Eba şifreleri kaldırıldı, tablet aktivasyonu nasıl yapılacak

Kodla Büyü

harun erdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
eba.gov.tr sitesine girişte kullanılan şifre kaldırıldı artık eokul ve mebbis şifresi ile giriş yapılıyor. Tablet aktive ederken hangi şifreyi kullanacağız, öğretmen arkadaş yeni tablet almış aktive edemiyoruz.

Öğretmen için böyle ama öğrenci ile denemedim(muhtemelen öğrenci için de durum bu olsa gerek):
Öğretmen önce kendi mebbis veya e okul şifresi ile ebaya girecek. Oradan sağ üst köşede isminin altındaki menülerden tablet aktivasyon ve usb şifresi diye bir seçenek var oradan.

öğrenciler kendi e okul bilgileri ile girip, kendileri şifre oluşturabiliyorlar

Eba'ya mebbis ile giriş yaptıktan sonra sağ üst menüyü açınca tablet aktivasyon menüsünden şifre oluşturup tableti aktive edebilirsiniz.

EBA girişi yapınca tablet aktivasyon şifresi oluşturma menüsü var ya öğrenciler de aynı yerden tablet aktivasyon şifresi oluşturup aktif edemiyor mu?

şifre oluştur kısmı var ama yeni şifre oluşturulmuyor şimdilik. maalesef ben dün aktivasyon yapamadım öğrenci tabletine. :wink:

Yeğenim Ankara'da devlet okulunda iken tableti vardı fakat sonra güncelleme falan derken tableti aktive etmemiş şimdi özel okulda tableti aktive etmek istiyoruz ama yapamıyoruz nasıl yapacağız?

Evet bizde de aynı sorun mevcut öğrenciler tabletleri aktif edemiyor?

ucamus' Alıntı:
Yeğenim Ankara'da devlet okulunda iken tableti vardı fakat sonra güncelleme falan derken tableti aktive etmemiş şimdi özel okulda tableti aktive etmek istiyoruz ama yapamıyoruz nasıl yapacağız?

Zor iş o mdm@eba.gov.tr mail atılacak ordan mdm siz yüklenmesi için telpaya gidecek......

root at gitsin

Ben üniversiteye geçtim Lisede aldığım Fatih tablet aktivasyon şifresini unuttum yeni şifreyi nasıl alacağım veya şifremi nasıl bulacağım?

Geri