Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

edge core acces point lerin wifi şifresi?

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında izmirli_312 tarafından paylaşıldı.

1. izmirli_312

izmirli_312 Aktif Üye

edge core marka acces pointler Guest isminde kablosuz ağ sağlamakta. arayüzlerine erişiyorum ancak şifrenin değiştirilmesi işi tek tek değil de merkezi birinden yapılacak sanırım. şu an şifresiz bir ağ olduğu için sıkıntılıyız. bu şifreyi nasıl ekleyebiliriz bilgisi olan var mı?

2. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

müdehale edemezsiniz.
    yakında firmadan gelip güncelleme yaparlar hepsinin ismi fatih olur.
    sadece sistem odasından yetkili kişi ayar yapabilir

3. izmirli_312

izmirli_312 Aktif Üye

ben şimdilik tüm access pointlerin wifi yayınını durdurdum. o yetkili firma gelene kadar çok bekleriz. biz kendi meb hattımızı tahtalara verdik. ancak kablosuz ağ da aktif olunca şifresiz millet at koşturmasın diye şifrelemek istedim. herneyse keşke müdahele yetkisi bizde de olsaydı. diğer sorum bu wifi yayınını hangi cihaz üzerinden yapıyor olduğu? ve bazı kırmızı ışığı yananların yapılandırması? 444 lü numaradan aradık 1 ay oldu gelecekler hala

4. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

bu wifi yayınını hangi cihaz üzerinden yapıyor olduğu?
    hocam bu sorunuzu anlamadım.
    eğer ap lerin üzerinde kırmızı ışık yanıyorsa o aplerde sorun var demekttir.
    onlara firmware atılması gerekiyor. ap lerde üstte mavi altta 3 yeşil ışık yanması gerekiyor.

5. izmirli_312

izmirli_312 Aktif Üye

hocam "guest network" yayınını yapan bu acces pointlerin arayüzünde şifre alanı haricinde bir dünya seçenek var. wifi setup kısmında da yok. tüm menüyü gezdim göremedim..

Ekli Dosyalar:

• 1.PNG
      1.PNG
      Boyut:
      10 KB
      Okunma:
      808
    • 2.PNG
      2.PNG
      Boyut:
      10 KB
      Okunma:
      803
  6. izmirli_312

izmirli_312 Aktif Üye

sorumun cevabını buldum lazım olur birine diye paylaşıyorum. eğer okulunuz faz2 ise ve GuestNetwork kablosuz ağınız varsa wi-fi şifrenizi acces pointlerin arayüzünden "vap" menüsü altından değiştirebilirsiniz. yani yetkili biri gelip de o şifreleri bilinmez görünmez birşey yapmasını beklemeye gerek yok. iyi günler dilerim

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal