edge core acces point lerin wifi şifresi?

Kodla Büyü

izmirli_312

Aktif Üye
edge core marka acces pointler Guest isminde kablosuz ağ sağlamakta. arayüzlerine erişiyorum ancak şifrenin değiştirilmesi işi tek tek değil de merkezi birinden yapılacak sanırım. şu an şifresiz bir ağ olduğu için sıkıntılıyız. bu şifreyi nasıl ekleyebiliriz bilgisi olan var mı?

müdehale edemezsiniz.
yakında firmadan gelip güncelleme yaparlar hepsinin ismi fatih olur.
sadece sistem odasından yetkili kişi ayar yapabilir

ben şimdilik tüm access pointlerin wifi yayınını durdurdum. o yetkili firma gelene kadar çok bekleriz. biz kendi meb hattımızı tahtalara verdik. ancak kablosuz ağ da aktif olunca şifresiz millet at koşturmasın diye şifrelemek istedim. herneyse keşke müdahele yetkisi bizde de olsaydı. diğer sorum bu wifi yayınını hangi cihaz üzerinden yapıyor olduğu? ve bazı kırmızı ışığı yananların yapılandırması? 444 lü numaradan aradık 1 ay oldu gelecekler hala

bu wifi yayınını hangi cihaz üzerinden yapıyor olduğu?
hocam bu sorunuzu anlamadım.
eğer ap lerin üzerinde kırmızı ışık yanıyorsa o aplerde sorun var demekttir.
onlara firmware atılması gerekiyor. ap lerde üstte mavi altta 3 yeşil ışık yanması gerekiyor.

hocam "guest network" yayınını yapan bu acces pointlerin arayüzünde şifre alanı haricinde bir dünya seçenek var. wifi setup kısmında da yok. tüm menüyü gezdim göremedim..

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 872
  • 2.PNG
    2.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 864
sorumun cevabını buldum lazım olur birine diye paylaşıyorum. eğer okulunuz faz2 ise ve GuestNetwork kablosuz ağınız varsa wi-fi şifrenizi acces pointlerin arayüzünden "vap" menüsü altından değiştirebilirsiniz. yani yetkili biri gelip de o şifreleri bilinmez görünmez birşey yapmasını beklemeye gerek yok. iyi günler dilerim

bu wifi yayınını hangi cihaz üzerinden yapıyor olduğu?
hocam bu sorunuzu anlamadım.
eğer ap lerin üzerinde kırmızı ışık yanıyorsa o aplerde sorun var demekttir.
onlara firmware atılması gerekiyor. ap lerde üstte mavi altta 3 yeşil ışık yanması gerekiyor.
Hocam merhaba konuyu hortlattığım için çok üzgünüm ama önemli bir sorum var. Kırmızı ışığı yanan ap lere yazılım atılması gerektiğini yazmışsınız şu anda bende tam da aynı sorundan muzdarip ve aynı model bir cihaz var. Benim sorum ise bu cihaza nasıl yazılım atabiliriz bu konuda bilginiz var mı acaba? Elimde bu cihazın yazılım dosyası var ve yazılımı cihaza yüklemek için putty programı gerekiyormuş sanırım. Cihazın arayüzüne erişemediğim için console portundan yazılım atmak gerekiyormuş bunun için pc bağlantı ekipmanları henüz elimde yok ama nasıl yazılım atılabileceğini öğrenirsem tedarik edeceğim. İnternette bu konu hakkında hiçbir bilgi verilmemiş bu arada o yüzden sormuştum.

Geri