Ebayı Anlatacağız .....Eba Açılmıyor....

Kodla Büyü

marcel

Aktif Üye
Birazdan ebayı tanıtacağız ama eba açılmıyor......

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    31.7 KB · Görüntüleme: 7,271
Ben de bu akşam yapacağım. İnşallah akşam vakti açık olur. Şimdi de inceleyecektim, ama açılmıyor. Sonrasında bizler tenkit ediliyoruz. Neden EBA kullanılmıyor diye.

Aynı şeyi bende yaşadım bu sabah. Eba'yı anlatacağız diye giriş yaptık ve karşımıza bu çıktı. pybs'de de aynı sıkıntı var, okul web yönetim sisteminde de. Bu sistemler bizim işimizi doğrudan etkileyen sistemler, bunlara bir çözüm bulunmalı artık.

İlle de görüştüm geçen. İlde çaresiz. İlede güncelleme yapacağız deyip duruyorlar... Bize görevimizi yaptırmak istemiyorlarsa bizde yapmayız.
Beyin bedava
beyin.dll bulunamadı... :p

ALtyapı eksik hazırlanmış;belli ki Sunucular taşıyamadı yükü..site patladı..Güzel ülkemde hesapsız yapılan işlere bir diğer örnek daha..

Fatih Projesi'nde tüm EBA'nın aksak yönlerine gözlerini kapatarak, en iyi çalışan EBA diye böbürlendikleri söyleniyordu.
Sunucu saatine bakılırsa yurtdışında 21:00 da attığım dosya 13:00 da atılmış gözüküyordu.

:x branş branş ayarladım tüm toplantıları yazı çıkardım ama EBA açılmıyor ne yapıcam ???

pc555' Alıntı:
spring hocam paylaşabilirmisiniz bizde kullanlım toplantıda eba açılınca

yeğitek ten gelen yazı doğrulstusunda verdikleri linkleri tek tek açıyorduk hocam özel bir toplantı metni yok sadece müdür yardımcımla branşları ayırdık hergün öğle arası 15-20 dk
gündem maddeleri :1.EBA tanıtım
2. EBA şifre alma yada kullanma şeklinde
3.E- içerikler/ kitaplar şeklinde gündem oluşturmuştum.

eba tanıtımdan sonra yoğunluk patlaması ile çöktü :)

Tanıtım yapacak arkadaşlar ekteki dosya ile sunum yapabilirler ilerde yapacakların mutlaka böyle bir B planı olmalı arkadaşlar kolay gele.

Ekli dosyalar

• EBA TANITIM PANO.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 145
Arkadaşlar bakıyorum herkes eba tanıtım derdine düşmüş,
sizlerden tanıtım yapmanız istendimi. kimler yapıyo bunu
bizim okulda fatih projesi yok, biliyorum eba fatih olmayan okullarda da kullanılabilir
ama kimse benden böyle bişi istemedi.
ortaokulda btr yim bende bi çalışma yapmalımıyım?

evet hocam il kordinatörümüz aradı ve herkesin yapmasını istedi ama ben başka okulda btr olduğum için iptal ettim artık..ne zaman çalışacağı belli değildi..uzaktaki yerlerden geleceklerde vardı..mecburen erteledim..ortaokulda kadrom ama lisede btr yim böyle çok ama çok zor oluyor ne yazıkki

gülayhoca' Alıntı:
Arkadaşlar bakıyorum herkes eba tanıtım derdine düşmüş,
sizlerden tanıtım yapmanız istendimi. kimler yapıyo bunu
bizim okulda fatih projesi yok, biliyorum eba fatih olmayan okullarda da kullanılabilir
ama kimse benden böyle bişi istemedi.
ortaokulda btr yim bende bi çalışma yapmalımıyım?
BTR toplantısında çalışma yapmamız gerektiği, aksi takdirde yeni görevlendirmelerde sıkıntı yaşanacağı söylendi. Yani bir nevi üstü kapalı uyar-tehdit gibi "çalışmanızı yapın, adımınıza dikkat edin" dendi.

dengem' Alıntı:
BTR toplantısında çalışma yapmamız gerektiği, aksi takdirde yeni görevlendirmelerde sıkıntı yaşanacağı söylendi. Yani bir nevi üstü kapalı uyar-tehdit gibi "çalışmanızı yapın, adımınıza dikkat edin" dendi.

cevap için teşekkürler hocam bende okulda bi bilgilendirme yapıyım bari
saolsun arkadaşlarda pano için paylaşımlarda bulunmuşlar onlarıda asarım yeter.
gerçi bizim hocalarıda biliyorum söylenip durcaklar. Ben üzerime düşeni yapıyımda gerisi ilgilendirmez

mebde birinin canı sıkılmışsa bakmıştır giriş sayılarına ebada tık yok biri işgüzarlık yapıyım demiştir.

onca zorlukla öğretmenler toplandı ben sunuma geçecem hooopp 503 Gateway hatası.. millette bir afra bir tafra.. ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldık..

Ben anlattım ama şu an kimse giremiyor :) Aslında herkes duyurdu birşeyler de EBA bu kadar talebi karşılayamamış olabilir mi acaba?

Sabah gelen mail. Toplantı yapmayı düşünen arkadaşlar ertelese daha iyi olur bence.

Değerli İl Koordinatörleri ve Fatih Projesi Eğitmenleri,

Yaklaşık 2 gündür TÜBİTAK-ULAKBİM sunucularında yer alan veri merkezinde firewall ve sunucu kaynaklı sorun yaşanması sebebi ile EBA’ya (eba.gov.tr ) erişimde sorunlar yaşamaktayız. Bu nedenle yürütmekte olduğunuz EBA Tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına ara vermek durumundayız. Erişim sorunu giderildiğinde tekrar bilgilendirme yapacağız. Bilginize.

YEĞİTEK
Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı
Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

Geri