Ege-akdeniz bölgesi devremülk arayışları

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Önnot: hertelden bölümü (değişiklik olmadıysa) anasayfada gozukmediği için bölge itibariyle konu bu bölümde açılmıştır...

Merhaba arkadaslar
1-6 yas arası iki çocukla Diyarbakırda yasıyoruz. Hazirandan eylüle buraların sıcaklığı malumunuz. Bilmeyenler için söyliyim minimum 40 derece kuru sıcak.

Otel fiyatları da belli... Bu nedenle Nasipse önümüzdeki yıl 15 günlük süreli olan devremülklerden almak istiyorum.
Hem yeri gelir birkaç aile üyesini daha beraber götürürüz. Haa 3-5 yıl gidip sıkılırsak da hakkımızı kiraya verir üzerine gerekirse ekleyip otelleri de deneriz.
Bu nedenle hem diyarbakırın sıcağı gibi sıcaklardan kurtulmak hem de denize yakın olacak yerlerden devremülk için yer önerilerinizi alabilir miyim?
Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
Balıkesiri çok methettiler...Didim için de yabancılar çok fazla diye tavsiye ermediler bazı bilen arkadaslar... Siz ne dersiniz?

Yazlıkları ve mülkleri suriyeliler bastı diyorlar amcam didimden sattı

Hocam şimdi diyelim ki araban yok. Lastiği patladı diye sıkıntı eder misin.
Niye kendine sıkıntı olacak yer arıyorsun, başında durmadığın malın ne gereği var. Dostlukları sıkı tut dostunda kal öğretmen evinde kal
Ne bileyim belki yanlış düşünüyorum ama yok şurası çatladı patladı yok şu bu yine aynı paraya galir.
En azından kendini bir yere bağlamamış olursun

Ha ille çocukları düşünürmsdiyorsan akrabaların bol olduğu yer neresi ise orası. Bol bol etkileşirle, bizim bu tarz çocuklara ihtiyacımız var gelecekte. 3-9 katlı resmi hapishane çocukları ilerde nasıl olur bilmem. Ama herkes eğitimi bu devirde öğretmen den bekliyor, çocuğu eğiten ana sana ve çevredir, öğretmen bu çevrenin sadece bir parçasıdır.

Hocam esimin ailesi istanbulda onun dışında soy sop ne varsa diyarbakırda.
Devremülklerde bildiğim kadarıyla site gibi bir yapıda oluyor. Bir yönetimi ve bir yıllık aidatı oluyor.
Temel amaç çocukların da rahatlıkla denize girebileceği, değişiklik olabileceği bi yer. Öyle teee bilmem nereye kadar gidip denize girmek degil. Çünkü benim ufaklığı deyim yerindeyse denizden zor topluyorum. Utanmasa tekne al içinde yasayalım diyecek :)

Normalde planım
Atıyorum didimden aldım. Dbakırdan didime 4-5 günde gitmek. Dolana dolana. Misal urfa balıklıgöl halfeti , antep hayvanat bahcesi gibi... Sonra devremülk zamanı, ordan istanbul ziyaret, dönüşte de dolana dolana gelmek. Asagı yukarı yaz aylarının 25-30 gününü bu sekilde harcamak...
Yoksa atla git 15 gun kal gel degil istegim. Burdaki sıcaga ne kadar gec gelirsem o kadar iyi :)
Gündüz çünkü mecbur olmazsan dısarı cıkamıyon. Olsa olsa aksam. O zaman da cocuklar uyuklama donemine giriyor. Olmuyor yani

Hocam şu anda size Afyon / Gazlıgölden Grand Özgül Termalden mesaj atıyorum. Benim de 10 günlük ömür boyu tapulu 92m2 lik giriş kat havuzlu stüdyo daireli devremülküm var. Afyonun en iyi termal tatil köyü. Her sene geliyorum. Bu 3. gelişim. Bundan sonra satmayı düşünüyorum. Gerekirse irtibata geçebiliriz hocam. Bunun tarihi sabit değil hocam
hocam. Her sene 2 ay öteleniyor. Fakat tabi istediğiniz tarihe dönem değişikliği yapabiliyorsunuz.

Hocam ben daha cok kıyı bölgesi arıyorum..
Denize yakın olsun istiyorum.
Evi sabit tutar yeri geldiğinde komşu kıyı ilçelerini de dolanalım istiyorum

En azından kıyı il - ilçelerinde yasayan arkadaslar... Bulundugunuz yerin havasını suyunu anlatın bari... Yaz tatiline denk gelen zamanda sizin oralara gelinip 15-20 gün "ohh bee" tadında kalınır mı?

Hocam devre mülk bana hiç mantıklı gelmiyor. Tavsiyem Egede yazlık dayalı döşeli evleri aylık 1000-2500 (havuz vs varsa değişiyor)arası kiraya veriyorlar. Bir araştırın isterseniz.

Hocam sadece sıcak buralar diye gidecekseniz akdeniz daha sıcak oralardan diyeyim ben nem dolayısıyla gece uyutmaz insanı klimasız. Balıkesir tarafları daha kuzeyde olduğu için biraz daha iyi diyebiliriz ilçeleri güzeldir. Alanya çeşme muğla civarı daha pahalıdır. Bence ilk başta oraları bir iyice gezip görün öyle kararı verin

1500 lira civarı aidat isteyenler var. Ne anladım ben o zaman bu işten, 5 yıldızlı otelde kalırsın her sene o paraya.

Geri