EBA Puan Sıralaması

Kodla Büyü

wes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, okulda ebanın aktif kullanımını arttırmak amaçlı aylık sıralama yayınlamayı düşünüyorum fakat müdürün şifresiyle ebaya girdiğimde bazı raporlara ulaşılabilmekte. Aktif kullanım vs. gibi. Fakat eba puanlarına göre listeleme yapmıyor. Bu puan sıralamasına ulaşabileceğim bir yer var mı? yoksa böyle bir yer yapılmadı mı?

Eba ekibine bu tarz bir bildirim yapsak geri dönüt alırmıyız acaba?

öğrencilere geçen hafta puan verildiğini duyurdum teneffüs aralarında bile ebaya giriyorlar

Benim bir puanım var. Galiba ülke birincisi ben mi oluyorum acabası :D

müdürün şifresiyle girildiğinde öğrencileri puanına göre sıralayan bir seçenek yok hocam

hocam puan sırasını raporlara ekleyin mealinden bir mail atmıştım cevap olarak puan sırası size lazım olduğu zaman mail atın biz size göndeririz yazmışlar

Tüm sınıfları kendinize eklerseniz, sayfada son 7 günün aktif öğrencileri gözüküyor onun dışında rapor alacağınız bir yer göremedim ben.

Merhabalar, okulda ebanın aktif kullanımını arttırmak amaçlı aylık sıralama yayınlamayı düşünüyorum fakat müdürün şifresiyle ebaya girdiğimde bazı raporlara ulaşılabilmekte. Aktif kullanım vs. gibi. Fakat eba puanlarına göre listeleme yapmıyor. Bu puan sıralamasına ulaşabileceğim bir yer var mı? yoksa böyle bir yer yapılmadı mı?

Eba ekibine bu tarz bir bildirim yapsak geri dönüt alırmıyız acaba?

Eba nın aktif olarak kullanılıp kullanılmadığını ne amaçla görmek istiyorsunuz?

Yanlış anlaşılmasın sorum. Burada amacını Eba yı tekrar tanıtmak olabilir, bazı kaynakları göstermek ya da daha farklı da olabilir.
Puanları sıralayınca acaba ne olacak?

Ben rapordan kullanıcı ortalamasını yayınladım. Cocuklara puanı ödev yaparak ve arastırma yaparak kazanacaklarını vs anlattım.eba Bazlı puan sıralamasına göre sınıf birincileri listesi paylastım. Laboratuvar sürekli dolu okul genelinde bir farkındalık olustu. Öğrenciler evde telefondan ebaya girip ödevlerini yapmaları güzel bir şey. Tabiki eba tam donanımlı ve süper bir site degil lakin şu anda etkin kullanımı saglamak görevimiz.

Ayrıca öğrenciye keşfetme becerisi kazandırıyor malum öğrenci aradığını kolay bulamıyor

Çocukların saçma sapan site ve video izleme sitelerinde vakit geçirmelerindense ebada vakit geçirmelerini tercih ederim.
En azından eğitimle ilgili materyaller var. Tamam belki %100 başarı olmaz ama %10 artsa bile yeterli değil mi?

Amacımız öğrencinin Ebayı kullanma becerisini sağlama. Sonucta öğrenciye puan verildiği için aklınıza gelip gelmeyecek her yere giriyor. Sahsen eba puanı yaptım bayagı sırf öğrencide rekabet olsun sistemi kurcalama merakı ortaya cıksın diye. Öğrenci giriyor arastırıyor hatta sistemin açığını bulmaya çalışıyor. Örneğin bugün ders sonunda tartısma konusu açtım. Fikir yazana eba puan veriyor. Öğrencim her yoruma puan verdigini öğrenince fikir belirtmeye basladı. Amaç alıştırmaksa bence gayet başarılı

Geri