EBİTEFO sınavı yanlış sorular

Kodla Büyü
Arkadaşlar Hatalı olduğunu düşündüğünüz soruları burada paylaşıp yorumlayalım.

Veriler sabit diskin hangi fiziksel parçası üzerine kaydedilir?

A) Tabla
B) Step Motor
C) Okuma/Yazma Kafası
D) Sektör

bu soruda cevap tabla verilmiş okadar araştırdım tabla ile ilgili bir şey bulamadım. bana göre tabla yerine tabaka şıkkı olmalıydı.

ayrıca
Aşağıdaki durumlardan hangisi telif hakkı izni almayı gerektirmez?

A) Bir öğrenci, Hayat Bilgisi Dersinde hazırlaya-cağı sunumda kullanmak için şehir meyda-nında bulunan Yunus Emre heykelinin fotoğrafını çeker ve sunusuna ekler.
B) Bir öğrenci, sadece paylaşacağı bir çokluor-tam sunusunda arka plan müziği olarak en sevdiği şarkıyı İnternetten indirir ve kullanır.
C) Bir öğretmen, hazırladığı Web sitesine, öğ-rencilerinin hazırladığı hikâyeler ve makale-lerin yanı sıra bir başka Web sitelerinden alınmış birkaç sayfalık bir metni de yerleş-tirir.
D) Bir öğretmen, genel seçimlerle ilgili bir açık oturumu teybe alır ve teybi derslerinde yıllarca kullanır.
burada da öğrenciden heykelin fotoğrafını çekip sunusuna koyduğu için telif hakkı doğuyor garibim bir sunu için heykel traşı arayacak...

Telif hakkı sorusunda bence doğru cevap A şıkkı olmalıydı. Başka bir siteden alınmış birkaç sayfalık metin nasıl telif hakkı gerektirmezz :S

bencede kesinlikle A...ozman herkes sitelerden habersiz kopualayıp kopyalayıp yapıştırsın..saçma bence bence de A....

Aşağıdaki durumlardan hangisi telif hakkı almayı gerektirmez?

A)bir öğrenci,hayat bilgisi dersinde hazırlayacağı sunumda kullanmak için şehir meydanında bulunan Yunus Emre heykelinin fotoğrafını çeker ve sunusuna ekler.

B)Bir öğrenci,sadece paylaşacağı bir çokluortam sunusunda arka plan müziği olarak en sevdiği şarkıyı internetten indirir ve kullanır.

C)Bir öğretmen,hazırladığı Web sitesine,öğrencilerinin hazırladığı hikayeler ve makalelerin yanı sıra bir başka web sitelerinden alınmış birkaç sayfalık bir metnide yerleştirir.

D)Bir öğretmen,genel seçimlerle ilgili bir açık oturumu teybe alır ve teybi derslerinde kullanır.

Arkadaşlar bunun cevabına C diyor ya bi bakın ya yorumu size bırakıyorum :

evet microsoftun sitesinde vardı bir arkadaş vermişti Microsoftun sitesinde yazıyordu windows 95 2000'e yükseltilir. Tabi MEB, Bill Gates den daha iyi bilir mi bilmem :)

yolcu_' Alıntı:
ya bide windows 95 windows 2000 'e yükselmezmi bi soruda vardı

Sınavdan önce CompTIA dökümanındaki bu bilgiyi okumamış olsam hiç tereddütsüz Win Me derdim.
Ancak bu bilgiye itibar ettiğim için yanlış(!) yapmış oldum.Sanırım bu soruya itiraz etmek şart oldu.

Ekli dosyalar

• 599.sayfa_For.Dummies.CompTIA.A.plus.Certification.All.In.One.Desk.Reference.For.Dummies.jpg
    599.sayfa_For.Dummies.CompTIA.A.plus.Certification.All.In.One.Desk.Reference.For.Dummies.jpg
    204.5 KB · Görüntüleme: 1,120
XYZ şirketinin bir teknisyeni kullanmakta olduğu Windows XP işletim sistemi yüklü bilgisayarının, yerel ağda iletişim kurduğu bilgisayarların fiziksel adresini öğrenmek istemektedir. Bu işlem için teknisyen hangi komutu kullanmalıdır?

A) WINIPCFG B) ARP – A
C) IPCONFIG / ALL D) NETSTAT – A
iki doğru şık var bencede B ve C şıkkı

merkuj' Alıntı:
XYZ şirketinin bir teknisyeni kullanmakta olduğu Windows XP işletim sistemi yüklü bilgisayarının, yerel ağda iletişim kurduğu bilgisayarların fiziksel adresini öğrenmek istemektedir. Bu işlem için teknisyen hangi komutu kullanmalıdır?

A) WINIPCFG B) ARP – A
Bence de iki şık doğru yapın deneyin ikisinde de fiziksel adresler görünüyor....

ebf' Alıntı:
yolcu_' Alıntı:
ya bide windows 95 windows 2000 'e yükselmezmi bi soruda vardı

Sınavdan önce CompTIA dökümanındaki bu bilgiyi okumamış olsam hiç tereddütsüz Win Me derdim.
Ancak bu bilgiye itibar ettiğim için yanlış(!) yapmış oldum.Sanırım bu soruya itiraz etmek şart oldu.

Ben okumamıştım ME dedim :mrgreen:

beelzebub' Alıntı:
merkuj' Alıntı:

A) WINIPCFG B) ARP – A
Bence de iki şık doğru yapın deneyin ikisinde de fiziksel adresler görünüyor....

Yanlışınız var hocam cevap B şıkkı C de verilen komut ile bilgisayarınız ile ilgili bütün IP yapılandırmasını görebilirsiniz

hanifisanal' Alıntı:
Arkadaşlar Hatalı olduğunu düşündüğünüz soruları burada paylaşıp yorumlayalım.

Veriler sabit diskin hangi fiziksel parçası üzerine kaydedilir?

A) Tabla
B) Step Motor
C) Okuma/Yazma Kafası
D) Sektör

bu soruda cevap tabla verilmiş okadar araştırdım tabla ile ilgili bir şey bulamadım. bana göre tabla yerine tabaka şıkkı olmalıydı.

ayrıca
Aşağıdaki durumlardan hangisi telif hakkı izni almayı gerektirmez?

A) Bir öğrenci, Hayat Bilgisi Dersinde hazırlaya-cağı sunumda kullanmak için şehir meyda-nında bulunan Yunus Emre heykelinin fotoğrafını çeker ve sunusuna ekler.
B) Bir öğrenci, sadece paylaşacağı bir çokluor-tam sunusunda arka plan müziği olarak en sevdiği şarkıyı İnternetten indirir ve kullanır.
C) Bir öğretmen, hazırladığı Web sitesine, öğ-rencilerinin hazırladığı hikâyeler ve makale-lerin yanı sıra bir başka Web sitelerinden alınmış birkaç sayfalık bir metni de yerleş-tirir.
D) Bir öğretmen, genel seçimlerle ilgili bir açık oturumu teybe alır ve teybi derslerinde yıllarca kullanır.
burada da öğrenciden heykelin fotoğrafını çekip sunusuna koyduğu için telif hakkı doğuyor garibim bir sunu için heykel traşı arayacak...

Birinci verdiğiniz soruda herhangi bir yanlışlık yok soruda sabit disk in fiziksel parçasından bahsediyor Cevap da: Tabla=disk=tabaka aynı

İkinci soru ise sizin belirttiğiniz gibi gayet açık...

neden heykelciden izin alınmalıdan önce,
benim web sitemdeki bilgileri başkası bana sormadan nasıl alıyo ya olurmu böyle şey
herkes her yerden aşırsın bundan sonra
serbestmiş baksanıza...

2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...

-2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...
evet burada ilk akla gelen hemen ekran kartının paylaşımlı olduğu ama bence bu soruda hata var çünkü işletim sisteminden kaynaklıda olabilir. örneğin şuanki makinemde 4gb ram var ekran kartı paylaşımsız tabiki ve kullanılan sistem tarafında 3.4küsür görünüo desteklemediği için... 128 düştüğü için demiş arkadaşlar ama burada direk rakam yoktu yanlış hatırlamıorsam 8xx die yazıyordu :S

C:\DENEME klasörü ve bunun alt klasörlerinin içindeki dosyaların özniteliklerinden “gizli” özelliği kaldırılmak istenmektedir. C:\DENEME klasörünün içinde çalışırken bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki komutlardan hangisi uygulanmalıdır?

A) attrib *.* -s
B) attrib *.* -h
C) attrib -s /s
D) attrib -h /s

Ben B şıkkını işaretlemiştim, doğru yanıt olarak D şıkkı verilmiş. Fakat soruda Dosyanın Sistem özellikleri ile ilgili hiçbir bilgi verilmemiş?

Re: 2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...

mrtslk' Alıntı:
evet burada ilk akla gelen hemen ekran kartının paylaşımlı olduğu ama bence bu soruda hata var çünkü işletim sisteminden kaynaklıda olabilir. örneğin şuanki makinemde 4gb ram var ekran kartı paylaşımsız tabiki ve kullanılan sistem tarafında 3.4küsür görünüo desteklemediği için... 128 düştüğü için demiş arkadaşlar ama burada direk rakam yoktu yanlış hatırlamıorsam 8xx die yazıyordu :S

Hocam senin durumun farklı 32 Bit İşletim sistemleri Belirli bir miktar RAMdan fazlasını desteklemez, Windows xp sanırım 2,4 vistada 3,4 buradaki soru işletim sistemin desteklediği miktar içerisinde doğal olarak paylaşım olması gerek.
Aynı sorun şu fat32 li soruda da var mesela win2000 de 32gbdan fazla FAT32 desteklemez bu gibi sorular.
ben başka yerlerde bazı sorulara değindim Güvenlik duvarı sorusu winxp ile gelir diyor hayır gelmez sp2 ile geliyor mesela
Mesela bir tane daha dizüstü ram sorusunda ben normal masaüstü ram takılan dizüstübilgisayarda gördüm. Standart değil ama adamlar yapmışlar.
Bu soruları sormadan önce xyz şirketindeki teknisyen elemana hangi sürüm ve hangi bilgisayar sorulması gerek.

Re: 2tane 512mb olmasına rağmen nie 8xx sorusu...

erdem12' Alıntı:
mrtslk' Alıntı:

Hocam senin durumun farklı 32 Bit İşletim sistemleri Belirli bir miktar RAMdan fazlasını desteklemez, Windows xp sanırım 2,4 vistada 3,4 buradaki soru işletim sistemin desteklediği miktar içerisinde doğal olarak paylaşım olması gerek.
Aynı sorun şu fat32 li soruda da var mesela win2000 de 32gbdan fazla FAT32 desteklemez bu gibi sorular.
ben başka yerlerde bazı sorulara değindim Güvenlik duvarı sorusu winxp ile gelir diyor hayır gelmez sp2 ile geliyor mesela
Mesela bir tane daha dizüstü ram sorusunda ben normal masaüstü ram takılan dizüstübilgisayarda gördüm. Standart değil ama adamlar yapmışlar.
Bu soruları sormadan önce xyz şirketindeki teknisyen elemana hangi sürüm ve hangi bilgisayar sorulması gerek.

işte sorunun ifade tarzı yada yanlış olan bişiler var net deil cünkü alelade hazırlanmış bir sınav havası yaratıo bu arada vista 3.0 gösterirken bende suan xp var 3.4 verio die 2sinide kurup denedim...

miraz' Alıntı:
C:\DENEME klasörü ve bunun alt klasörlerinin içindeki dosyaların özniteliklerinden “gizli” özelliği kaldırılmak istenmektedir. C:\DENEME klasörünün içinde çalışırken bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki komutlardan hangisi uygulanmalıdır?

A) attrib *.* -s
B) attrib *.* -h
C) attrib -s /s
D) attrib -h /s

Ben B şıkkını işaretlemiştim, doğru yanıt olarak D şıkkı verilmiş. Fakat soruda Dosyanın Sistem özellikleri ile ilgili hiçbir bilgi verilmemiş?

Ah hocam ahh...
Aynı hataya düşmüşüz. Oradaki ifadeye bir bak h paremetresinin önünde - işadeti var, bu doğru, ama s parametresinin önünde / işareti var.
Bu da soruda ...ALT KLASÖRLERİNİN ifadesinin karşılığı oluyor.

Hiç duymadım valla
Ben "S" parametresini sistem özelliği kazandırır diye biliyordum sadece. :?

Teşekkürler tmancar hocam

Ben o soruda "alt klasör"ü hiç okumamışım gözümden kaçmış o kısım. Bende A) sseçeneğini işaretledim. O durumda da attrib *.* -h /s olması gerekmizmiydi?

Yanlış Sorular...

Arp -a Komutu Ile Size Bagli Olan PC lerin MAC Adreslerini GOrursunuz...
Config /All Ile Sadece Kendi MAC inizi...

Ayrica Win 95 Kullanan Bir Pc Ye "Donanim Yukseltemesi Yapilinca "! Win Me'A Uprage Olur....

Ha Birde ServicePack den Sonra Baglanti Sorunu Yasarsaniz Tabiki SP Default Olarak Bazi Portu Kapatmistir De mi Yani!

Ayrica Her Ne Kadar Hibernate Kelimesi "Kis Uykusuna Yatmak" Olarak Sozlukte Bulduysanizda "HAzirda Beklet" Olarak Gecer Windows da Ustelik Default Olarak Acik Deldir...

Ayrica 200 Gb Hdd Yi Dynamic Disk Yapmadikca 5 E Falan Bolemezsiniz Xp Ortaminda...
Tek Dogru Sik 2. Hdd Almaktir (Diger Siklar Goz ONune ALininca)

Aklima Gelenler BUnlar...

100 Sorunun Hic Birince KAnimca YAnlislik Yok..

-----------------------
Comptia All+

Arkadaşlar ölmüş heykeltraş ı nereden bulacaksınız?Yunus emre heykelini yapan vatandaşın öldüğü belli değil ama yaşadığınıda varsayamayız (soruya göre)...

tmancar' Alıntı:
miraz' Alıntı:

A) attrib *.* -s
B) attrib *.* -h
C) attrib -s /s
D) attrib -h /s

Ah hocam ahh...
Aynı hataya düşmüşüz. Oradaki ifadeye bir bak h paremetresinin önünde - işadeti var, bu doğru, ama s parametresinin önünde / işareti var.
Bu da soruda ...ALT KLASÖRLERİNİN ifadesinin karşılığı oluyor.

Arkadaşlar denedim hem B) attrib *.* -h hemde D) attrib -h /s şıkları dosyaların gizli özelliğini kaldırıyor. ne olacak şimdi?

teteni' Alıntı:
Arkadaşlar denedim hem B) attrib *.* -h hemde D) attrib -h /s şıkları dosyaların gizli özelliğini kaldırıyor. ne olacak şimdi?

Alt Klasörlerdeki gizli dosyaların da gizliliğini kaldırıyor mu?

bence eğitekin linux sorusu sormaya hakkı yoktu.
bütün projelerinde microsoft destekli olarak kıskaca alınmış durumda zaten... :p

Geri