıcak o kadar diyeyim.

sorunlar hakkın cıdı bır acıklama yok aplus duzeyı hangı konualrı kapsıyor 2006 dakısınvda halbukı cok guzel acıklamısları sınav soru yuzde ve konualrını yınede bılenler varsa paylasabılırs mı?

sayın arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim ama bilgisayara ilgim çok fazla ,bu sınava ben girebilirmiyim yoksa bilgisyar öğretemnlerimi sadece girebilir.bilgilendirirseniz mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Neden nerelerden soracaklarını açıklamıyorlar. nelere bakacağız. Ağırlık nerden olacak. Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. bir de martta açıklanacak sonuç. İlçe de birinci olduk eğitici formator öğretmen olduk. Atamamız geldi ağustosta o zaman ne olacak. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Arkadaşlar anlamadığım şu ben ilçe de veya ilde çalışmak istemiyorum. Kendi okulumdan memnunum okul formatörü olarak devam etmek istiyorum yine de sınava girecekmiyim

kkirac' Alıntı:
Arkadaşlar anlamadığım şu ben ilçe de veya ilde çalışmak istemiyorum. Kendi okulumdan memnunum okul formatörü olarak devam etmek istiyorum yine de sınava girecekmiyim
Sınava Girip, eğer kazanırsan, Görevlendirme istemeyebilirsin....Herhangi bir zorunluluk yok.
sınava girmeye bilirisin,Herhangi bir zorunluluk yok.

Arkadaşlar A+ seviyesindeki bilişim teknolojileri sorularında office uygulamaları hakkında bir soru yok. Bigisayar donanımları ve işletim sistemleri hakkında (Server hariç. Server için Server+ adında başka bir düzey var. ) sorular soruluyor. Soru örneklerini Tuncay hocam daha önce vermişti. Aslına bakarsanız A+ seviyesi daha önce bildiğimiz konuların biraz daha ayrıntılı hali. Örnek olarak sayı tabanlarının çevirimi. Bazı kısaltmaların açılımı (Post, Mbr gibi) Seri portların pin sayısı, yazıcı çeşitleri ve özellikleri gibi sorular.
Ben bu sınava bir kaynaktan çalışmak istiyorum diyorsanız yine daha önceden Tuncay hocanın tavsiye ettiği Cisco System Bilişim Teknolojilerinin Temelleri I Kitabı (Kitap ile birlikte gelen CD İngilizce içeriğinde uygulamalar ve konun anlatımı var. ayrıca A+ seviyesinde 800 soru bulunmaktadır. Kendini deneyeceğiniz deneme sınavları mevcutur. Kitap 1050 sayfa alacaksanız biran önce alın) size yeterli olacaktır. (Kitap 2003 yılına ait A+ sınavı sorularına göre hazırlanmıştır.)

şimdi arkadaşlar şunları bir sorayım..
bu sınava eski yeni ayrımı yapılmadan herkes girebilecek.Barajı aşanlar kendi aralarında sıralamaya tabi olurken eski eğiticilere bir öncelik tanınacakmı yoksa herkes eşit şartlardamı sıralamaya girecek.Birde sınavdan muaf olanlar arasında tuncay hocamda vadı yanılmıyosam bu ekibin diğerlerinden farkı ne bunuda anlarsak bir daha dönemlerde bizde aynı öntemleri kullanırız.
Burada
1.Eğer eski eğiticilerde bir ayrıcalık olmayacaksa sınavdan kimsenin muaf olmması lazım..Çünkü muaf ekibin ne şartlarda seeçildiğini hepimiz biliyoruz.
2.Bana göre eski eğiticiler bu işleri düzene koydular ce belirliş yol aldılar ve bu bana göre onlara yapılan haksızlık

amaan boş verin eğitek in hangiyaptığı iş doğruki

eski eğiticiler elenebilecek tuncay gbi torpilliler kalacak :)

ebfo45' Alıntı:
eski eğiticiler elenebilecek tuncay gbi torpilliler kalacak :)

Torpil Olayı yok Arkadaşlar :eek:

Sınav olduktan sonra niye böyle bir şey yaptıklarını söyliyebilirim, Ama şu an bunu söylemem mümkün değil

Tuncay hocam ben biliyorum meseleyi şaka olsun diye takıldık kusura bakma. Başka ayrıntılardan haberdar edersen forumu seviniriz

Arkadaşlar bi kere bu şekilde eski eğiticileri yaptıkları hizmet ve verdiklleri emeği gözardı ederek birdenbire hiç bişe yapmamışlar gibi elemeye tabi tutmak çok yanlış.
İkinci olarak torpil tabiki var örneğin hangi mantıkla sınavdan muaf tutulan ayrıcalıklı bir grup oluşturuluyor herkes girsin sınava ondan sonra yapılanma olsun.(bu arada oradakilerin nasıl seçildiği ve kimlere yanaralılarak oluşturulduğunu çok iyi biliyoruz)
Ya herkes girmeli ki doğru olan budur eğer girmeyecekse eskilede girmemeli veya sıralamaya sokulmamalı yada herkes girmeli
hoş eğitek in yaptığı hangi iş doğruki ne kadar sınav yapsa herpsinde rezil oldular..Ankaradaki bu işten sırumlu arkadaşların kapasite ve alt yapısınıda çok iyi biliyoruz.Eğitek te görev yapan formatörler neden girmiyo sınava bunuda açıklarsanız çok seviiniriz

arkadaşlar bir anlayamadığımı konuda şu
bizler intel vesaire kurslar için hizmet içine alınacağız ve tarihleride geldi.Ozaman diyelimki sıralamaya giremedik bu kurslara yeni arkadaşlarmı gidecek.Bir kısmımız ise önceden zaten gitmişlerdi intel kurslarına bu arkadaşların durumu ne olacak.Bir iş bu kadarmı karıştırılır

Hala Torpile hayır

Cisco System Bilişim Teknolojilerinin temelleri kitabını nerden bulabilirim. ne kadardır acep :eek:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri