EBİTEFO sınavı yanlış sorular

Kodla Büyü
muratcolak55' Alıntı:
ah heykeltraş bi izin verseydin umuma yaktın bizi :idea:

O soru yanlış hocam başka sitelerden araklama yapın diyor eğitek o zaman. Bunları intelciler mi hazırladı acaba. Levente sorsalar bi :)

ARAKADAŞLAR BİRDE BU İKİ SORU AYNI ( B KİTAPÇIĞI ) GERÇİ ŞIKLARI FARKLI AMA SİZCEDE BİR HATA YOKMU ???

134. Aşağıdakilerden hangisi üst düzey düşünmeye yönelik bir beceridir?

A) Uygulama B) Değer biçme
C) Örnek verme D) Resimlendirme

135. Aşağıdakilerden hangisi üst düzey düşünmeye yönelik bir beceridir?

A) Anlama B) Özetleme
C) Eşleştirme D) Sonuç çıkarma

100. Yerleşimi yapılmış bir binaya aşağıdaki ağ topolojilerinden hangisi uygulanırsa daha fazla kabloya ihtiyaç duyulur?

A) Yıldız (Star) Topolojisi
B) Halka (Ring) Topolojisi
C) Veriyolu (Bus) Topolojisi
D) Örgüsel (Mesh) Topoloji

örgütselde her katta bi switch olur ama yıldızda bütün kablolar bir kattan dağılır bence yıldızda daha fazla kablo gider.

kalender' Alıntı:
ARAKADAŞLAR BİRDE BU İKİ SORU AYNI ( B KİTAPÇIĞI ) GERÇİ ŞIKLARI FARKLI AMA SİZCEDE BİR HATA YOKMU ???

134. Aşağıdakilerden hangisi üst düzey düşünmeye yönelik bir beceridir?

A) Uygulama B) Değer biçme
C) Örnek verme D) Resimlendirme

135. Aşağıdakilerden hangisi üst düzey düşünmeye yönelik bir beceridir?

A) Anlama B) Özetleme
C) Eşleştirme D) Sonuç çıkarma
:idea:

Re: 2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...

mrtslk' Alıntı:
-2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...
evet burada ilk akla gelen hemen ekran kartının paylaşımlı olduğu ama bence bu soruda hata var çünkü işletim sisteminden kaynaklıda olabilir. örneğin şuanki makinemde 4gb ram var ekran kartı paylaşımsız tabiki ve kullanılan sistem tarafında 3.4küsür görünüo desteklemediği için... 128 düştüğü için demiş arkadaşlar ama burada direk rakam yoktu yanlış hatırlamıorsam 8xx die yazıyordu :S

satarken 4 gözükür hocam hepsinde 1000 li hesaplamadan dolayı ama bilgisayar 1024 bölerek bir hesaplama yaptığında sonu. 3,7 ~3,8 gibi bir şey çıkması lazım ama sendeki faklı galiba ...

neyse işin özü 2 veya 2 nin katları değilse ona yakın olan kat çıkıyor

fabilisim' Alıntı:
100. Yerleşimi yapılmış bir binaya aşağıdaki ağ topolojilerinden hangisi uygulanırsa daha fazla kabloya ihtiyaç duyulur?

A) Yıldız (Star) Topolojisi
B) Halka (Ring) Topolojisi
C) Veriyolu (Bus) Topolojisi
D) Örgüsel (Mesh) Topoloji

örgütselde her katta bi switch olur ama yıldızda bütün kablolar bir kattan dağılır bence yıldızda daha fazla kablo gider.

http://web.inonu.edu.tr/~myigiter/inter ... 4,Fiziksel Mesh Topolojisi (Mesh Topology)

ayhan hocam saolasın çok açıklayıcı oldu ben sınava çalışmadıım için düz mantık düşündüm :D :( :? :cry:

miraz' Alıntı:
C:\DENEME klasörü ve bunun alt klasörlerinin içindeki dosyaların özniteliklerinden “gizli” özelliği kaldırılmak istenmektedir. C:\DENEME klasörünün içinde çalışırken bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki komutlardan hangisi uygulanmalıdır?

A) attrib *.* -s
B) attrib *.* -h
C) attrib -s /s
D) attrib -h /s

Ben B şıkkını işaretlemiştim, doğru yanıt olarak D şıkkı verilmiş. Fakat soruda Dosyanın Sistem özellikleri ile ilgili hiçbir bilgi verilmemiş?

Hocam zaten sistem özellikleri ile ilgli bişi yok ki cevapta. Yani cevap doğru. Şöyle ki
oradaki -h,dosyaların hidden yani gizli özelliğini kaldırır(gizli yapmak için de +h kullanılır bu arada). Sanırım siz /s 'yi sistem dosyası ile karıştırıyorsunuz. /s, subdirectory yani alt klasörleri de taraması için verilen parametre.

Geri