EBA Yenileniyor!(1 Aralık 2016)

Kodla Büyü
yenilikler;
-eba dosyaya öğrenci ve öğretmen yükleme yapabiliyor
-bilişim, müzik, görsel sanatlar gibi dersler eklenmiş.
-Öğretmenler online sınıf açıp online sınav yapabiliyorlar.

Desem yalan olur..
Arayüz değişmiş.
Hani kızdığımdan değil, madem bu çocuklar bilgisayar kullanmasını vs evde öğreniyor.. ödev araştırmasında gayet güzel yaparlar... bu kadar yeniliğe ne gerek var.

mse' Alıntı:
yenilikler;
-eba dosyaya öğrenci ve öğretmen yükleme yapabiliyor
-bilişim, müzik, görsel sanatlar gibi dersler eklenmiş.
-Öğretmenler online sınıf açıp online sınav yapabiliyorlar.

Desem yalan olur..

:lol: :lol:

kaporta değişmiş, bi kaç modifiye falan, camlara rüzgarlık takılmış, motor aynı..

Bir de haber olarak eklemişler: Yeni özellikleriyle sizlerle diye. Habere tıklayınca anasayfa yenileniyor :?
Madem yenilikler var, neler olduğu belirten birkaç cümle ile haber içeriği yapsalardı biz de yeniliklerin neler olduğunu anlardık (Tabi yenilik varsa)
Ama şu yenilik olduğu kesin : Android uygulaması çıkmış. Ne kadar sağlıklı çalışıyor, bilmiyorum.

sadelik iyidir iyidir. yapıcı bir eleştirimiz yoksa bize ellerine sağlık demek düşer.

Öğrenci puan bölümü kaldırılmış mı ben mi bulamadım?

Çocuklar arasında motive kaynağı oluyordu. Sınıflar arası ve okul bazlı yarışma yapıyorduk, eğer kaldırılmışsa eba ya giriş sayısında düşüş yaşanır diye düşünüyorum.

Site ciddiyete bürünmüş ki bence bu öğrenciler için iyi değil. Herşey tek İçerik denen bir menü altına toplanmış, bu da iyi değil. İçerik? Ne anlama geliyor? Farklı bir kelime bulunması lazım oraya. En güzel yanı PortalL-E-R saçmalığı kalkmış. Ben çocuklara zaten uygulamalar diyordum, öyle de olmuş.

Ve nedense - belki sadece bana öyle geliyordur - Görsel, Ses, Video kısımları bana boş geliyor. Yani gerekli gereksiz bir sürü içerik var gibi bu bölümlerde. Kedi resmi, tepe resmi, incik boncuk resimleri. Ses bölümünü açıp birşeyler dinleyen öğretmen var mı acaba? Ya da video kısmını? Gerçekten merak ediyorum, yanlış anlamayın.

ahmetfx' Alıntı:
Site ciddiyete bürünmüş ki bence bu öğrenciler için iyi değil. Herşey tek İçerik denen bir menü altına toplanmış, bu da iyi değil. İçerik? Ne anlama geliyor? Farklı bir kelime bulunması lazım oraya. En güzel yanı PortalL-E-R saçmalığı kalkmış. Ben çocuklara zaten uygulamalar diyordum, öyle de olmuş.

Ve nedense - belki sadece bana öyle geliyordur - Görsel, Ses, Video kısımları bana boş geliyor. Yani gerekli gereksiz bir sürü içerik var gibi bu bölümlerde. Kedi resmi, tepe resmi, incik boncuk resimleri. Ses bölümünü açıp birşeyler dinleyen öğretmen var mı acaba? Ya da video kısmını? Gerçekten merak ediyorum, yanlış anlamayın.

+1
EBA dosya hala yok , bırakın bari millet bulut depolama hesaplarını kullansın.

ESY uzaktan eğitimlerinde ve sınavında Eba ile ilgili görsel konular ve sorular var. Tasarım değişince öğretmenin kullanımı etkilenmeyecek mi? Hizmeticinde gösterilen ile gerçeği uyuşmayacak.

Ha Ali Dibo, ha Dibo Ali.

Zipgrade lisansı alıp okullara ücretsiz dağıtsalar Eba'nın şu ana kadar sağladığı faydanın 10 katını sağlamış olurlar eğitim için...

Bende sabah eba tanıtım toplantısı yaptım öğretmenlere eba yı bir açtım şok. Eba ders açılmasa da yinede anlattık bir şeyler işte.

zafer_can' Alıntı:
ESY uzaktan eğitimlerinde ve sınavında Eba ile ilgili görsel konular ve sorular var. Tasarım değişince öğretmenin kullanımı etkilenmeyecek mi? Hizmeticinde gösterilen ile gerçeği uyuşmayacak.
evet bu eğitim işi ne olacak acaba

EBA bir süre daha düzgün ve verimli çalışmayabilir. Zamana ihtiyaç var sanırım

Bir daha yazmak istiyorum belki yetkililer görür.

Eba Ders Öğrenci bölümünde puanlarım alanı keşke kaldırılmasa idi.

Öğrenciler arasında rekabet ve yarışma açısından olumluydu.

ebanın iletişim bölümüne sorun olarak yazdım ama 5 dakika olmasına rağmen sorunun gönderiliyor olması da ayrı bir sorun tam olarak şöyle yazdım.

Bilişim teknolojileri ve yazılım dersi halen ortaokul 5 ve 6. sınıflarda ZORUNLU olarak okutulmaktadır. Eba platformunu tanıtacak diğer öğretmenlere yol gösterecek olan BT öğretmenleridir. Ama ne yazık ki EBA DERS bölümünde envai çeşit ders bulunmasına rağmen bizim dersimizin adı yoktur?Öğrencilerimize çalışma gönderirken ders girmemiz istenmektedir? Acaba hayat bilgisi dersini mi seçmeliyiz ders seçin dediğiniz bölümden.Gözden kaçtıysa unutulduysa özür dilerim ama bu kadar dersin içinden sadece bizim dersimizin adının olmaması manidardır.

paylaşımları ses, video, kitap şeklinde ayırmak gerçekten anlamı olmuyor. İnsanlar faydalı bulduğu kitap ve ses dosyalarını birlikte eklemek isteyebilirler. Sadece aramak için kullandığımız anahtar kelime gibi ses mi, video mu olduğunu belirten bir işaret koysak yeterli olmaz mı acaba?

Tasarım çok sade olmuş diğeri çok renkli geliyorsa bile biraz daha sadeleştirilebilirdi

e-devletle yarışır bir eba (tasarım) kimin aklına geldi merak ettim.

Tasarımın yenilenmesi sayfanın açılış hızını mı etkiledi ne oldu?

Eba ders'e tıkladığınızda çok hızlı bir şekilde hoşgeldiniz videosu açıldı.

http://ders.eba.gov.tr/proxy/BASE_URL/V ... /video.mp4

Video'da ders videosu o kadar hızlı açılıyor ki şaşırdık.
Ayrıca hoşgeldiniz videosu da çok hızlı açılıyor :)

Geri