Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

EBA ve VSınıf sorunları yardım?

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında serbay2 tarafından paylaşıldı.

1. serbay2

serbay2 Site Gezgini

Merhaba okulumuzda öğrenci tabletlerinde EBA ve vsınıf yazılımında sorunlar yaşamaktayız.Sorunlar şu şekilde kısaca;
    1-Öğrenci tabletlerinden etba5 lerde v-sınıf yazılımı açılırken çoğunda kullanıcı bilgileri alınamadı deyip vsınıfa bağlanamıyor.Eba hesap ta kurulmuyor (öğrenci tablerinde)?

2-Eba derste öğretmen kendi yüklediği yaprak testi öğrencilere gönderdiğinde öğrenciler eba derslerine girip çalışmayı açmaya çalıştığında eklenti hatası ile pdf i görüntüleyemediler.Tablete acrobat kurdum.Chromu güncelledim ama yine de aynı eklenti hatasını verdi.Tabletin kendi tarayıcısında da aynı şekilde.Çoğu derste sınav olmadığı için öğrentmenler kendi testlerini yükleyip göndermek istiyorlar.Güzel uygulama ama tabletlerde açılmıyor.Böyle de bir sorun var.

3-Etab4 ler dede v sınıf yazılımı güncelleme almış olmasına rağmen açılmıyor.

4-V sınıf yazılımında Sınavlarım bölümünden öğretmenin kendi hesabına yüklediği yaprak testleri tabletten gönderemiyoruz çünkü V-sınıfta yaprak test bölümü yok?Bu da vsınıf yazılımında bir eksiklik sanırım

Bu sorunlar hakkında yardımcı olabilecek var mı?

2. serbay2

serbay2 Site Gezgini

bu sorunlardan biriyle karşılaşan yok mu arkadaşlar?

3. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

daha fazla sorunla karşılaştım ama nedenleri konusunda hiç bir fikrim yok. Yazılımsal altyapı hazır olmadan sistem işlemez..durumun özeti bu...Kendi kendisine düzelmesini bekleyeceğiz..

4. yalcinbayrakci

yalcinbayrakci Aktif Üye

Aynı sorunlar bizim okulda da var. Bugün zor bela çalıştırdığımız bir özellik yarın hatta bir sonraki denememde çalışmayabiliyor. Beklemedeyiz şimdilik sistem düzelene kadar...

5. serbay2

serbay2 Site Gezgini

sıkıntılı iş.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal